حداقل برای من که سال‌هاست برای وب سایت‌های تکنولوژی محتوا می‌نویسم، Gizmag یکی از آشنا‌ترین نام هایی است که همیشه نامش یاد آور برترین و جذاب‌ترین مقالاتی است که می‌توانم برای سایت‌های تکنولوژی و علمی از آن مطالبی استخراج کنم.

امروز که می‌خواستم سری به این سایت بزنم و مطالب جدیدش را مورد بررسی قرار دهم با یک آدرس جدید مواجه شدم که ابتدای امر  فکر کردم این سایت به دلایل مشکلات فنی روی آدرس دیگری ریدایرکت شده است اما کمی با دقت‌تر که سایت را بررسی کردم متوجه شدم که برند Gizmag به نام جدید تغییر کرده به طوری که موجب شده این سایت یک پست اطلاع رسانی در این باره روی سایت قرار دهد. راستش را بخواهید هیچ وقت فکر نمی‌کردم سایت هایی که دیگر جایگاه خود را پیدا کرده‌اند دست به تغییرات اصولی بر مبنای برند بزنند و این شد که کمی دیدگاهم را تغییر دادم. در پستی که این وب سایت منتشر کرده به نکاتی اشاره کرده که نشان می دهد که برند Gizmag دیگر پتانسیل دیدگاه وسیع این مجموعه را ندارد و باید در ظرف بزرگتری فعالیت‌ها ادامه پیدا کند.

new-atlas-gizmag

 در بخشی از این پست معرفی نام جدید Gizmag می خوانیم:

تقریبا حدود ۱۵ سال پیش بود که ما فعالیت خودمان را شدیدا روی این سایت شروع کردیم تا شما را با دنیای تکنولوژی و تاثیراتش بر زندگی روزمره‌مان آشنا کنیم. می‌خواستیم به شما بفهمانیم که تکنولوژی ما را به چه مرزهایی برده و ما را از کجاها عبور داده است. اولین چیزی که مورد بررسی قرار دادیم یک دوربین پیشرفته ۳ مگاپیکسلی برای یک تلفن همراه رادیکالی ترکیبی PDA بود و مطلب بعدی هم در مورد زندگی با MP3 پلییر آی پاد اپل بود. اما دیدگاه ما امروز خیلی توسعه پیدا کرده است به طوری که می‌خواهیم روی گجت ها تمرکز بیشتری داشته باشیم.

به گزارش بای مارکتینگ شاید همینجا بوده که Gizmag متوجه شده که باید در دامنه وسیع‌تری فعالیت کند تا بتواند ۱۵ سال آینده از مجله‌اش به عنوان یکی از بهترین مجلات در عرصه گجت و تکنولوژی اشاره کند. این نشان می‌دهد زمانی که رویای بلند‌تری دارید و هدف‌های قابل اندازه گیری محسوس‌تری داریم، و همه چیز هم فراهم است نباید به این فکر کنیم که تغییر برند به کارما ضربه می‌زند.

 اما الان می خواهیم در مورد اطلس جدید یا همان Gizmag چیزهایی بخوانیم. در ادامه این پست اطلاع رسانی Gizmag می‌گوید:

اطلس جدید بیانگر چیست؟

نام اطلس جدید به بهترین نحوه آنچه که انجام می‌دهیم را منعکس می کند. یک اطلس مجموعه‌ای از نقشه‌ها است و نقشه‌ها ، ابزارهایی هستند که برای کشف و تعریف مرزهای جدید استفاده می‌کنیم. ماموریت (وظیفه) مان در اطلس جدید این است که:

می خواهیم توسعه ایده‌های فوق العاده‌ای که دنیا رو به زمینه‌های علم، حمل و نقل، لوازم الکترونیکی مصرفی، معماری، و فراتر از آن سوق می‌دهد، بررسی کنیم.

آنچه تغییر نیافته، رویکرد مان است. شما می‌توانید پوشش مستقل، مورد نظر را از تیم بین المللی روزنامه نگاران مان انتظار داشته باشید. مثل همیشه، اگر شما نظرات و یا انتقاداتی دارید، با کمال میل خواهان گوش دادن به آنها هستیم. لطفا به آدرس feedback@newatlas.com به ما ایمیل بزنید. با تشکر از حمایت شما بابت آنچه انجام می‌دهیم.

جالب این جاست که بر خلاف بسیاری از روزنامه ها و نشریات آنلاین که تا رشد می‌کنند خود را از دیدگاه ها بی‌نیاز می‌بینند این وب سایت قدر و قدیمی، همچنان به دنبال فید بک‌هایی است که می‌تواند از نظر کم سن و سال‌ترین کاربرانش تا حرفه‌ای‌ترین خوانندگانش دریافت کند. شاید Gizmag هم مثل سئو مارکت معتقد است که از کوچک‌ترین و ساده‌ترین ایده‌ها نباید گذشت و باید سعی و تلاش کرد تا با گردهم آیی ایده‌ها، همیشه بهترین نظرات و دیدگاه‌ها را اقتباش کرد.

تغییر برند Gizmag به NEW ATLAS  تغییر خاصی در رده بندی این وب سایت چنان که باید ایجاد نکرده بلکه این نشان می‌دهد برند ها همیشه حول موارد ذهنی می‌چرخند. Gizmag قصد دارد فعالیت قبلی خود را با دیدگاه قبلی در وسعت گسترده تر و عمیق‌تری دنبال کند. با توجه به اینکه وب سایت‌های بسیار زیادی در عرصه تکنولوژی مشاهده می‌شوند اما به نظر Gizmag با تلاش چشم گیر و تجربیات ۱۵ ساله این دارای این دیدگاه است که همیشه نقاط عطفی وجود دارد که نیاز باشد یک مزیت رقابتی و دیدگاهی ایجاد کرد تا بتوان به حیات رسانه‌ای خود ادامه داد .

از آن جا که من زهرا معبودی به این وب سایت علاقه بسیاری دارم، بر آن شدم که نیم دیدگاهی در مورد این وب سایت بنویسم و آنچه از ذهنم برای ۵ دقیقه گذشت با شما در میان بگذارم.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.