در خلال آموزش هایی که در مورد نوع های مختلف کسب و کار آنلاین برای شما بر شمرده ام، شغل نویسندگی تنوع بسیار زیادی دارد. پیش از این طی آموزش هایی که ارائه داده بودم، به شما یاد دادم که  مترجمی آنلاین چگونه شغلی است؟. در واقع مترجمی انلاین شاخه ای از نویسندگی آنلاین است که مهارت نوشتاری ان، علاوه بر نگارش و غیره، ترجمه است. این ترجمه می تواند برای هر زبانی صورت بگیرد اما غالبا وب سایت هایی که از آن ها به عنوان منبع استفاده می شود دارای زبان بین اللمللی انگلیسی هستند. پس پاسخ سوال زیر را بیشتر بخاطر بسپارید:

سوال:

برای وارد شدن به عرصه مترجمی آنلاین بهتر است که از کدام زبان خارجی استفاده کنیم؟

یا اینکه

برای احراز شغل مترجمی انلاین، باید مهارت ترجمه از کدام زبان ها را یاد بگیریم؟

پاسخ

پاسخ این سوالات کاملا واضح و مبرهن است. اول باید به این نکته توجه داشت که اینترنت یک بستر جهانی است و صلاحدید آن است که در آن از یک زبان بین المللی برای تولید محتوا استفاده شود. مخصوصا در کشورهایی که ملیت های مختلفی زندگی می کنند بهتر است و مشاهده شده که از زبان بین المللی استفاده شده است. این قانون در دنیای نت هم استثنایی ندارد، بنابراین شما می توانید به سادگی، متوجه شوید که کدام زبان ها برای ترجمه مفید تر است. بله زبان انگلیسی هم اکنون زبان رایج دنیا است و بیشتر وب سایت هایی که از آن ها برای بومی کردن نوشته ها و اطلاعات برای ترجمه استفاده می شود، هم انگلیسی زبان هستند پس بهتر است به سمت ترجمه این زبان بروید. .

اما روی صحبت ما در این مقاله، با افرادی است که به هر طریقی به نویسندگی علاقه دارند. شما در صورتی که مهارتی در نوشتن در هر زمینه ای دارید، می توانید مهارت خود را دسته بندی کنید و متناسب با علاقه های خود و اطلاعاتی که دارید دست به تولید محتوا برای اینترنت و وب سایت ها بزنید.

نویسندگی آنلاین

شما هر نوع مهارتی که داشته باشید می توانید سایت های مختلفی را پیدا کنید که به مهارت و اطلاعات شما نیاز دارند و از این رو می توانید کار خود را در اختیار آن ها قرار داده و به ازای نویسندگی از مدیران وب سایت ها پول دریافت کنید.

میزان درآمد شغل نویسندگی آنلاین چقدر است؟

پاسخ این سوال به میزان تلاش شما و بکر بودن موضوع انتخابی تان و البته به میزان بودجه سایت مورد نظر بر می گردد. عموما این گونه مقالات مخصوصا اگر دارای رتبه علمی بالایی باشد، را با قیمت مناسب و خوبی خریداری می کنند. البته سعی کنید مقالات مهم خود را به وب سایت های مهم تر بفروشید.

درآمد شما می تواند از ماهانه ۳۰۰ هزار تومان تا ۳ میلیون تومان متغییر باشد. .

چه مقدار باید برای نویسندگی آنلاین وقت گذاشت؟

تمام این موضوعات به این بر می گردد که وب سایت مورد نظر یا وب سایت ها از شما به چه مقدار محتوا بخواهند و برنامه ریزی ای که برایتان انجام می دهند به چه شکلی باشد.

مهارت نگارش و نویسندگی تان را ارتقا دهید تا دستمزد تان بالا برود. این یک حقیقت انکار نشدنی است. .

عموما باید مهارت تایپ کردن، نگارش و نوشتاری شما عالی باشد تا بتوانید، در کمترین زمان ممکن بدون نیاز به اصلاحات، محتوای خود را ایجاد کنید. البته اگر در گرایش خاصی تمایل به نویسندگی دارید، می توانید با مطالعه کتب و مجلات اطلاعات خود را ارتقا داده و مقالات ناب تری تولید کنید.

