Cold call در واقع به تماس تلفنی می گویند که شما با مشتری برقرار می کنید و طی آن قصد دارید او را به خرید محصول یا استفاده از خدمات راغب کنید. این نوع مکالمه باید به گونه ای شروع و به انجام برسد که از فرصت یاد شده بیشترین بهره به کسب و کار شما برسد و مشتری هم به هدف خود برسد.

 Cold call عموما زمان های خاصی دارد اما مهم تر از زمان تماس، شرایط برقراری چنین تماسی است که بای مارکتینگ، با تجربه خود با بررسی و تحقیق توانسته ۲۷ المان را در این باره استخراج کند و در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

موبایل مارکتینگ

آمادگی کامل داشته باشید

 Cold call می تواند به عنوان یک فرصت تهدید آمیز به شمار آید اگر شما از پیش امادگی ذهنی در رابطه با آن نداشته باشید. برای امادگی در رابطه با Cold call باید در منطقه راست مغز خود فعالیت کنید. این بدین معنی است که باید با یک اسکریپت عمومی، یا یک نقطه تمرکز در مورد موضوع صحبت کنید و از این الگو برای همیشه استفاده کنید. در واقع شما باید در ذهن خودتان، سناریو را از قبل بازی کرده باشید. این کار موجب می شود که در مکالمه واقعی آرامش واقعی داشته باشید و بهتر مکالمه را به سر انجام برسانید.

 Cold call به عنوان یک شمشیر دو لبه است که اگر به درستی صورت بگیرد برای شما امتیاز مثبت خواهد داشت و اگر با اصول خاص خود پیش نرود مشتری را از شما و برندتان منزجر خواهد کرد..

یک هدف در ذهن داشته باشید

عموما هدف از صحبت کردن با مشتری یا همان Cold call این است که بتوانید به درستی، مشتری را برای خرید متقاعد کنید یا اینکه او را به درک درستی از خدمات برتر توسط شرکت خود برسانید. به هر حال برای هر دلیلی که با وی شروع به صحبت کردن می کنی باید توجه داشته باشید که باید یک هدف داشته باشید و در جهت آن تصویر سازی ذهنی را تمرین کرده باشید. ( ترفند قبل )

تن صدای خود را کنترل کنید

باید پیش از تماس روی تن صدای خود تمرکز داشته باشید. شما قصد دارید یک مکالمه آرام داشته باشید تا از طریق آن مشتری را به دریافت خدمات متقاعد کنید. بنابراین باید از پیش این وضعیت را تمرین کنید و بارها در هنگام صحبت توجه خود را به سمت تن صدایتان جلب کنید.

نقص مکالمات خود را برطرف کنید تا مشتری بیشتری داشته باشید..

صدای خود را ضبط کنید

بهتر است که مکالمات خود را ضبط کنید تا در فرصت مناسب به شنیدن آن بپردازید و ایرادات احتمالی آن را شناسایی و در مکالمات بعدی جلوی ارتکاب به آن را بگیرید

اعتماد بنفس خود را تقویت کنید

شما هر چقدر هم که در کار خود خبره باشید ممکن است نتوانید چنان که باید در این وادی موفق شوید چرا که ممکن است بدون اعتماد به نفس باشید. برای دریافت اعتماد بنفس باید تماس های متفاوتی داشته باشید تا واقعا به این اعتقاد برسید که می توانید یک تماس کاری حضوری یا غیر حضوری را مدیریت کنید.

از مکالمات گروهی استفاده کنید!

گاهی مکالمات گروهی کمک می کند که بتوانید در زمان مساوی با مشتریان مشابه زیادی صحبت کنید و فرصت را به بهترین شکل به سود خودتان طرح ریزی کنید.

البته در یک مکالمه گروهی افراد باید یک نیاز شاخص داشته باشند و با رویکرد های متفاوتی به شما مراجعه نکرده باشند چرا که در چنین شرایطی مکالمه گروهی نتیجه واقعی خود را بر جا نخواهد گذاشت..

تبلیغ با موبایل

برای مشاهده دیگر ترفندهای کاربردی  این مطلب کافیست از فرصت ویژه اعضای سایت استفاده کنید. با تشکر

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.