همیشه برای ما پیش میاد که بخواهیم میزان فروش برخی شرکت‌ها رو بدونیم و بفهمیم شرکت‌های بزرگ چقدر درآمد دارند تا با یک حساب سر انگشتی بفهمیم که روزانه چقدر درآمد دارند و در نهایت اگر خیلی مودب باشیم بگیم نوش جونشون! حلالشون یا مواردی از این دست.

اما شاید برای کسانی هم که دغدغه درآمد زایی از اینترنت داشته باشند، مهم‌تر از رقم درآمد این باشه که این شرکت‌ها چطوری به این درآمد بالا می‌رسند. البته قصد سرک کشیدن توی کار شرکت‌ها نیست بلکه  این افراد فقط به دنبال خط مشی هستند.

این طور جاهاست که خود گوگل رسما وارد میدون میشه و میگه ۹۷% از درآمد گوگل از تبلیغات کلیکی هست. خیلی جالبه که این تبلیغاتی که گاهی تنها چند سنت از کاربرا به ازای هر کلیک میگیره، میتونه انقدر برای یک شرکت قدر درآمد زاد باشه.

البته با یک تحقیق سر دستی که انجام دادم، متوجه شدم که گوگل، برای تبلیغات کلیکلی ۲۰ کلمه خیلی گرون داره که در واقع این کلمات به شرکت‌های خیلی بزرگ بر می‌گرده، به طوری که درآمد این شرکت‌ها روی این کیورد‌ها می‌چرخه . این کلمات به شرح زیر هستند:

کلمات کلیدی گران در گوگل

    Insurance : به معنی بیمه که به ازای هر کلیک، ۵۴.۹۱ دلار از تبلیغ دهنده دریافت می‌شود.

    Loans : به معنی وام که به ازای هر کلیک ۴۴.۲۸ دلار از تبلیغ دهنده پول دریافت می‌شود.

    Mortgage : به معنی رهن که به ازای هر کلیک ۴۷.۱۲ دلار از تبلیغ دهنده پول دریافت می‌شود.

    Attorney: به معنی دادستان که به ازای هر کلیک ۴۷.۷ دلار از تبلیغ دهنده پول دریافت می‌شود.

    Credit: به معنی اعتبار که به ازای هر کلیک ۳۶.۶ دلار از تبلیغ دهنده پول دریافت می‌شود.

    Lawyer: به معنی وکلیل که به ازای هر کلیک ۴۲.۵۱ دلار از تبلیغ دهنده پول دریافت می‌شود.

    Donate: به معنی اعطای کمک مالی که به ازای هر کلیک ۴۲.۰۲ دلار از تبلیغ دهنده پول دریافت می‌شود.

    Degree: به معنی  مدرک دانشگاهی که به ازای هر کلیک ۴۰.۶۱ دلار از تبلیغ دهنده پول دریافت می‌شود.

    Hosting: به معنی میزبانی وب یا هاستینگ که به ازای هر کلیک ۳۱.۹۱ دلار از تبلیغ دهنده پول دریافت می‌شود.

    Claim: به معنی ادعا که به ازای هر کلیک ۴۵.۵۱ دلار از تبلیغ دهنده پول دریافت می‌شود.

نکته مهمی که هست اینه که میزان درصد ورودی‌های گوگل برای این کلمات خیلی زیاد هستند و موردی مثل بیمه، حدود ۲۴ درصد از کلیک‌ها رو بین این ۲۰ کلمه به خودش اختصاص داده که با این قیمت واقعا درآمد خوبی برای گوگل به ارمغان آورده .

    Conference Call : به معنی کنفرانس تلفنی و به ازای هر کلیک ۴۲.۰۵ دلار از شرکت تبلیغ دهنده دریافت می‌شود.

    Trading: به معنی تجارت   و به ازای هر کلیک ۳۳.۱۹دلار از شرکت تبلیغ دهنده دریافت می‌شود.

    Software: به معنی نرم افزار  و به ازای هر کلیک ۳۵.۲۹ دلار از شرکت تبلیغ دهنده دریافت می‌شود.

    Recovery: به معنی بازیابی اطلاعات  و به ازای هر کلیک ۴۲.۰۳ دلار از شرکت تبلیغ دهنده دریافت می‌شود.

    Transfer: به معنی انتقال  و به ازای هر کلیک ۲۹.۸۶ دلار از شرکت تبلیغ دهنده دریافت می‌شود.

    Gas/Electricity: به معنی گاز و برق  و به ازای هر کلیک ۵۴.۶۲ دلار از شرکت تبلیغ دهنده دریافت می‌شود.

