در مقوله ی سئوی سایت، همیشه با دو بخش مجزا و مکمل روبرو هستیم که به آن سئوی داخلی یا on page seo و سئوی خارجی سایت یا off page seo گفته می شود.

اولین فعالیت های سئو، همیشه بر روی سایت و به صورت سئوی داخلی صورت می گیرد. این کار از تنظیمات و کد نویسی های مرتبط با سئو شروع شده و با ایجاد محتوای ناب و کاربر پسند، تا فعالیت های ضمنی سئو، ادامه پیدا می کند. سئوی داخلی در موفقیت سایت تنها ۲۵ درصد نقش دارد.

سئوی داخلی سایت با سئوی خارجی ؟ کدام یک مهمتر است؟

اما سئوی خارجی از اهمیت ۷۵ درصدی برخوردار است که البته طبق گزارشات سال اخیر moz مبنی بر اهمیت لینک بیلدینگ این درصد افزایش پیدا کرده است. به هر حال سئوی خارجی که مبنی بر تلاش ها  وفعالیت های خارج از سایت که بر روی سایت تاثیر گذار است و به نحوی به وب سایت مربوطه بر می گردد، تعریف می شود.

گوگل و دیگر موتورهای جستجو، تاکید عظیمی بر این دارند که سایت باید چنان نظر کاربران را جلب کند، که کاربر در آن ماندگار شود.

اگر شما صرفا مطالب و وب سایت خود را برای گوگل، سئو کنید، گوگل باهوش تر از چیزی است که فکر می کنید و متوجه خواهد شد که کاربران مطالب شما را نمی پسندند و بدین ترتیب به شما، امتیاز منفی خواهد داد.

توصیه اکید سئو مارکت این است که در ابتدای امر، با دقت تمام، در مورد سئوی داخلی کار کنید و مواردی که تنها یکبار نیاز به تغییر دارند ( مثل کد نویسی های مرتبط با سئو، در زمینه ی متا ها و عنوان ) را با دقت انجام دهید.

در انتها برای سئوی خارجی توصیه می کنیم که بخش آموزش سئوی سایت را با دقت دنبال کنید تا بتوانید با گرفتن خط مشی های اصولی وب سایت خود را سئو کنید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.