آثار موفقیت و دست یابی به اهداف تنها آنجا دیده می‌شود که اراده‌ای پولادین، شوقی هیجان انگیز و هدفی مشخص در میان باشد. جز در حالات یاد شده موفقیتی دست یافتنی نیست و اگر به اشتباه مسیر به موفقیت خاتمه یابد، مطمئنا دوامی نخواهد داشت.

در سال ۲۰۰۵ بود که دو خواهر دوقلو تصمیم گرفتند علاقمندی‌هایشان را در زمینه کسب و کار دنبال کنند تا بتوانند به یک سود خوب دست پیدا کنند.  هر چند افراد بسیاری در آن زمان مثل همین حالا به شغل فروشندگی مشغول بودند اما راه کار این دو خواهر به عنوان یک مزیت رقابتی شناخته شده و موجب شد که راه موفقیت را خیلی سریع طی کنند. مصاحبه‌ی امروز ما با این دو خواهر را از دست ندهید.

از کسب و کارتان برایمان بگویید؟ چه شد که به این فکر افتادید که فروشگاهی دایر کنید؟

ما از بچگی خیلی به عروسک علاقه داشتیم، و باربی‌هایمان را مثل جانمان دوست داشتیم. از طرفی علاقه زیادی نیز به مد و فشن داشتیم و این اولین دلیلی بود که تصمیم گرفتیم در کالج مان یک نمایشگاه راه اندازی کنیم. بعد از این شروع کردیم لباس‌ها وکلکسیون‌هایی را جمع آوری کردیم. وقتی دیدیدم همکلاسی‌ها و افرادی که در کالج هستند استقبال کردند فروشگاه اینترنتی‌مان  Oh La Loft را راه اندازی کردیم. از همان زمان تا کنون سعی داریم لباس‌هایی که کشورمان تولید می‌کنند را انتخاب و گلچین کنیم و بفروشیم.

موفقیت در تجارت الکترونیک

اولین فروشتان از کجا حاصل شد؟

ما برای فروشگاه خودمان Oh La Loft در شبکه‌های اجتماعی مختلف مثل فیس بوک، پینترست، yelp و مواردی از این دست پیج‌هایی داریم که فالوور‌های زیادی دارند. اولین فروش ما از طریق همین شبکه‌ها بود که خاطره‌ای بیاد ماندنی برایمان شده است. برخی افراد به ما پیشنهاد دادند که سایتی طراحی کنیم و در کنار شبکه‌های اجتماعی مکانی مشخص نیز داشته باشیم که لباس‌هایمان را در آن قرار دهیم و ما این کار را کردیم و موفق‌تر شدیم. ترافیک سایت ما از شبکه‌های اجتماعی و از گوگل است.

اپلیکیشن‌هایی که برای توسعه برند و گسترش بازار و بازاریابی خود استفاده می‌کنید چه هستند؟

ما از اپلیکیشن‌های مختلفی برای کسب و کارمان استفاده کرده ایم. اپلیکیشن‌های ادغامی اینستاگرام خیلی کمک به ما می‌کنند. از آن جا که کار ما فروش است و مشتری باید ابتدا با محصول ارتباط بر قرار کند شبکه‌های اجتماعی تصویری خیلی به ما کمک می‌کنند.

پروسه دریافت و ارسال سفارش چگونه است؟

ما از طریق مختلف مثل سایت Oh La Loft و شبکه‌های اجتماعی سفارش را دریافت می‌کنیم بعد از محصولاتی که در انبار داریم محصول مورد نظر را بسته بندی کرده و برایشان ارسال می‌کنیم.

موفقیت در تجارت الکترونیک

پیشنهادتان برای افراد تازه کار در حوزه تجارت الکترونیک چیست؟

توصیه ما این است که از گام‌ها و کارهای کوچک شروع کنید و بجنگید و ادامه دهید و هرگز نا امید نشوید. از بازاریابی اینترنتی استفاده کنید و به این دهکده مجازی اعتماد کنید. برای کار خود یک مشاور بازاریابی داشته باشید و گوگل را دست کم نگیرید و روی سئو سایت خود خیلی کار کنید تا بتوانید هر نوع مشتری را به سمت خود بکشید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.