زمانی که قصد دارید یک وب سایت را سئو کنید، خواه سایت شما از نوع اجتماعی باشد یا تفریحی و حتی اگر سایت شما یک سایت فروشگاهی باشد، باید به دو صورت سایت خود را سئو کنید.

حالت اول: سئوی داخلی سایت یا on page seo

حالت دوم: سئوی خارجی سایت یا off page seo

این دو حالت انتخابی نیست و باید به صورت موازی روی سایت انجام شوند. هر چند بیشترین تاثیر پذیری سئو سایت از طریق سئوی خارجی است ( تا ۸۰ درصد ) اما اگر سئوی داخلی به خوبی انجام نشود نمی‌توان از ۸۰ درصد تاثیر سئوی خارجی بهره مند شد. در این مقاله به شما فاکتور‌های سئوی خارجی سایت را معرفی خواهیم کرد.

فاکتور اول: شبکه‌های اجتماعی

بیش از اینکه شبکه‌های اجتماعی برای سئو سایت موثر باشند از آن‌ها برای برندسازی و تبلیغات و بازاریابی اینترنتی استفاده می‌شود اما تاثیرات سئوی آن نا دیده گرفته می‌شود. شبکه‌های اجتماعی بک لینک‌های قوی به شمار می‌آیند بنابراین در آن دسته از شبکه‌هایی که لینک پذیر هستند از این امکان استفاده کنید. صفحه و یا گروه ایجاد کنید و به تقویت لینک‌های‌تان بپردازید. شبکه اینستاگرام تا کنون لینک پذیر نبوده بنابراین از نظر سئو نمی‌توان روی آن حساب باز کرد اما بهترین ابزار برای فروشگاه‌های اینترنتی برای بازاریابی به شمار می‌آید.

فاکتورهای off page SEO

 فاکتور دوم: وبلاگ نویسی

وبلاگ نویسی و نوشتن پست مهمان به شما کمک می‌کند که لینک‌هایتان را در موتورهای جستجو بیش از حالت مرسوم نمایش دهید. مخصوصا نوشتن پست مهمان می‌تواند به قدرت لینک‌های‌تان و ترافیک سایت بیفزاید که این خود بر روی سئوی سایت تاثیر مثبت می‌گذارد.

فاکتور سوم: انجمن ها

انجمن‌ها نیز گونه‌ای از شبکه‌های اجتماعی هستند که به عنوان یک بک لینک پر قدرت و طبیعی به شمار می‌آیند. در انجمن‌ها عموما افراد با هدف یکسان گرد هم جمع شده اند بنابراین بیش از شبکه‌های اجتماعی می‌توانید مطمئن باشید که کاربران و مخاطبین تان روی لینک‌های‌تان کلیک می‌کنند.

 البته شما نمی‌توانید در انجمن‌ها به راحتی مطالب تبلیغاتی درج کنید به همین دلیل این محدودیت موجب فراری دادن ادمین‌ها و سئو کاران از فروم‌ها شده که گرایش بسیار نادرستی است.

فاکتور چهارم : ثبت نام در سرویس‌های موتورهای جستجو

بسیاری از موتورهای جستجو نظیر Google, Yahoo, MSN, Altavista, Alexa, Alltheweb, Lycos, Excite محل جستجوی کاربران است. بنابراین اگر در این موتورها ثبت نام کنید مطمئنا بهتر از حالت معمولی می‌توانید روی سئوی خود کار کنید و ارتقا رتبه بگیرید.

فاکتور پنجم: سایت خود را در دایرکتورهای ثبت کنید

هر چند سامانه‌های غیر ایرانی لینک دهی مثل DMOZ, Yahoo Directory, ZoomInfo, One Mission, Pegasus با قدرت تمام فعالیت دارند اما در ایران شمار کمی از سایت‌ها هستند که لینک کاربران را درج می‌کنند. به دلیل استفاده‌ی افراطی ایرانی‌ها از این سامانه‌ها، عموما هر سایت بعد از مدتی، عضو گیری خود را متوقف می‌کند و با اعضای ثبت نام شده حیات خود را می‌گذراند. اگر دوست دارید لینک‌های با ارزش خود را در برخی از دایرکتوری‌های محدود- اعضا، ثبت کنید به ما بگویید.

فاکتور ششم: تبادل لینک

تبادل لینک از جمله مباحثی است که باید در مورد آن دقت داشت. اگر لینک‌های زیادی را ثبت کنید ممکن است گوگل به شما اخطار دهد و حتی شما را جریمه کند اما روش‌

های طبیعی و مرسوم تبادل لینک هنوز فرصتی مناسب برای افرادی است که می‌خواهند با افزایش رتبه در موتورهای جستجو به مخاطبینشان بهتر دست پیدا کنند.

فاکتور هفتم: Link Baiting

 در برخی از مطالب سایت،  ما لینک سایت منبع را در انتهای مقاله  گذاشته‌ایم در واقع به حقوق وب سایت مربوطه احترام گذاشته‌ایم و تکنیک Link Baiting را اجرا کرده ایم. به عبارت دیگر اگر از مطالب وب سایت‌های دیگر استفاده می‌کنید، در انتهای مطلب آدرس لینک را ذکر کنید. این همان تکنیک Link Baiting است.

فاکتورهای off page SEO فاکتور هشتم: Cross-Linking یا لینک‌های داخلی

در وب سایت خود، و در میان مقالات، به مطالب مشابه دقت کنید. در هر مطلب آن جا که می‌توانید به مخاطب آموزش‌های بیشتر و تکمیلی دهید، لینک‌هایی قرار دهید که کاربر را به سمت دیگر مطالب جذب می‌کنند. این کار لینک‌های تو در تو یا استفاده از تکنیک Cross-Linking می‌باشد.

