برای ایجاد کسب و کار آنلاین یا کار اینترنتی بسیاری از اوقات همه فقط به فروش آنلاین فکر می کنند اما همین فروش محصولات به صورت آنلاین انواع و اقسام مختلفی دارد. یکی از موضوعاتی که امروز می خواهیم آن را کالبد شکافی کنیم، ایجاد نمایندگی فروش آنلاین است. در این باره کمی با هم می خوانیم.

ایجاد نمایندگی فروش آنلاین دقیقا چیست؟

در ایجاد نمایندگی فروش محصولات به صورت آنلاین، در واقع شما تصمیم می گیرید که اقدام به فروش محصولاتی کنید که تولید کنندگان وقت کافی یا امکانات و حتی دانش کافی برای فروش آن به صورت آنلاین ندارند. بدین طریق می توانید از طریق فروش محصولات دیگران سود کنید.  .

ایجاد نمایندگی فروش آنلاین

ایجاد نمایندگی فروش آنلاین در ایران چگونه است؟

گرفتن پنل های آماده همکاری در فروش

این موضوع در ایران نیز به روش های مختلفی قابل انجام است که مرسوم ترین آن ها ایجاد پنل های همکاری در فروش است. بدین صورت که ابتدا در سامانه های ایجاد همکاری در فروش عضو می شوید و با ایجاد یک سایت یا وبلاگ و الصاق کد ها به وبلاگ خود، محصولات را در سایت به نمایش در می آورید. بدین طریق می توانید محصولات را که تامین کننده آن مشخص و معین است به فروش رسانده و از مازاد هزینه ای که از مشتری می گیرید به سود برسید.

مثال: مثلا اگر شما در یک سامانه فروش عضو شوید، می توانید محصولات خاصی را برای فروش انتخاب کنید. این موضوع که چه محصولاتی پر سود تر هستند و شما می توانید شمار فروش آن را بالا ببرید، بستگی به تحقیقات بازار شما دارد. ممکن است تامین کننده این محصول را با قیمت ۲۰۰۰ تومان ارائه کند، اما شما این محصول را با قیمت ۲۵۰۰ تومان به فروش می رسانید، در چنین حالتی ۵۰۰ تومان سود خواهید کرد. 

ایجاد فروشگاه آنلاین برای کسب و کارهای آفلاین

کسب و کار آفلاین به معنی این است که فروشگاه مورد نظر در دنیای واقعی در حال فعالیت است اما در دنیای مجازی و اینترنت هیچ گونه شعبه ای ندارد. عموما افرادی که فروشگاه های معتبر و پر فروشی در مراکز مهم و لوکس دارند، نسبت به راه اندازی شعبه اینترنتی و حتی موبایلی نیز اقدام می کنند تا بتوانند به مشتریان ثابت خود بهتر سرویس دهی کنند. بدین ترتیب می توانید با صحبت با چنین فروشگاه هایی شعبه موبایلی و یا اینترنتی این فروشگاه ها را ایجاد کنید و به مدیریت آن بپردازید.

مهارت های لازم برای راه اندازی نمایندگی فروش آنلاین

برای راه اندازی نمایندگی فروش آنلاین کافی است که شما یک وب سایت را توسط یک طراح سایت راه اندازی کنید. برای اینکه بتوانید محصولات را به خوبی به فروش برسانید و مشتریان بیشتری را روانه سایت خود کنید باید با مهارت هایی نظیر سئوی سایت، بازاریابی اینترنتی، برندسازی و فعالیت در شبکه های اجتماعی آشنا باشید.

میزان در آمد در راه اندازی نمایندگی فروش آنلاین

زمانی که شما متصدی چنین شغلی می شوید در واقع به عنوان یک بازاریاب اقدام به فعالیت می کنید بنابراین این متفاوت است که شما چه میزان پول به جیب می زنید. بعضی اوقات یک بازاریاب هزینه ای مشخص برای فعالیت یک ماهه خود مطالبه می کند که البته در کشورهای خارجی این رقم هفتگی است. در عین حال برخی از بازاریاب ها ترجیح می دهند به ازای فروش هر محصول، هزینه ای دریافت کنند.

روش دوم برای فروش محصولاتی که قیمت بالاتری دارند مورد استفاده قرار می گیرد. به هر حال این یک چیز توافقی است و به میزان مهارت بازاریاب ارتباط پیدا می کند. 

منابع آموزشی برای راه اندازی نمایندگی فروش آنلاین

برای اینکه در این امر موفق شوید، باید با وب همراه باشید و دانش خود را دائما بروز کنید. باید از سئو بدانید یا اینکه یک همیار سئو داشته باشید. بدین صورت می توانید به سادگی با مطالعه های منظم و یادداشت برداری، نسبت به دانش بروز شده خود مطمئن باشید. بدین منظور می توانید از مقالات این وب سایت و بخش عضویت ویژه استفاده کنید و به راحتی دانش ایجاد و مدیریت کار اینترنتی تان را بر عهده بگیرید.

مزایای کار اینترنتی ایجاد نمایندگی فروش آنلاین

از جمله مزایای این کار این است که وابسته به مکان نیست و شما می توانید به طور سیار شغل خود را مدیریت کنید. آزادی عمل، درآمد از راه دور، و درآمد کافی و البته لذت بخش بودن کار بازاریابی و همراه بودن با کسب و کار آنلاین و عدم سختی کار از جمله مزایایی است که برای این کار برشمرده اند.

در این باره دیدگاه های خود را با ما در میان بگذارید و این مطلب را روی شبکه های اجتماعی نشر دهید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.