پینترست شبکه‌ای اجتماعی و ارزشمندی است که تولد آن از جهات مختلف به سود فروشگاه‌های اینترنتی است. البته سال‌های زیادی از تولد این شبکه اجتماعی نمی‌گذرد اما دو ویژگی خاص دارد که فروشگاه‌های اینترنتی باید آن را جدی بگیرند.

اول از همه اینکه این شبکه به عنوان یک شبکه کاملا تصویری است که گاهی کلیپ‌های تصویری کوتاهی نیز در آن آپلود می‌شود.

پینترست برای توسعه فروشگاه‌های اینترنتی

تصویری بودن شبکه پینترست به فروشگاه‌های اینترنتی کمک می‌کند که تصاویر محصولات خود را در آن قرار دهند و به توسعه برند خود نیز کمک کنند.

از طرفی امکان بُرد بندی در شبکه اجتماعی پینترست به فروشگاه‌های اینترنتی کمک می‌کند که بتوانند به سادگی دسته بندی‌های خاص و تصویری داشته باشند و دنبال کنندگان خود را دقیقا به هدفی برسانند که به دنبال آن هستند.

از سوی دیگر هم به یک نکته جالب تر اشاره می‌کنیم.

پینترست برای توسعه فروشگاه‌های اینترنتی

گفته می‌شود که این شبکه به عنوان یک شبکه زنانه به شمار می‌آید. از طرفی همه می‌دانند که خانم‌ها علاقه‌ی شدیدی به خرید کردن دارند بنابراین معرفی فروشگاه‌تان و در معرض دید بسیاری از بانوان، قرار دادن آن می‌تواند یک برگ برنده برای شما و فروشگاه‌تان باشد در عین حال پینترست ویژگی‌هایی دارد که می‌تواند به شما کمک کند در بازاریابی و فروشتان موفق‌تر باشید که از جمله آن‌ها می‌توان به امکان زمانبدی کردن پست‌ها اشاره داشت.

جالب است که وقتی وارد این شبکه اجتماعی می‌شوید در ابتدای امر فکر می‌کنید که با یک مارکت روبرو هستید چرا که می‌توان گفت درصد بسیاری از کاربران آن فقط فعالیت تجاری دارند.

از آنجا که شبکه‌های عکس نما، بیش از هر چیز مد نظر تجارت الکترونیکی قرار دارد احتمال می‌رود که پینترست هم همچون اینستاگرام روزی برای فعالیت صرف تجاری برنامه ریزی کند.

پینترست برای توسعه فروشگاه‌های اینترنتی

نکته مهمی که در فعالیت تجارت الکترونیکی در شبکه‌های عکس نما، به ذهن می‌آید این است که کاربران بیش از هر چیز با دیدن تصاویر محصولات نسبت به خرید آن‌ها راغب می‌شوند. از سویی دیگر پینترست یک شبکه قوی از نظر لینک است که اگر لینک سایت خود را در آن قرار دهید از نظر سئو می توانید اقدامی مثمر ثمر انجام دهید.

پینترست برای توسعه فروشگاه‌های اینترنتی

از این گفته‌ها نتیجه می‌توان گرفت که، پینترست فرصتی فراهم کرده که صاحبین تجارت الکترونیکی و فروشگاه‌های اینترنتی در هر سطحی از کوچک تا بزرگ، بتوانند از آن استفاده و در جهت اهداف خود با موفقیت حرکت کنند از این رو توصیه اکید داریم که فروشگاه‌های اینترنتی از این فرصت استفاده کنند و یک پیج در این شبکه داشته باشند حتی اگر پیج شان نیمه فعال باشد.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.