بسیاری از کسب و کار های آنلاین به گونه ای هستند، که پس از اینکه محصول را به دست مشتری رساندند، باید پاسخگوی سوالات این گونه افراد نیز باشند. عموما این گونه تجارت ها باید در پاسخگویی به مشتریان به صورت ۲۴ ساعته و به موقع بپردازند تا تمام مشتریان را راضی نگهدارند و اعتبار کسب و کار خود را از بین نبرند. از این رو نسبت به استخدام افرادی که مشخصا همین کار را انجام دهند می پردازند. در این مقاله در مورد کار اینترنتی دستیار مجازی کمی اطلاعات به شما ارائه خواهیم داد.

دستیار مجازی

مهارت هایی که یک دستیار مجازی به آن نیاز دارد

زمانی که شما قصد دارید به عنوان یک دستیار مجازی فعالیت داشته باشید باید شماری از مهارت ها را آموخته باشید. از جمله این مهارت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • قابلیت کار کردن با اینترنت
  • آشنایی با ابزارهای ارتباطی اینترنتی
  • آشنایی با ابزارهای ارتباط تصویری آنلاین
  • آشنایی با مجموعه آفیس
  • آشنایی با قابلیت ها و امکانات و روش کار کردن با محصولات مورد نظر
  • توانایی برقراری ارتباط کلامی درست
  • روابط عمومی بالا

عموما با داشتن این گزینه ها می توانید نظر صاحب کار را جلب کنید. اما شاید لازم باشد به عنوان مهارت های تکمیلی با مهارت های زیر آشنا باشید:

۲۷ ترفند برای برقراری تماس تلفنی موفق ( Cold call ) با مشتری

برخی اوقات لازم است که به صورت حضوری نیز به مشتری ها پاسخگویی داشته باشید. در چنین شرایطی میزان حقوق بسیار بالاتر خواهد بود اما فراموش نکنید که نیاز به یک سری مهارت ها نظیر زبان بدن نیز دارید.

میزان حقوق دریافتی برای دستیار مجازی

در خارج از ایران، برای چنین کاری بین ۱۰ دلار تا ۶۰ دلار در ساعت، پرداخت می شود. اما در ایران این رقم بسیار بسیار کمتر است در عین حال باید نسبت به این موضوع با صاحب کار خود صحبت کنید. به طور عمومی فروش محصولاتی که ارزش قیمتی بیشتری دارند، از پشتیبانی با قیمت بیشتری نیز برخوردار هستند. این نکات را در هنگام صحبت با صاحب کار فراموش نکنید.

برای در خواست چنین شغلی چگونه اقدام کنیم؟

عموما در برخی وب سایت های ایرانی که مسئولیت اشتراک گذاری نیازمندی های اینترنتی را برعهده دارند می توانید درخواست ها را مشاهده کنید و پیشنهاد خود را ارائه دهید. از جمله این سایت ها می توان به پونیشا، دورکار و نظیر آن ها اشاره کرد. کافی است در اینترنت عبارت های ” فریلنسر ” و یا ” دورکاری ” را جستجو کنید تا لیست این دسته از سایت ها را مشاهده کنید.

در صورتی که در خارج از ایران قصد دارید این کار را انجام دهید می توانید به آدرس های زیر مراجعه کنید:

برای ورود به سایت Craigslist کلیک کنید

برای ورود به سایت eaHelp.com کلیک کنید

برای ورود به سایت Zirtual.com کلیک کنید

بدین طریق می توانید به عنوان یک دستیار مجازی نسبت به ایجاد اشتغال برای خود و دیگران اقدام کنید. چه بسا این یک گام ابتدایی برای ایجاد کسب و کار باشد و بتوانید در آینده پیشرفت های بهتری داشته باشید.

در این باره دیدگاه ها و نظرات خود را با من در میان بگذارید و این مطلب را به منظور ایجاد شغل روی شبکه های اجتماعی نشر دهید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.