زمانی که این داستان موفقیت بیزینسی را مطالعه می کنم بیشتر از قبل معتقد می شوم که کارهای بزرگ همیشه از ساده ترین گام‌ها و اقدام‌ها که به اقدامک مشهورند شروع می‌شوند. تنها باید افرادی با انگیزه وجود داشته باشند تا به این کارها اعتماد کنند. فروشگاه اینترنتی MVMT Watches حاصل تلاش و اقدام به اقدامک‌های دو پسر نوجوان است که حالا نه تنها یک فروشگاه کوچک نیست بلکه ۳۰ فروشگاه در سراسر دنیا را مدیریت می کنند. زمانی که این فروشگاه از دو سال پیش کار خود را شروع کرد، هر کسی شاید آن را محکوم به شکست می دانست اما اینجا یعنی دنیای اینترنت پر از ابزارهایی است که برای ما ایرانی‌ها و خارجی‌ها، می تواند فرصتی مغتنم برای کسب و کار و رسیدن به پول باشد.

 چه شد که وارد این کسب و کار شدید؟ چرا تجارت آنلاین را انتخاب کردید؟ از چه امکاناتی برای رشد بیزینس خود استفاده نمودید؟

حدود دوسال پیش بود که من و دوستم در کالج درس می خواندیم و حدودا ۲۲ ساله بودیم. احساس کردیم که درس خواندن نه به میلمان است و نه ما را به جایی که دوست داریم می رساند. این بود که طی یک اقدام کاملا شجاعانه درس را رها کردیم و به دنبال کسب و کار و کاسبی رفتیم. ابتدا تصمیم ما بر این بود که یک شرکت با نام MVMT Watches راه اندازی کنیم و درنگ نکردیم و این کار را انجام دادیم. چون آقایان و خانم‌ها به دنبال ساعت‌هایی برای محیط‌های حرفه‌ای هستند ما اول تصمیم داشتیم این موضوع را پوشش بدهیم.

فروش ساعت انلاین

کار خود را بر مبنای هزینه‌ی ۱۵ هزار دلار، و برای ۲ ماه برنامه ریزی کردیم و استراتژی‌هایی نیز ایجاد کردیم که بتواند به ما در رسیدن به هدف مورد نظر کمک کند. تصمیم داشتیم طی این دو ماه سود ۲۲۰ هزار دلاری پیدا کنیم. و جالب اینکه به این هدفمان هم به راحتی رسیدیم. به قدری در کار خود مصمم بودیم و اقدام‌ها را به درستی انجام می‌دادیم که شرکت ما به عنوان دومین مرکز فشن کشور به شمار می رفت. بالاخره فروشگاه اینترنتی مان را راه اندازی کردیم و در وب سایت‌های مختلفی در دنیا نظیر AskMen, Playboy, Complex, British GQ, Hypebeast محصولاتمان را برای فروش قرار دادیم. شمار این فروشگاه‌ها به ۳۰ مورد می رسید.

هدف و دیدگاه ما این بود که ساعت‌هایی زیبا، شیک، ارزان با طول عمر بالا به مشتری تحویل بدهیم. در این زمان رقبای ما قیمت ساعت‌های خود را پایین تر از ما می اوردند تا بتوانند در رقابت برنده میدان باشند اما ما به مشتری فهماندیم که یک خرید خوب و با کیفیت می تواند با یک قیمت پایین نیز رقم بخورد.

راه اندازی فروشگاه آنلاین

 برای بازاریابی اینترنتی از چه کانال‌هایی استفاده کردید؟ فروش‌های اولی شما از کجا رقم خورد؟

رشد ما بیش از حد سریع بود. اولین ماهی که فعالیت خود را شروع کردیم صفحه فیس بوک مان، حدود ۹۰۰۰ عضو داشت. بازدید کنندگان از سایت هم در این مدت به حدود ۱۰۰ هزار نفر در ماه رسیدند. بیشتر ترافیک ما از شبکه اجتماعی بود و تبعا فروشمان هم از این ناحیه ایجاد شد. ما در شبکه‌های اجتماعی مختلفی نظیر اینستاگرام، فیس بوک، توییتر و پینترست فعالیت داشتیم و هنوز هم داریم.

از پشت زمینه بیزینس برایمان بگویید. از چه ابزار هایی برای اداره فروشگاهتان استفاده می کنید؟  چگونه از پس حمل و نقل و تکمیل سفارشات بر می آیید؟

مهم ترین و اساسی ترین ابزار کار ما، وب سایت فروشگاهی مان است که محل رفت و آمد مشتری، پرسش و پاسخ، رفع ابهامات و حتی جذب مشتری است.

راه اندازی فروشگاه آنلاین

پیشنهادات تاپ تان برای فروشگاه داران تازه کار چیست؟

به دنبال وب سایت‌های پر زرق و برق نباشید. اگر وب سایت ساده‌ای داشته باشید بهتر به هدف خواهید رسید. شما باید بدانید که چگونه رفتار کنید و چه محصولاتی در فروشگاه خود قرار دهید که هر دو قشر حرفه‌ای و معمولی را به سمت خود جذب کنید و آنان را به خرید ترغیب کنید.

امیدواریم که بتوانیم از این فروشگاه اینترنتی درس هایی بگیریم که بتوانیم با اقدامک هایی به موقع، در کسب و کار خود رشد کنیم.

با هدیه‌ی یک صلوات به مقام حضرت مهدی (عج) کمی از بار غم هایش بکاهیم که با کریمان کار ها دشوار نیست..

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.