یکی از موضوعاتی که موجب می شود، افراد شغل ویزیتوری را کنار بگذارند این است که دائما  پاسخ منفی می شنوند و این پاسخ بر روی روح و روان آن ها تاثیر منفی می گذارد.

کسی را می شناسم که به مدت ۱۵ سال در بخشی از شرکتی کار می کرد که نیاز به مهارت بالای روابط عمومی داشت. او در این مهارت عالی بود و به سفارش مدیر شرکت به بخش بازاریابی ارتقا پیدا کرد اما هر چند او دارای مهارت بالایی بود و سخت کوش بود اما بر این باور نبود که شنیدن پاسخ نه، بخش بزرگی از کار بازاریابی است.

جواب منفی مشتری

در حقیقت او درخواست استعفای خود از کار بازاریابی و ویزیتوری را به این صورت تقدیم رئیس کرد که:

من می دانم که بخشی از بازاریابی پاسخ منفی شنیدن است اما حقیقتا تحمل این را ندارم که جواب منفی از مشتری ها بشنوم. این موجب آزردگی روح من می شود به طوری که روی مسائل شخصی ام هم اثر گذاشته است.

خب حالا کاری نداریم که او به سمت خود برگشت، اما می خواهم بگویم که همه افرادی که وارد پروسه بازاریابی می شوند نمی توانند به خوبی، این کار را اداره کنند و از پس سختی های آن بر آیند.

این بر کسی پوشیده نیست که جواب منفی گرفتن چقدر سخت است اما مشکل ویزیتور ها این است که فکر می کنند، مشتری با او خصومت دارد که به او پاسخ منفی می دهد.

به ازای دریافت پاسخ منفی ویزیتورها پالس های منفی به روح خود وارد می کنند و این می تواند نوع رفتار را با مشتری تغییر دهد که هیچ به سود و صلاح مشتری ها و برند شما نیست.

جواب منفی مشتری

اما این موضوع به همین جا ختم نمی شود.

بسیاری از ویزیتورها هستند که بلافاصله با ورود به یک مذاکره ترس از نه شنیدن دارند و این را در رفتار خود بروز می دهند. این پالس های منفی از طریق مشتری کاملا قابل دریافت و لمس است و موجب می شود که معامله ها یک به یک شکست بخورند.

اما اگر بدانید که روش های افزایش فروش با Warm Calling چیست و چگونه می توانید یک صحبت اثر بخش و اثر گذار داشته باشید قطعا می توانید در جلب نظر مشتری ها موفق تر از پیش عمل کنید.

اگر روزی برسد که جواب نه شنیدن از مشتری، موجب ایجاد احساس بد در شما نشود، می توان گفت که می توانید در شغل بازاریابی به موفقیت های پیاپی دست پیدا خواهید کرد اما در غیر اینصورت در نهایت به روانپزشک باید مراجعه کنید!.

باید بتوانید از صحبت هایی که با مشتری داشته اید درس هایی بگیرید تا بتوانید در ملاقات های بعدی با همین مشتری یا سایر مشتری ها، برگ برنده در دستتان باشد و بتوانید سریع تر معاملات را ببندید.

برای چنین شرایطی، چه پیشنهادی دارید و چگونه می توانید از پس پاسخ منفی مشتری برآیید؟ دیدگاه ها و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.