هر چقدر که مطالعه تان در حوزه های مشخص شده بیشتر باشد، به مرور درآمدتان هم بیشتر خواهد شد. امتحان کنید..

استفاده از محتوای ناب و جدید و علمی که به زبان های انگلیسی در سایر سایت های مرجع هم ارائه می شود می تواند یک شیوه مناسب برای تکمیل اطلاعات شما باشد.

نویسندگی آنلاین

روش دریافت دستمزد از مدیران سایت ها به چه گونه ای است؟

برای اینکه بتوانید اعتماد پایا پایی داشته باشید و بین شما و مدیران سایت ها مشکلی از این حیث به وجود نیاید، بهتر است که در ابتدای امر دستمزد خود را به ازای هر مقاله یا هفتگی دریافت کنید، اما در ادامه می توانید با در نظر گرفتن بسیاری از شرایط، دستمزد مورد نظر را ماهانه دریافت کنید که عموما همین شیوه ماهانه در میان ادمین های ایرانی مرسوم است.

عموما شیوه های دریافت دستمزد در وب سایت های ایرانی ۳۰ روزه یا یک ماهه است که معمولا به صورت کارت به کارت صورت می گیرد مگر در موارد خاص.

مهارت های لازم برای نویسندگی آنلاین چیست؟

اولین مهارت، تبحر در حوزه یا حوزه های خاص است.

دومین مهارت، این است که نویسندگی و نوشتاری شما و نگارش موضوعی تان خوب باشد.

سومین مهارت، تایپ سریع بدون غلط املایی است. یک تایپیست حرفه ای باید بتوانید در ۱ ساعت، حد اقل ۱۵۰۰ کلمه را تایپ کند. میزان مهارت خود را بر این اساس بررسی کنید.

چهارمین مهارت توانایی بروز رسانی سایت ها است که اگر بتوانید خودتان مطلب مورد نظر را در سایت قرار دهید، می توانید تا ۱۰ درصد بر میزان درآمد خود بیفزایید.

نویسندگی آنلاین

چگونه برای شغل نویسندگی آنلاین روزمه سازی کنیم؟

برای اینکه بتوانید در وب سایت های مطرح با دستمزد عالی فعالیت کنید، بهترین کار این است که در برخی وب سایت های عالی و حتی متوسط تر، فعالیت رایگان یا با دستمزد کم تر داشته باشید تا بتوانید رزومه سازی کنید و برای نشان دادن مهارت خود، رزومه را به مدیران سایت ها ارائه دهید

توجه:

در باره این شغل به نکته های زیر خیلی دقت کنید:

هرگز مقالات و نوشته های مهم خود را بدون هیچ گونه قرار دادی در اختیار مدیران سایت ها قرار ندهید چرا که احتمال سو استفاده از مقالات شما وجود خواهد داشت..

هر مقاله ای که شما می نویسید، تمامی حق و حقوق آن بعد از دریافت دستمزد برای سایتی است که مقاله را برای آن نوشته اید پس حق این را ندارید که آن را در سایت دیگری منتشر کنید. .

یک مقاله خوب، از نظر یک مدیر وب سایت ایرانی، مقاله ای است که حداقل ۱۵۰۰ کلمه باشد، و البته در آن قوانین سئو و نگارش و بازاریابی متناسب با اهداف وب سایت مورد نظر، در نظر گرفته شده باشد. در این باره در روزهای آتی بیشتر به شما آموزش خواهم داد.

نتیجه گیری

با توجه به اینکه این روزها دنیای اینترنت بر پایه نویسندگی می چرخد و این محتوا هستند که خوراک گوگل به شمار می آیند، اگر شما کار خود را به خوبی شروع کنید و رزومه ای قوی داشته باشید گاهی می توانید حتی ماهانه تا ۳ میلیون تومان هم از اینترنت درآمد داشته باشید.

در صورتی که سرپرست شمار زیادی از نویسندگان باشید می توانید این مقدار را افزایش هم دهید. به هر صورت می توانید از مهارت های ذاتی و خدادای تان برای این موضوع استفاده کنید.

من آماده کمک به شما هستم تا بتوانید شغل مورد نظر خود را احراز کنید تا راه ها را پیش پای شما قرار دهم.

 

در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.