زمانی که می خواهیم کسب و کار اینترنتی یا سنتی و فیزیکی را ایجاد کنیم عموما به این فکر می کنیم که خودمان به تنهایی کار را پیش ببریم تا سود بیشتری را به جیب بزنیم اما فراموش نکنید اینکه تنهایی یا گروهی کار کنیم، به این ربط دارد که دامنه کسب و کار ما چقدر وسیع است و کارمان به چه مهارت هایی نیاز دارد.

هر وقت می خواهم در مورد این موضوع به کسی مشاوره بدهم به یاد این ضرب المثل می افتم و آن را برای طرف مقابل ذکر می کنم و البته این ضرب المثل پر از درس است. این ضرب المثل می گوید:

طمع زیاد، رزق کم را هم از بین می برد!

این بدین معنی است که ما گاهی به رزق کمی هم که داریم طمع بیشتر داریم و فرصت ها را از دست می دهیم و همان رزق کم همیشگی را هم از دست می دهیم.

این داستان راه اندازی کسب و کار توسط بسیاری از ما است. این که در حال حاضر کشور از نظر اقتصادی رکود دارد از طرفی به این دلیل است که افرادی که به دنبال کسب و کار هستند، یکه خواه هستند.

کار گروهی

این را زمانی بیشتر درک کردم، که با یکی دو تن از افرادی که پیش از این آشنا بودیم، کسب و کاری را راه اندازی کردیم. مسئولیت بخش مهمی را انجام می دادم اما همینکه شرکت شروع به سود دهی کرد، یکی از شرکا، با ناسازگاری و کارهایی فوق برنامه و مورادی از این دست تیم گروهی را مختل کرد و به هوای سود بیشتر تیم را از هم پاشید و البته سرگذشتش دقیقا مصداق همین ضرب المثل شد.

اما چرا واقعا بعضی کسب و کار ها باید گروهی باشند؟

برخی از کسب و کارها نیاز به مهارت های متفاوت به طور موازی دارند که اگ یک نفر بخواهد تمام مهارت ها را بیاموزد باید یک عمر سی یا چهل ساله را در حال آموزش باشد.

اما در صورتی که کار شما، نیاز به مهارت های موازی ندارد، و خودتان تنها می توانید از پس آن بر آیید لازم نیست به صورت گروهی کار کنید. شاید لازم باشد ابتدا با صرف هزینه هایی، برای یک بار، جای شرکا را همیشه پر کنید، اما لازم نیست برای ادامه کار، دست به دامان دیگران شوید و فرصت هایی را که خودتان می توانید به طلا تبدیل کنید، را با دیگران شریک کنید.

نکته مهم این است که در امر کارگروهی و یک نفره، عموما تفریط و افراط هایی وجود دارد که ممکن است شما را به اشتباه بیندازد. شاید در مجامع موفقیت و روانشناسی گفته شود که هر جا که گروهی کار کنید موفق تر خواهید شد اما من به عنوان فردی که این مدل ها را بارها و بارها تجربه کرده ام، به این نتیجه رسیده ام که گاهی اگر گروهی کار کنید، شکست از هر چیزی به شما نزدیک تر خواهد بود. این موضوع که در این جا مطرح شد کلیت موضوع را می رساند اما اصل قضیه با توجه به شرایط نیاز به مطالعه و مشاوره دارد بنابراین اگر شما نمی توانید در این باره درست تصمیم بگیرید می توانید در این باره از ما مشاوره بگیرید. .

این موضوعات اولین و اساسی ترین چیزهایی است که باید در هنگام راه اندازی کسب و کار، به آن ها توجه داشته باشید. هر جا زیربنا و زیر ساخت کاری به درستی ایجاد نشود می تواند موجب شکست و به انجام نرسیدن کار شود.

به نظر شما برای کدام دسته از کارها نیاز است که ما به صورت گروهی کار کنیم و کدام دسته از کارها نیاز به تیم ندارد؟

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.