یک ملاقات کاری اگر به درستی انجام شود قطعاً می‌توانند به عنوان یک برگه برنده برای مذاکرات بعدی شما به حساب آید در واقع وقتی که شما از یک ملاقات کاری با یک خریدار بر می‌گردید خیلی پر بار تر از وقتی هستید که هنوز به این ملاقات نرفته اید چرا که هر ملاقات به عنوان یک گنجه بزرگ برای هر کسب و کار به شمار می آید.

برای حضور در یک ملاقات اثربخش کافیست سه مرحله را همیشه مد نظر داشته باشید تا از آن ملاقات دست پر بیرون آید حتی اگر در آن ملاقات فروشی انجام نشود چرا که همه کسب و کار شما منوط به تعداد فروشی که در لحظه دارید نیست بلکه به نتایجی که از دیدارها و ملاقات ها دارید نیز بر می گردد گاهی یک ملاقاتی که به فروش نینجامیده است، می تواند زمینه ساز فروش های بیشتری در آینده باشد البته اگر از آن نتیجه درستی بگیرید و در کسب و کارتان استفاده کنید.

در یکی از کتابهای برایان تریستی می‌خواندم که مشتری ها عاشق محمد ایران هستند که با برنامه جلو می‌روند و برای کار خود انسجام خاصی در نظر می گیرند چرا که این کار موجب می شود مشتری احساس کنند که فرد مقابل برای زمان و شخصیت مشتری احترام قائل است و آن را به رسمیت می شناسد..

امروز ما در وبسایت با بای مارکتینگ  به بررسی سه مرحله مهم در برگزاری یک جلسه اثرگذار خواهیم پرداخت تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

فروش

مرحله اول:  کمی تحقیق کنید

شما وقتی با یک فرد قرار ملاقات می گذارد در واقع با یک سازمان قرار ملاقات می گذارید در ابعاد کوچکتر ممکن است فقط با یک شرکت قرار ملاقات گذاشته باشید به نام ببریم باید بدانید که در هر قرار کاری شما با شخصیت‌های مختلفی ممکن از روبرو باشد که در قالب یک نفر به شما نشسته است به محض اینکه با کسی در شرکت قرار گذاشتیم در مورد ویژگی های شرکت فرصت ها تهدیدها امکانات و موارد نظیر این   تحقیق کنید می توانید از اینترنت هم در این باره کمک بگیرید و حتی با صاحب این شرکت های مختلف که در موازات شرکت موردنظر درحال فعالیت هستند صحبت کنید و چالش‌های آنها را مورد بررسی قرار دهید این تحقیقات موجب می‌شود که شما بدانید در واقع باید کجای این شرکت را هدف گیری کنید و سعی کنید آموزه‌های خود و راه حل های تارا پیرامون مسائل مهم روز شرکت قرار دهید تا بتوانید نظر آنها را به خودتان و به سیستمتان جلب کنید.

 

 گاهی یک ملاقاتی که به فروش نینجامیده است، می تواند زمینه ساز فروش های بیشتری در آینده باشد البته اگر از آن نتیجه درستی بگیرید و در کسب و کارتان استفاده کنید.

مرحله دوم:  اهداف پیش از ملاقات

اهداف ملاقات خود را مشخص کنید آیا می خواهید ملاقاتتان یک مرحله‌ای باشد یا چند مرحله ای؟

تلاش کنید دقیقاً مشخص کنید که از اولین جلسه که با فرد مورد نظر قرار ملاقات دارید قرار است چه چیزی عایدتان بشود؟.

در باره موضوع بالا لازم است بگویم که ممکن است شما، به همه چیز واقف باشید اما حواسپرتی شما در این باره می تواند همه چیز را خراب کند اما این حواس پرتی دقیقا به چه معنی است؟ در این باره موضوعی به نظرم رسید که مطالعه آن برای شما خالی از لطف نیست پس این مطلب را در مقاله حواسپرتی اختصاصی ویزیتورها چیست و چگونه مهار می شود؟ مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید.

شاید نیاز باشد بسیاری از  سوالات را از پیش مشخص کنید پس تا وقت دارید درباره سوالات و چالش هایی که قرار است با مدیر شرکت به آن پاسخ دهید واقف شوید و به خوبی در مورد آنها فکر کنید.  در یکی از کتابهای برایان تریستی می‌خواندم که مشتری ها عاشق محمد ایران هستند که با برنامه جلو می‌روند و برای کار خود انسجام خاصی در نظر می گیرند چرا که این کار موجب می شود مشتری احساس کنند که فرد مقابل برای زمان و شخصیت مشتری احترام قائل است و آن را به رسمیت می شناسد.

