مدتی با تیم دیجی کالا با یک تحریریه قوی کار کرده‌ام و تقریبا روحیه کاری‌شان را می‌شناسم. به همین خاطر همیشه گجت‌های حساسم را از آن‌ها خریده‌ام چرا که می دانم هیچ چیز از حقیقت به دور نیست. همچنین علاقه دارم که خبرنامه‌های‌شان را دریافت کنم. هر چند تا کنون یک خبرنامه‌اش را تا انتها نخوانده‌ام اما گاهی الهام بخش هستند و از تکنیک‌های جذابی در نگارش محتوا استفاده می‌کنند.

به جرات می‌توانم بگویم که هرگز خبرنامه‌هایش مرا برای خرید محصولی جذب نکرده‌اند البته شاید بخاطر عدم نیاز به محصولات مورد معرفی موجب شده که دست به خرید اینچنینی نزنم.

اما امروز یک اتفاق جالب‌تر افتاد! خبرنامه‌اش را که دریافت کردم، خبرنامه‌ای پاییزی داشت. همه می‌دانند پاییز سوز و عطش خاص خود را دارد. در این خبرنامه تلاش شده بود حال و هوای پاییز کمی دلپذیر‌تر شود. از این جا بود که از بالا شروع به خواندن خبرنامه کردم.. می‌خواهم چیزهایی که در ذهنم گذشت را برایتان بگویم . اولین چیزی که دیدم این متن بود :

دیجی کالا

از همان اول فهمیدم که این متن با بقیه متن‌ها فرق دارد بنابراین شروع به خواندن کردم.. آن بالا را نگاه کنید.. نوشته شده ” زن ” من به عنوان یک بازاریاب متوجه می‌شوم که هدف گیری این ایمیل تبلیغاتی دیجی کالا خانم‌ها هستند یا آقایانی که بیش از حد برای خرید برای خانم شان سلیقه به خرج می‌دهند.

به بخش عطر که رسیدم توضیح جالب و مصوری بود که واقعا به دل می‌نشست مخصوصا آن رنگ بنفش که با پس زمینه تلفیق شده بود. اگر با استشمام یک عطر به یاد خاطرات قدیم می‌افتید قطعا آنچه که گفتم را درک می‌کنید..

خلاصه پایین‌تر را هم خواندم. در پایین این صفحه را مشاهده کردم:

دیجی کالا ایمیل تبلیغاتی

تعریف متفاوتی از ساعت که واقعا می‌تواند احساس خوبی ایجاد کند البته تصاویر هم خیلی جذاب بودند. راستش را بخواهید عدد ۲۰ درصد چنان به چشمم نیامد.

اما از آن جا که عاشق زیور آلات هستم بخش پایین‌تر خیلی نظرم را جلب کرد. همه جمله‌ها به کنار آن قسمت الماس تراش خیلی جذاب‌تر بود.. همینجا بود که تصمیم گرفتم که کم کم این هیجان را به یک خرید ختم کنم. اما با خودم گفتم که باید پایین‌تر را هم دنبال کنم حتما موضوع جذاب تری خواهد بود که به بخش زیر رسیدم:

دیجی کالا ایمیل تبلیغاتی

دیجی کالا ایمیل تبلیغاتی

بعد از مشاهده این محصولات و چیزهایی که در سرم پرورداندم راستش را بخواهید هرگز دلم نمیخواست این سلسله تمام شود. احساس خوبی داشتم و داشتم برای یک خرید آماده می‌شدم که به بخش محصولات پیشنهادی برخورد کردم. انتظار داشتم در این بخش بتوانم نمونه‌هایی از انگشتر‌های الماس تراش را ببینم یا اینکه با بهترین عطر ملایم مناسب یک دختر آذرماهی روبرو شوم تا برای تولدم یک هدیه از طرف خودم خریداری کنم. اما با مشاهده بخش محصولات پیشنهادی دیجی کالا با یک سری گجت‌هایی روبرو شدم که تمام فکرم را از خرید الماس تراش زیبا، پاک کرد.

marketing

یعنی یک انتخاب شاید اشتباه از نظر من، موجب شد که آن چرخه فکری به خرید منتهی نشود. هر چند در این ایمیل تب بندی‌هایی وجود دارد که می‌توان محصولات مختلف را دید اما وقتی ذهن من تا انتها با هیجان آمیخته شده و حالا به دنبال محصولاتی می‌گردد که دیجی کالا آن‌ها را به شیوه ای هنری، معرفی کرده انتظار داشتم که با موبایل و تبلت روبرو نشوم.

بهتر بود در انتهای این چرخه، محصولات مرتبط با چیزهایی که ابتدا معرفی شده بود قرار داده شود. در چنین شرایطی می شد که انتظار چیز تازه ای داشت و نتیجه را کاملا متفاوت برای دیجی کالا رقم می زد. البته این نتیجه محدود به من تنها نبود. وقتی که ذهن سر سخت من به سادگی تسلیم یک تبلیغ ایمیلی نمی شود، مطمئن باید بود که در شرایطی که من قرار گرفتم خیلی ها وسوسه شده بودند تا این محصولات را بخرند همانطور که من هم تمایلی از خود نشان دادم.

شاید گاهی کوچکترین چیزها مثل این جایگذاری اشتباه بتواند شمار زیادی از مشتریان را از شما بگیرد. البته سئو مارکت قصد ندارد که از کسی ایرادی بگیرد یا اینکه نقد وجه خراب کن داشته باشد اما دیجی کالا و تیم تبلیغاتی اش چنان برای من مهم هستند که به جای اینکه الان ناهارم را بخورم، شروع کردم به نوشتن این متن  و البته آرزو دارم دوستانم در این رسانه این نقد مرا پذیرا باشند.

راستی بفرمایید ناهار…

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.