یکی از مهم ترین بخش‌هایی که یک نویسنده سایت، باید به آن توجه داشته باشد، عنوان مطالب است. هر چند عنوان‌ها به دو صورت روی سایت نوشته می‌شود. عنوان‌ها می‌توانند روی ترافیک سایت نقش اساسی داشته باشند. اما فراموش نکنید نوع نوشتار هم می‌تواند در جذب ترافیک موثر باشد.

و اما انواع عنوان‌ها را می‌توان به صورت زیر برشمرد:

  1. عنوان اولیه

  2. تگ عنوان

تگ عنوان:

این تگ در واقع عنوانی است که در موتورهای جستجو، و در نوار عنوان نمایش داده می‌شود.

عنوان اولیه:

عنوان اولیه در بلاگ نمایش داده می‌شود. اگر سی ام اس شما، از بخش ویژه تگ عنوان پشتیبانی نکند، تگ اولیه به عنوان تگ عنوان عمل خواهد کرد.

چرا تگ عنوان و تگ اولیه با هم فرق دارد؟

زمانی که شما بتوانید در دو حالت عنوان نویسی کنید، می‌توانید تگ عنوان را با توجه به جستجوی کاربر، و جذابیت‌هایی که آن‌ها را به سمت مطلب می‌کشد، تنظیم کنید. اما در عنوان اولیه شما می‌توانید یک عنوان کوتاه یا بلند ایجاد کنید، که به طور کامل گویای خود مطلب باشد.

افزایش ترافیک سایت

به هر حال شما می‌خواهید یک عنوانی بنویسید که هم کلیک خور باشد و هم بتواند در موتورهای جستجو رنک خوبی بگیرد. سئو مارکت طبق تجربه‌های خود، به واقعیت‌هایی پی برده که اگر از آن‌ها در نوشتن عنوان و موضوع خود استفاده کنید، شمار بازدید کنندگان سایت خود را قطعا بالا خواهید برد.

چرا باید به عنوان‌ها اهمیت دهیم؟

عنوان‌ها بیان کننده نوع محتوای شما هستند. حدود ۸۰ درصد از بازدید کنندگان از موتورهای جستجو به تناسب نوع عنوان روی مطلب‌ها کلیک می‌کنند. اگر کسی در موتور جستجو عبارتی را سرچ کند بیش از ۱۰۰ هزار نتیجه به وی نشان داده می‌شود اما این نوع و جذابیت عنوان است که موجب می‌شود کاربر روی آن کلیک کند. البته موقعیت لینک‌ها هم در کلیک کردن آن‌ها موثر است اما از جذابیت عنوان نیز نمی‌توان در این باره چشم پوشید.

چه عنوان‌هایی بنویسیم؟

عناوین آموزشی

بسیاری از کاربران برای حل مشکلاتشان، و یا یاد گرفتن چیزی به وبگردی مشغول می‌شوند بنابراین اگر شما یک عنوان داشته باشید که نشان از آموزش داشته باشد، می‌توانید به راحتی برای سال‌ها مخاطب شمار زیادی از افراد باشید.

طفره نروید

اگر می‌خواهید در فروشگاه اینترنتی خود، برای کاربران تخفیف ارائه دهید می‌توانید به راحتی، آن را بیان کنید. لازم نیست آن‌ها را در پیچ و تنگنا قرار دهید. برخی چیزها که به نفع کاربر است و کاربران حسابی به دنبال آن می‌گردند را باید مستقیم بیان کنید. مثلا عبارت ” ۳۰ درصد تخفیف در مشاوره بازاریابی ” بسیار جذاب تر از جمله‌ای مثل ” فرصت استثنایی برای مشاوره ” است. اگر می خواهید شمار فروش برخی محصولاتتان را بالا ببرید، به پاسخ این سوال  چگونه توجه مشتریان را به برخی محصولات افزایش دهیم؟ مراجعه کنید! چیزهایی اینجا وجود دارد که حیف است آن ها را از دست بدهید.

بعضی چیزها را مستقیم نگویید

اگر شما یک پست خبری دارید و می‌خواهید کاربر آن را بخواند، ماحصل خبر را در عنوان قرار ندهید. سعی کنید در چنین مواردی کاربر و ذهن او را به چالش اندازید. هر جا چیزی پنهان بماند، ذهن کاربر به دنبال راه حل آن خواهد رفت و قطعا اولین دستور ارسالی مغز به انگشتان و کلیک بر مطلب مورد نظر، خواهد بود.

سوال کنید

سوال پرسیدن هم درست کاری می‌کند که در بخش قبل به شما در مورد آن توضیح دادیم. عناوین پرسشی بیشتر به عنوان، راه حل یک مشکل و سوال ارائه می‌شود. وقتی کاربری سوال را می‌بیند، به طور پیش فرض ذهنش به دنبال راه حل آن می‌رود، و موجب می‌شود کلیک بیشتری روی مطلب انجام شود

احساس خود از تجربه‌های‌تان را در عنوان ذکر کنید

اگر از محصولی که می‌فروشید استفاده کرده اید، دچار یک تجربه احساسی خوب بوده‌اید می‌توانید به راحتی آن را در عنوان بیاورید. مثلا بنویسید “وقتی رنگ زیبای این لاک من را به دوران کودکی‌ام برد”!

این عنوان قطعا حس کودکی، شادابی و جوانی خوبی را در افراد زنده می‌کند که موجب می‌شود روی آن کلیک کنند.

حس خود را در عناوین بیاورید تا دیگران هم از آن لذت ببرند و دچار احساس خوبی شوند و عکس العمل نشان دهند.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.