سایت‌های تجاری در عصر تکنولوژی به محلی مناسب برای تبادلات مالی تبدیل شده اند. شما می‌توانید به راحتی از سایت خود استفاده کنید و شعبه همیشه باز فروشگاه واقعی تان را برای تمام مردم دنیا سر پا نگهدارید. اگر در راه اندازی سایت تجاری تان ۳ مرحله راه اندازی تجارت الکترونیک و تضمین فروش را دنبال کرده باشید خطاهای شما در این امر کمتر خواهد بود اما توصیه می شود هر جا حرفی از اصلاح پروسه است کمی تمرکز کنید و آموزش ببینید.

اما آیا هر سایتی که به منزله فروشگاه اینترنتی شناخته می‌شود می‌تواند در سودزایی و فروش، برترین باشد؟

مسلما پاسخ منفی است و ما اینجا هستیم که به عنوان یک نهاد با تجربه چند ساله، موانع تجارت الکترونیک را که از شاهراه سایت شما می‌گذرد با شما در میان بگذاریم.

بیایید به این سوال‌ها پاسخ دهید:

موفقیت فروشگاه اینترنتی

آیا سایت شما از سرعت خوب و استاندارد برخوردار است؟

 سرعت سایت اولین خصیصه ای است که باید مد نظرتان باشد. مشتری‌ها این روزها کم حوصله اند و تاب ماندن پشت حلقه‌های بارگذاری سایت‌ها ندارند و سریع سایت را ترک می‌کنند و به سمت سایت‌های رقیب شما می روند و این بدترین اتفاقی است که نمی خواهید در دنیای تجاری تان رخ دهد. غیر از این است؟

 اگر سایت شما ویژگی‌هایی دارد که باید حتما آن را به صورت آنلاین دید، و نسخه آفلاین آن یا اپلیکیشن فروشگاهی ندارید باید سعی بر آن کنید که شرکت‌هایی برای میزبانی انتخاب کنید که کمترین قطعی سرویس‌هایشان تضمین شده است.

سرعت سایت می‌تواند به ساختار سایت، سرعت سرور، یا وجود تصاویر با حجم بالا، ربط داشته باشد اما خوشبختانه همه چیز قابل اندازه گیری و اصلاح است.

نکته بعدی در مورد این است که سایت خود را به گونه ای طرح بندی کنید که بتواند مطابق با استاندارد های نگاه مشتری ها باشد. در واقع دانش ردیابی نگاه مشتری در بازاریابی اینترنتی نقش اساسی در افزایش فروش مشا دارد.

 سرویس‌های گوگلی تان را فعال کنید تا بتوانید عیوب احتمالی از بخش‌های مختلف که بر روی سایتتان تاثیر دارند مطلع شوید.

موفقیت فروشگاه اینترنتی

آیا سایتتان کارایی لازم را دارد؟

برای سنجش خوبی یا بدی و یا نقاط ضعف سمت مشتری همیشه خودتان را به جای آن‌ها بگذارید. ببینید در موارد زیر سایت شما موفق عمل می‌کند؟

  • آیا پیدا کردن اطلاعات تماس با شما راحت است؟
  • آیا بخش سیاست‌های سایت در خرید و مبادله و ارسال کاملا در دسترسشان است؟
  • آیا بخش جستجوی سایت به خوبی بهینه شده است؟
  • آیا محصولات به اندازه کافی توضیحات دارند؟ شفافیت همه چیز در صفحه محصولات مد نظر قرار گرفته است یا خیر؟
  • آیا به میزان کافی اطلاعات را خلاصه و دسته بندی کرده اید؟
  • فرم سفارش را تا می‌توانید مفید و کوتاه کنید. لازم نیست از ان‌ها شجره نامه پرسیده شود.
  • آیا تصاویر کیفیت کافی دارند و گویای همه واقعیت‌های محصول هستند؟

 موفقیت فروشگاه اینترنتی

چقدر اعتماد سازی کرده اید؟

در دنیای تجارت الکترونیک اعتماد حرف اول را می‌زند. شما باید سیاست‌های کاملا واضح و اآشکاری داشته باشید و حقیقتا صادق باشید تا روی دل مشتری تاثیر بگذارید البته ابزارهایی که می‌تواند اعتمادشان را جلب کند هم می‌تواند چاره ساز باشد که یکی از آن‌ها نماد اعتماد الکترونیکی است.

نکته بعدی اینکه در طراحی و رنگ بندی سایت خود طوری کار کنید که بتوانید مشتری‌ها را به سمت خود جذب کنید. این موارد را به طور کامل در یک کتاب به نام روانشناسی رنگ در بازاریابی اینترنتی توضیح داده ایم که می‌توانید از آن‌ها بهره مند شوید.

 یکی دیگر از راه‌های اعتماد سازی قرار دادن نظرات واقعی مشتریان است چه خوب و چه بد و اینکه شما چه گونه به مشتریان پاسخگویی داشته اید نیز می‌تواند در جلب توجه و اعتماد آن‌ها تاثیر زیادی داشته باشد.

 آیا به مزیت‌های رقابتی اهمیت می‌دهید؟

مزیت‌های رقابتی قابل توجه می‌تواند همیشه شما را در ذهن کاربران و مشتریان تان حک کند. ببینید رقبای‌تان کیستند و چه می‌کنند و شما چگونه می‌توانید با یک پیشنهاد بالا دست تر از آن‌ها غول رقابت‌ها را بشکنید.

 امیدواریم که توانسته باشید با این پست، سلامتی فروشگاه اینترنی تان را تضمین کنید و با رفع مشکلات آن، نهایت تلاش تان را برای جذب و نگهداری مشتری به انجام رسانید.

با هدیه‌ی یک صلوات به مقام حضرت مهدی (عج) کمی از بار غم هایش بکاهیم که با کریمان کار ها دشوار نیست..

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.