    Classes: به معنی کلاس  و به ازای هر کلیک ۳۵.۰۴ دلار از شرکت تبلیغ دهنده دریافت می‌شود.

    Rehab: به معنی  توانبخشی  و به ازای هر کلیک ۳۳.۵۹ دلار از شرکت تبلیغ دهنده دریافت می‌شود.

    Treatment: به معنی درمان  و به ازای هر کلیک ۳۷.۱۸ دلار از شرکت تبلیغ دهنده دریافت می‌شود.

    Cord Blood: به معنی خون بند ناف  و به ازای هر کلیک ۲۷.۸۰ دلار از شرکت تبلیغ دهنده دریافت می‌شود.

کلمات کلیدی گران در گوگل

با توجه به اینکه تبلیغات کلیکی تقریبا میزان زیادی هزینه روی دوش شما میگذارد، در عین حال توصیه ما اینه که این تکنیک‌های اصولی رو برای تجارتتتون در نظر داشته باشید تا بتونید از هزینه ای که می‌کنید، درآمد زایی بیشتری داشته باشید.

به طور معمولی اگر شما تبلیغ کلیکی داشته باشید ۲ درصد کلیک‌ها به فروش منجر می‌شوند. از طرفی اگر صفحه فرود یا لندینگ پیج تون رو برای این کلمات تنظیم کنید میتونید رفم ۲ درصد رو به ۲۰ درصد افزایش بدید. اما اگر لندینگ پیج تون، رو بهینه سازی کنید این می‌تونه تا ۳۰ درصد نرخ تبدیل برای شما رقم بزنه که این رقم واقعا عالیه. پس یاد بگیرید که چطوری صفحه فرود خود را بهینه سازی کنید.

صفحه فرود می‌تونه همون صفحه فروشگاه و محصولی باشه که می‌خواهید روی فروش اون کار انجام بدید. یا یک مرحله قبل از فروش است که اگر با دقت و اصولی روی اون صفحه کار بشه در طولانی مدت می‌تونید شمار مشتری‌هاتون رو افزایش بدید.

به امتیاز کیفیت دقت کنید. برخی کلمات کلیدی برای شما ارزشمند‌تر و درآمدزا‌تر هست. این کلمات موجب می‌شوند شما بتونید به راحتی میزان درآمدتون را افزایش بدین و از طرفی از پس هزینه‌های کلیکی هم بر بیایید.

کلمات کلیدی ۳.۵ کلیدی، بهترین انتخاب‌ها هستند اما باز هم باید به دسته کاری خودتون دقت کنید. خود گوگل کیورد پلننر امکانی داره که می‌تونه به شما بگه که چه کلماتی رو می‌تونید انتخاب کنید که براتون ارزشمندتر هست. بخش idea رو توی keyword planner دست کم نگیرید.

اگر بدونید که چه کلماتی برای شما درآمد زایی ندارند می‌تونید خیلی راحت روی کلماتی سرمایه گذاری کنید تا بتونید به راحتی به درآمد برسید!! به همین راحتی! همین روزها یک آموزش برای این بخش براتون میزارم که ازش لذت ببرید.

کلمات کلیدی گران در گوگل

و در آخر هم باید بگم که تلاش کنید که ارتباط کسب و کارتون رو با کلمات کلیدی تون حفظ کنید! این خیلی مسخره است که بخواهید برای افزایش ترافیک و فقط ترافیک از تبلیغات کلیکی استفاده کنید. البته برای برند شدن توی یک زمینه شاید اولین انتخاب خیلی‌ها استفاده از تبلیغات کلیکی هست اما مطمئن باشید این بهترین راه نیست. پس برای تبلیغات کلیکی خیلی فکر کنید و دقت کنید و اصولی رفتار کنید تا بتونید هر ۱۰۰ هزار تومنی رو که برای این مورد خرج می‌کنید، تا چندین برابر سود داشته باشید! به همین راحتی

ممنون که با ما همراه بودید. تبلیغات کلیکی چیز خوبیه و باید توی یک بخش از پروسه بازاریابی قرار بگیره! البته منظورم این نیست که همین حالا و اول کار تجارت الکترونیک تون رو به این امکان گره بزنید.. بلکه منظورم اینه که باید یک روزی از این سرویس استفاده کنید! علتش رو خودتون می‌فهمید.

نظرتون رو در مورد این مقاله بنویسید و از دکمه‌های زیر استفاده کنید و روی شبکه‌های اجتماعی منتشرش کنید! شاید یکی از این کار خوشحال بشه! به همین راحتی

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.