فاکتور نهم: اشتراک گذاری تصاویر

شبکه‌هایی نظیر Flickr, Picasa, Photo Bucket, Picli و فیس بوک و پینترست فرصت‌هایی فراهم کرده‌اند تا به صورت تصویری، کاربران را به محتوای خود و محصولات و خدماتتان جذب کنید و آن‌ها را با دعوت به کلیک بر لینک‌تان، به سمت سایت خود روانه کنید. این شبکه‌ها فرصتی برای افزایش ترافیک و بازاریابی و برندسازی به شمار می‌آیند. از نظر سئو نیز یک بک لینک قوی برای شما به شمار می‌آیند که کاملا طبیعی هستند و گوگل به آن‌ها حساس نیست.

فاکتور دهم: انتشار فیلم

وب سایت‌هایی که به اشتراک فیلم کمک می‌کنند نوعی شبکه اجتماعی ارزشمند با لینک‌های قوی هستند که به شما کمک می‌کنند در برندسازی، افزایش شهرت، بازاریابی و سئو سایت موفق‌تر عمل کنید. وب سایت‌هایی نظیر Metacafe, Dailymotion و یوتیوب و حتی آپارت بهترین مکان‌های برای افزایش قدرت سئو سایت از طریق فیلم‌ها می‌باشند.

 فاکتور یازدهم: slideshare

شبکه‌های اجتماعی که به انتشار اسلاید کمک می‌کنند نیز می‌توانند به عنوان یک بک لینک قوی به شمار آیند. البته همچون دیگر شبکه‌های اجتماعی این گونه شبکه‌ها نیز به توسعه برند، افزایش فروش و بازاریابی نیز منجر می‌شوند.

فاکتور دوازدهم: سایت‌های بررسی مطالب

شاید نمونه‌ی سایت‌های بررسی مطالب در ایران یافت نشود اما می‌توانید از فرصت بررسی مطالب در وب سایت‌های مشابه سایت خود، استفاده کنید و به این طریق به سئوی سایت خود کمک کنید

فاکتور سیزدهم: سئوی محلی

سئوی محلی نیز نوعی سئوی خارجی و سئوی داخلی به شمار می‌آید که به شما کمک می‌کند، برای کاربران و قشر خاصی بیشتر نمایان شوید. مبحث سئوی محلی بحثی کاملا مجزا است که در روز‌های آتی به آن خواهیم پرداخت

فاکتور چهاردهم: سایت تبلیغات رایگان

اگر وب سایت شما محصول و یا خدمات خاصی ارائه می‌دهد می‌توانید از وب سایت‌های آگهی رایگان نیز استفاده کنید و از این طریق لینک خود را در معرض دید عموم قرار دهید و به تقویت لینک‌ها بیفزایید.

فاکتور پانزدهم: سایت‌های پرسش و پاسخ

اگر می‌توانید وب سایت‌های پرسش و پاسخ درمحدوده‌ی کسب و کار خود پیدا کنید، توصیه می‌کنیم سئوالات کاربرانتان را در آن‌ها بیابید و با ارسال لینک پاسخ برای آنان به سئوی سایت خود کمک کنید. توجه کنید که لینک پاسخ سوالات باید لینکی از وب سایتی باشد که می‌خواهید از نظر سئو روی آن کار کنید.

فاکتور شانزدهم: انتشار اسناد و فایل‌ها مثل PDF ، WORD و غیره

وقتی که فایل‌های متنی زیادی منتشر کنید و در آن‌ها لینک‌های زیادی قرار دهید مطمئنا، در اختیار شمار زیادی از افراد قرار خواهند گرفت. از این رو، بازدید کنندگان از این اسناد با کلیک بر لینک‌های تعبیه شده در اسناد و فایل ها، به تقویت لینک‌ها و سئوی سایت شما کمک می‌کنند

فاکتورهای off page SEO

فاکتور هفدهم: تبلیغات کلیکی گوگل یا PPC

تبلیغات کلیکی گوگل، فرصتی است که به ازای دریافت هزینه‌هایی، برای مدت مشخص ( مصرف شدن تمام شارژ ) وب سایت شما در اولین صفحه از گوگل نمایش خواهد داد. این شیوه برای فروش محصولات خاص بسیار کارایی دارد اما برای سایت‌های عمومی این روش پیشنهاد نمی‌شود.

فاکتور هجدهم: کامنت دهی و ارسال بررسی و نظر در زیر وبلاگ‌ها

اگر فرصت کافی داشته باشید می‌توانید در وب سایت‌های مختلف اقدام به نوشتن نظر و بررسی کنید و بدین طریق با انتشار لینک تان، یک بک لینک طبیعی بگیرید. البته فراموش نکنید در این کار نباید زیاده روی کنید و باید وب سایت‌هایی را مد نظر قرار دهید که کیفیت کافی را دارا هستند.

فاکتور نوزدهم: گوگل پلاس را فراموش نکنید

گوگل پلاس شبکه‌ی اجتماعی اختصاصی گوگل است که این شرکت بزرگ از آن به عنوان مهم‌ترین عنصر برای افزایش رتبه سایت‌ها و بهبود سئو سایت کمک می‌گیرد. اگر علاقه به فعالیت در سوشال مدیا ندارید توصیه اکید بای مارکتینگ این است که بر روی گوگل پلاس حتما سرمایه گذاری کنید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.