یک دغدغه خیلی بزرگ همیشه دارم و آن هم این است که ای کاش صدای من به گوش خیلی ها می رسید تا بازنگری خوبی در مورد موضوعات و منابع کتب درسی دانشگاه ها بیندازند. همیشه معتقدم که کتب دانشگاهی چنان که باید اثری که باید بر دانشجو بگذارند، ندارند و این مشکل بسیاری از مشکلات کسب و کار و مشاغل بعد از اتمام دانشگاه است.

این موضوع همیشه ذهن من را غلغلک می داد و به همین خاطر به کتاب خوانی سوای کتب دانشگاهی می پرداختم و می پردازم تا این شکاف نبود منابع کاربردی را بیشتر پر کنم. این موضوع کماکان موجب رنجش من بود تا اینکه حدود دو ماه پیش این موضوع بیشتر مرا آزرد اما چرا؟

مدیر یک دقیقه ای

پدرم در رشته مدیریت و ریاضی تحصیل کرده است. یادم هست که حدود ۱۵ سال پیش که دختر عمه ام، دانشگاه قبول شده بود، و قصد داشت در رشته مدیریت، درس بخواند، چند تا از کتب پدرم را از ایشان به امانت گرفتند و بعد از اتمام دروس، کتاب ها را پس آوردند.

اما از میان این کتاب ها، یکی از کتاب ها در منزل دختر عمه ام جا مانده بود که پدرم بر داشتن آن تاکید می ورزید. اما خب انگار این کتاب باید ۱۵ تا ۲۰ سال جا می ماند تا مثل دو ماه پیش، به دست من برسد تا حسابی مرا به فکر ببرد.

دو ماه پیش دختر عمه ام با شرمندگی تمام این کتاب را آورد و از من خواست بعد از رفتنش آن را به پدرم بدهم! به طور جالبی، دیدم روی این کتاب نوشته :
مدیر یک دقیقه ای!

برایم خیلی جالب بود. از پدرم پرسیدم، آیا واقعا این ها را در دوران تحصیل شما، تدریس می کرده اند؟ و پدرم هم به طور کاملا جدی گفتند:

بله. تازه این از بهترین ترجمه هایی است که تا کنون برای این کتاب نگاشته شده است.

راستش را بخواهید من خودم هم این کتاب را دوسه سال پیش خریداری کردم و در ایامی که از مادربزرگم مراقبت می کردم، جسته و گریخته آن را صرفا آن جا می خواندم به علت ها و دلیل های مختلف!

بعد کتاب ها را که با هم مقایسه کردم، متوجه شدم که بار نگارشی کتاب قدیمی تر که حدودا سال ۷۱ چاپ شده بود بسیار بیشتر بود.

با توجه به اینکه این کتاب در دانشگاه در زمان های خیلی دور تدریس شده بود، پدرم نکته هایی را در آن نوشته اند که تصمیم دارم آن ها را با شما در میان بگذارم.

خوشحالم که فرصتی به دست آمد تا کمی علمی تر و تئوری تر و البته عملی تر به موضوع مدیریت کسب و کار خواه تنهایی خواه گروهی بپردازم.

از این به بعد لطفا با من و این سایت و آموزه هایش بیشتر همراه باشید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.