مرحله سوم: ملاقات را تحلیل کنید

زمانی که شما یک یا دو ساعته در خدمت یک مدیر شرکت بودید که می‌تواند به عنوان یک مشتری برای شما محسوب شود قطعات داده های زیادی و دریافتی های متفاوتی در این ملاقات صورت گرفته است که می تواند شما را برای ملاقات های بعدی هدفمندتر و اثربخش تر کند.

پیش از این گفته بودیم که در ملاقات خود قلم و خودکار تان را همیشه به همراه داشته باشید تا با یادداشت برداری از گفته‌های مشتری نیازهای مشتری نوعی را بیشتر بشناسید و بیشتر روی آنها کار کنید. در این باره می توانید مقاله اشتباه نکنیم ۱: یادداشت بردای با جلب توجه مشتری رابطه مستقیم دارد را مورد مطالعه قرار دهید.  حالا زمان آن رسیده که بعد از یک بعد از ظهر کاری بسیار سخت در کنار میز مطالعه تان دفتر تان را باز کنید این ملاقات را وارسی کنید تا بتوانید با بررسی این ملاقات نقاط ضعف و قوت خود با مشتری نوعی را به دست بیاورید همیشه تلاش کنید از هم ملاقات آیتم هایی را واکشی کنید که در واقع با آنها می توانید تمام مشتریان خود را تحت تاثیر قرار دهید.

در ملاقات خود قلم و خودکار تان را همیشه به همراه داشته باشید تا با یادداشت برداری از گفته‌های مشتری نیازهای مشتری نوعی را بیشتر بشناسید و بیشتر روی آنها کار کنید .

بررسی آنچه که در ملاقات‌ها گفته می شود زمانی اهمیت بیشتری پیدا می کند که بخواهید بعد از آن ملاقات ملاقات دیگری یا ملاقات های دیگری با همان فرد در همان شرکت داشته باشید چرا که افراد با صحبت کردن مشکلات خود را بیان می‌کنند و این شما هستید که باید در دریای ملاقاتی که صورت داده اید قلاب را به خوبی بیندازید و آنچه را که می خواهید صید کنید.

افزایش فروش

ماحصل این مطلب

در مورد این مطلب باید بگویم که شما هر ملاقاتی را که بخواهید تشکیل دهید باید سه مرحله به طور کلی برای آن در نظر بگیرید مرحله اول این است که باید دقت کنید که میخواهید با چه کسی روبرو شوید و با چه سازمانی همگام شوید و برای چه سازمانی می‌خواهد تلاش کنید تا چه مشکلاتی را از بین ببرید. شاید شما از ویزیتورهای کم فروشی باشید که این جلسات و مراحل برای تان لذت بخش نیست و نمی توانید خودتان را به اجرای آن ها وادار کنید، در این باره لازم است که مقاله ویزیتورهایی که کم می فروشند این مطلب را بخوانند را بخوانید و دیدگاه خود را کاملا تغییر دهید.

مرحله دوم این است که مشخص کنید میخواهید چکاره باشید در واقع در ملاقاتی که می خواهید صورت دهید می خواهید با فرد در مورد چه چیزهایی به توافق برسید یا زمینه بررسی چه چیزهایی را مشخص کنید در این مرحله بسیار مهم است که شما میخواهید یک ملاقات یک مرحله ای داشته باشید یا چند مرحله ای.

اما در مرحله سوم مهم این است که شما بدانید که هرچه تاکنون تلاش کرده اید برای این است که یک پروژه بسیار عالی و اثربخش از ملاقاتی که داشته اید داشته باشید بدین ترتیب باید ملاقات را به چالش بکشید و به فردی که با آن مصاحبه کرده ای با عنوان یک مشتری نوعی نگاه کرده تا بتوانید همه مشکلات را در پیرامون سازمان مورد نظر تشخیص داده و در نهایت از داده های بدست آمده برای حل مشکلات گروه های کاری استفاده کنید.

در واقع این روش از که گاهی به شما کمک می کند یک ملاقات چندین ملاقات موفق را رقم بزنید در این باره دیدگاه‌ها و نظرات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید و این مطلب را در شبکه های اجتماعی نشر دهید تا به دست صاحبان کار برسد و بتوانند از این پروسه استفاده کرده  به کسب و کار خود را ارتقا دهند.

در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.