اختصاصی سئو مارکت: چند روز پیش در حال مطالعه مباحث روز دنیای تکنولوژی بودم که با عبارت خاصی به نام ” اندروید نیگت! “ و در جای دیگر با نام ” اندروید نوگت “ مواجه شدم! اگر کمی در مورد اندروید این روزها پیگیر بوده باشید قطعا متوجه منظور من شده‌اید. این مقدمه برای بررسی موضوع چند املایی عبارات و تاثیر آن بر سئو است.

به تازگی قرار است گوگل از نسخه جدید اندروید ۷ رونمایی کند. زمانی که اولین تصاویر از این اندروید یعنی Android Nougat به بیرون درز شد دیدیم که گوگل قرار است از یک شیرینی تبریزی به نام نوقا برای این سرویس خود استفاده کند.

اندروید 7 نوقا

و این تصویر و نامی که شباهت به نوقا داشت موجب شد این اندروید به نام اندروید نوقا شناخته شود. حالا همه مردم این اندروید را به نام اندروید نوقا می‌شناسند و تمام وب سایت‌ها در حال نوشتن محتوا پیرامون اندروید ۷ با نام نوقا هستند. از طرفی کاربران هم با جستجوی نوقا سعی دارند از رویداد‌های پیرامون این محصول خبر دار شوند.

انتخاب درست عبارت برای محتوا

به گزارش سئو مارکت وقتی مشاهده می‌کنیم که برخی وب سایت‌ها با نوشتن عبارت‌هایی مثل نوگات، نوگت و امثال این، قصد دارند اطلاع رسانی داشته باشند، در واقع مثل این است که در حال نوشتن مطلبی برای چیزی دیگر هستند.

شاید به آمار بازدید از این مطالب در وب سایت‌هایی که نمی‌خواهیم اسمشان را ببریم، توجه کنید. متوجه می‌شوید که شمار بازدید کنندگان از این صفحات پایین باشد یا اینکه ورودی کمی از جستجو‌ها داشته باشند.

اینجا بود که به ذهنم رسید که باید پیش از اینکه برای تولید محتوا دست به قلم و یا دست به کیبرد بُرد! باید در مورد اصلاحات تحقیقاتی کرد.

انتخاب درست عبارت برای محتوا

لزوم تحقیق بر این اساس چیست؟

ما باید بدانیم که کاربران چه چیزی می‌دانند و به دنبال چه چیزی هستند. در واقع در عصر بازاریابی محتوا و بازاریابی جاذبه‌ای باید محتوایی ایجاد کرد که کاربر علنا به دنبال آن است. حالا شما هرچقدر هم که بخواهید بگویید اصلاح گوگل نوگات است! باز هم نمی‌توانید این باور را از کاربران دور کنید که این نام اصلی و مد نظر گوگل است.

البته گوگل با طرحی که ارائه داده است، در واقع قصد دارد به همه بگوید که اندروید ۷ این شرکت، همان شیرینی نوقای تبریزی خودمان است. اما بکاربری اشتباه اصطلاحات همیشه می‌تواند روی تلاش‌های شما اثر منفی بگذارد.

تولید محتوای اصولی

بیایید عملی این نتیجه را به شما نشان بدهم:

وقتی که شما عبارت اندروید نوقا را سرچ می‌کنید در نتایج گوگل، حداقل در صفحات اول و دوم، هیچ خبری از ” اندروید نوگت ” نیست و این یعنی وب سایت‌هایی که از اصطلاحات متفاوت استفاده می‌کنند، خیل بزرگی از کاربران خود را از دست می‌دهند

 چالش چند املایی و سئو

از طرفی اگر نوگت را سرچ کنید خبری از نوقا نیست و یا شاید در کمتر مواردی بتوانید نوقا را ببینید. بنابراین اینجا لازم است که سعی کنید اصلاحات مشترک و غالب را بشناسید و از آن استفاده کنید تا بتوانید در یک رقابت سراسری و مشترک، شرکت کنید.

حالا افرادی که از عبارت اندروید نوگت استفاده می‌کنند، هر چقدر هم که محتوای عالی و با کیفیت و سئو فرندلی تولید کنند باز هم نمی‌توانند در دسترس کاربرانی باشند که به دنبال ” اندروید نوقا “ هستند.

بنابراین به سادگی با این مثال واقعی متوجه شدید که باید پیش از هر چیزی از اصطلاحات اطلاع داشته باشید تا بتوانید تلاشتان را در جهت مثبت و مفید قرار دهید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.