گرافیک یکی از مهم ترین عناصر امروزی برای جلب توجه در فضای مجازی است. گرافیک ها شامل نمودارها، عکس محصولات و دسته بندی ها و آموزش هایی است که در وب سایت خود استفاده می کنید.

مرسوم ترین گرافیک ها در فروشگاه های اینترنتی، لوگو و عکس محصولات است. بهینه سازی برای تمام گرافیک ها توصیه می شود اما چیزی که از همه واجب تر و لازم تر است این است که عکس و گرافیک محصولات را به خوبی سئو کنید..

المان های سئوی گرافیک در فروشگاه اینترنتی

گرافیک و تصاویر  بخش اعظمی از وب سایت های تجاری را در بر می گیرد و از این رو بهینه سازی ان واجب موکد است چرا که اگر این بخش از وب سایت های فروشگاهی سئو نشود، می تواند مشکل ساز شود و به طور مستقیم و غیر مستقیم سئو را با امتیازهای منفی روبرو کند.

در این بخش به سه کار مهم در سئوی گرافیک ها و تصاویر در فروشگاه اینترنتی می پردازیم:

سئو

راهکار اول:

سعی کنید از تصاویر، در قالب jpeg یا JPG استفاده کنید.

این قالب مرسوم ترین قالبی است که خوشبختانه در اغلب دستگاه های هوشمند مورد استفاده قرار گرفته و تمامی مرورگر ها از آن پشتیبانی می کنند.

از آن جایی که اپل، بر روی تصاویر برنامه ریزی جدیدی انجام داده است به نظر می رسد در بروز رسانی های Ios 11 تنها از تصاویر با این فرمت، و نوع فشرده شده ی آن پشتیبانی کند. پس بهتر است که در انتخاب تصاویر و فرمت آن ها هوشمند باشید.

راهکار دوم:

عنوان و نام عکس و گرافیک ها را سئو کنید

سئوی عنوان و نام عکس بدین معنی است که شما از هر عکسی که استفاده می کنید، بهترین کار این است که، نام عکس را با استفاده از کلمات کلیدی انتخاب کنید.

البته برای سئوی سایت های فارسی گفته می شود که بهتر است عنوان انگلیسی باشد، اما شما اگر عنوان را هم به فارسی انتخاب کنید مشکلی پیش نمی آید..

اگر می خواهید قطعا عنوان عکس ها انگلیسی باشد، می توانید از معنی انگلیسی کلمات کلیدی خود در این باره استفاده کنید چرا که گوگل این موضوع را به خوبی درک می کند. در همین راستا برخی از افراد از فینگلیش کلمات کلیدی استفاده می کنند که این کار اشتباه محض است! پس لطفا شما نیز حرفه ای باشید.

برای انگلیسی کردن کلمات کلیدی جهت عنوان گذاری و نام گذاری عکس کافی است گوگل ترنسلیت را باز کنید و کلمات کلیدی تان را در یک ثانیه معنی کنید.

راهکار سوم:

در بخش متن جایگزین، از کلمات کلیدی استفاده کنید

وقتی که عکس را آپ می کنید باید برای آن متن جایگزین با کلمات کلیدی پر کنید. بدین صورت می توانید به راحتی ترافیک خوبی به سمت سایت خود جذب کنید. البته در این بخش بهتر است که یک کلمه کلیدی در نظر گرفته شود، و یا متنی نوشته شود که شامل یک یا دو جمله به همراه یک کلمه کلیدی باشد.

راهکار چهارم:

استفاده از کلمات کلیدی در توضیحات عکس

اگر عکس به گونه ای است که نیاز است در مورد آن در بخش توضیحات، چیزی بنویسید، فراموش نکنید که از کلمات کلیدی نیز در لابلای متن خود استفاده کنید. دقت کنید که این بخش را پر از کلمات کلیدی نکنید.

راهکار پنجم:

از افزونه های بهینه ساز تصاویر استفاده کنید

اگر شما از ورد پرس استفاده می کنید، ابزارهای مختلفی وجود دارند که می توانند به شما کمک کنند تا تصاویر خود را بهینه سازی کنید. اگر فرصت این را ندارید که از قبل، عکس ها را با ابزارهای بهینه سازی کاهش حجم دهید، توصیه ما به شما استفاده از چنین ابزارهایی است که به صورت گروهی، بدون کاهش کیفیت تصاویر، حجم آن ها را کم می کنند.

راهکار ششم:

اندازه تصاویر را به صورت استاندارد انتخاب کنید

شاید این یک گزینه نقش مستقیمی در سئو نداشته باشد، اما تجربه کاربری که گوگل به آن اهمیت می دهد را ارتقا می بخشد. وقتی که از تصاویر با کیفیت با یک اندازه استفاده کنید، سایت شما یک دستی خود را حفظ خواهد کرد و تصاویر، با حجم معقول روی سایت قرار می گیرند. پس می توانید یک ابزار بهینه ساز تصاویر برای سایز مشخص داشته باشید و قبل از آپلود عکس ها آن ها را سئو کنید. البته خود ورد پرس هم به شما این امکان را می دهد که سایز عکس ها را مشخص کنید.

این ۶ راهکار مهم ترین المان هایی بودند که در سئوی فروشگاه اینترنتی از نظر گرافیک و عکس و نمودار، به شما کمک می کنند تا بتوانید به سایت خود یک رتبه ارزشمند بدهید. آیا شما توصیه بهتری دارید که المان های بعدی را تعریف کنیم؟ با ما از تجربیات خود بگویید.

 

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.