در مورد سئو سایت یک نکته مهم وجود دارد که تقریبا چیزی مهم تر از آن نیست و آن هم قدرت لینک و بک لینک است. در واقع با استفاده از بک لینک های مصنوعی می توانید نقش تبر بر ریشه درخت کسب و کار و سایت خود را بازی کنید.

زمانی که بحث لینک های سایت و سئو می شود تمام توجه ها به سمت بک لینک می رود اما اغلب توجهی به لینک های خروجی ندارند

nofollow

عاقلانه این است که زمانی که قصد دارید لینکی به سایتی خاص وارد می کنید ( لینک خارجی یا Outbound Links ) المان نوفالو بودن یا دنبال نکردن را حتما فعال کنید.

برای این کار می توانید از افزونه های مختلف استفاده کنید. زمانی که این امکان را فعال کنید، هنگام تنظیم کردن لینک ها با امکانی مواجه می شوید که می توانید به دلخواه آن را ست کنید و به گوگل بگویید که لینک مورد نظر nofollow است یا باید فالو شود. به این مثال از سایت بای مارکتینگ دقت کنید:

نو فالو کردن لینک در وردپرس

زمانی که لینک مورد نظر را به متن مورد نظر لینک می کنید، باید گزینه  rel="nofollow" to link  را تیک دار کنید تا لینک به صورت نوفالو اعمال شود.

لینک های nofollow در واقع برای بهبود تجربه کاربری کاربران صرفا بکار گرفته می شود. بدین صورت که اگر لازم باشد کاربر به سایتی مراجعه کند، تنها از جهت سهولت کار کاربر، لینک مورد نظر در صفحه گنجانده شود..

در آموزش هایی که توسط متخصصان سئو در پایان سال ۲۰۱۶ ارائه شده این امکان به قوت تمام مورد توجه قرار گرفته که صاحبین وب سایت ها باید تمام قدرت ورودی سایت خود را برای سایت خود نگهدارند و از فالو کردن لینک های غیر ضروری و بی برنامه خود داری کنند.

دقت کنید، که اگر در وب سایت خود، رپورتاژ آگهی منتشر کرده اید، یا برای لینک متقابل هزینه ای گرفته اید، باید امکان نوفالو را نادیده بگیرید..

nofollow و سئو

برای اینکه بدانید کدامیک از لینک ها از امکان   nofollow برخوردار نیست، کافیست از ابزار Xenu استفاده کنید. با استفاده از این امکان می توانید کلیه لینک های تان را از نظر فالو بودن یا نوفالو بودن مورد بررسی قرار دهید و در ادامه با گرفتن خروجی از آن یکی یکی لینک های دنبال شونده و دنبال کننده را مورد بررسی قرار دهید و تنظیمات را درست کنید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.