Bill McDonough یکی از افرادی است که دوست دارد در مقابل حضار به طور زنده طراحی کند و این کار را بخاطر تعامل بیشتر با محتوای سخنرانی انجام می‌دهد.

همچون یک پروفوسور با تخته سیاهش، McDonough هنگامی که در حال سخنرانی است با زدن دکمه B حالت اسلاید را به حالتی تبدیل می‌کند که بتواند با قلم تبلتش طرحی بکشد. او معتقد است که مخاطبان باید روند طراحی نمودار‌ها ، را در لحظه مشاهده کند نه اینکه کل نمودار را یک جا ببینید.

او معتقد است که مخاطبان باید روند طراحی نمودار‌ها ، را در لحظه مشاهده کند نه اینکه کل نمودار را یک جا ببینید.

بسیاری از نمودار‌ها در سخنرانی‌های او توسط خودش کشیده شده است، نمودارهای پیچیده می‌توانند مبهم باشند یا اینکه نقطه تمرکز آن‌ها آشکار نباشد اما او با کشیدن این نمودارها سعی دارد که این نقاط را به طور واضح نشان دهد.

mcd

وقتی به صورت لایو شروع به کشیدن نمودار ها می کنید، کاربران بیشتر تمرکز کرده و درگیر موضوع می شوند و این فعال بودن، آنان را به موضوع علاقمند می کند..

یکی از لحظات بسیار ارزشمند در آموزش برای مک دونا زمانی بود که با رئیس دانشگاه Vanderbilt در باشگاه Rotary در حال خوردن ناهار بودند. رئیس ایستاد و در مقابل او، از او پرسید:

در آموزش این یعنی چه که در یک کلاس پر از بچه‌های شش ساله قدم زنان می‌پرسید که چه کسی می‌تواند نقاشی بکشد و همه دستشان را بلند می‌کنند که من می‌توانم ؟ ( بچه‌ها می‌گویند )

من می‌توانم هر چیزی را بکشم اما این که در یک کلاس پر از دانشجویان فارغ التحصیل نیز می‌پرسید که چه کسی می‌تواند بکشد و اغلب آن‌ها فکر می‌کنند که نمی‌توانند چیزی بکشند. در واقع این چه نوع سیستم آموزشی است ؟

به نظر من طراحی یک جشن است و به دوران کودکی من مرتبط می‌شود، اینکه در جمعی بخواهید طراحی کنید درواقع خودتان را به گونه‌ای امیدوار و معصومانه در اختیار مخاطب قرار می‌دهید.

طراحی به سخنرانی شوق و میل و علاقه می‌افزاید و اگر هم نتوانید در آن لحظه طرح خوبی دربیاورید مردم این بد خطی و رسم بد شما را فراموش می‌کنند.

بیل مکدانا

 

بدین صورت می توانید به کمک یک شیوه ساده، و به کمک یک قلم نمودارهایی را ایجاد کنید. حتی جالب تر اینکه مثل باب راس،  با صدا ها و آوهایی طراحی تان را ادامه دهید تا رخوت و کسلی را از سخنرانی تان دور کنید و کاربران همیشه مشتاق ارائه های شما باشند. آیا با نظرات من موافق هستید؟

o-bob-ross-facebook1-th3

بهتر است که یک سخنرانی خوشحال داشته باشید.. درست مثل کاج های خوشحال باب راس..

 

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.