توضیحات متا در سئوی سایت به عنوان نمک در غذا است! یعنی هر سئو کاری می داند که هرگز نمی توان بدون توضیحات متا، موفقیتش را نهایی کند. البته نوشتن توضیحات متا به طور کلی برای جذب کاربر به شمار می رود.

وقتی که بخواهیم در مورد فروشگاه های اینترنتی صحبت کنیم، این موضوع اهمیت بیشتری پیدا می کند چرا که قصد داریم از طریق یکی دو جمله ۱۵۰ کاراکتری، کاربر را به سمت فروشگاه دعوت کنیم و او را به فروش بیشتر ترغیب کنیم.

خیالتان راحت باشد که تغییر در توضیحات متا مشکلی در سئوی سایت شما از نظر رنک بوجود نمی آورد.

مثلا در تصویر زیر مشاهده کنید که چگونه تغییرات در توضیحات متا توانسته، میزان CTR را افزایش دهد:

افزایش نرخ تبدیل

در تصویر بالا مشاهده می کنید که چگونه تغییرات توضیحات متا توانسته در میزان کلیک ها و CTR ها تاثیر داشته باشد. به آخرین لاین نگاه کنید. با توجه به اینکه، لینک مورد نظر در دسترس ۳۰۰ نفر قرار گرفته است اما تنها ۲۷ نفر روی ان کلیک کرده اند. این در حالی است که موقعیت لینک در گوگل روی لاین ۶ یا ۷ بوده است.

اما حالا به سطر جدول برگردید. در حالی که لینک مورد نظر در دسترس ۱۳۸ نفر قرار گرفته اما ۶۰ کلیک روی آن صورت گرفته و این یعنی توضیحات متا توسط مدیر سایت بهینه سازی شده است. از طرفی موقعیت لینک نیز بین لاین ۱ و ۲ قرار داشته است.

 

شما نیز می توانید توضیحات متای خود را بهینه کنید تا میزان کلیک های آن را افزایش دهید..

سه ویژگی توضیحات متا برای سایت های تجاری

توضیحات

توضیحات در بخش توضیحات متا باید به گونه ای نوشته شود که قبل از کلیک کردن، کاربر بداند که در  صفحه مورد نظر بعد از کلیک کردن چه چیزی خواهد دید. شما می توانید با بکار بردن برخی کلمات تجاری مثل ” بخرید ” و مواردی نظیر این، تاثیرات مثبتی را روی کاربران بگذارید تا نرخ کلیک تان افزایش یابد.

قانع کننده بودن توضیحات متا

وقتی کاربر در صفحه نتایج گوگل قرار دارد باید دلیلی داشته باشد که بتواند از بین این همه لینک روی لینک شما کلیک کند. مثلا وقتی که شما در بخش توضیحات از تخفیفات و شرایط ویژه صحبت کنید قطعا آن ها بیش تر تمایل پیدا می کنند که روی لینک شما کلیک کنند. مثلا گاهی بکار بردن جمله ” حمل و نقل رایگان ” می تواند توضیحات متای شما را بیشتر به چشم بازدید کنندگان بیاورد.

اندازه توضیحات متا

سئو

اگر بخواهید جملات خود را در نصفه و نیمه به عرض کاربر برسانید مطمئن باشید آن ها نیز جذب سایت شما نخواهند شد. توضیحات متا را در ۱۴۰ یا ۱۵۰ یا نهایتا در ۱۵۶ حرف جمع و جور کنید تا مطمئن باشید که در صفحه نتایج به خوبی نمایش داده می شوند.

برای اینکه بدانید کدام یک از توضیحات متای شما به طور کامل در گوگل نمایش داده می شود بهتر است که لینک های خود را یکی یکی بررسی کنید و آن توضیح متایی که کاملا نمایش داده می شود را مد نظر قرار داده و شمار کاراکترهایش را اندازه گیری کنید و از این الگو در دیگر مطالبتان نیز بکار ببرید..

توضیحات متا

در این مثال توضیحات متا بیش از ۱۵۶ کاراکتر لحاظ شده است

این ها تکنیک های ساده ای هستند که می توانند میزان فروش در سایت های تجاری را افزایش دهند. در عین حال توصیه ما این است که توضیحات متای خود را متناسب با میزان فعالیت کاربران روی سایت خود آنالیز کنید و هرگز سایت خود را از جهت بررسی نکته های کوچک و اثر گذار دست کم نگیرید.

نظرتان در این باره چیست؟ آیا در نوشتن توضیحات متا، تکنیک و تجربه خاصی دارید که به موفقیت تان منجر شده باشد؟ نظر خود را با بای مارکتینگ در  میان بگذارید و در نهایت این مطلب را روی شبکه های اجتماعی نشر دهید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.