همانطور که در معرفی بازاریابی و فروش تلفنی گفته شد، بازاریابی تلفنی بخشی مهم از سیستم بازاریابی و فروش است که می توانید تکمیل کننده امور بازاریابی باشد.

اما در بازاریابی و فروش تلفنی باید یک سری محدودیت ها را در نظر گرفت و نسبت به آن ها عکس العمل های درست داشت.

خب در این باره این باید بگویم که بازاریابی  و فروش تلفنی برای تمامی کسب و کارها، خواه فروشنده باشند خواه خریدار، می تواند موثر واقع شود.

فرقی ندارد شما در حال تبلیغ و بازاریابی برای یک محصول سیاسی هستید، یا فرهنگی و حتی خوراکی! اگر عملیات بازاریابی تان تا کنون درست بوده است، قطعا مشتری درست را شناخته اید و بدین صورت می توانید انتظار جواب درست و دلخواه از مشتری باشید. اما یک نکته دیگر نیز وجود دارد..

بازاریابی تلفنی

تماس تلفنی برایچه نهاد هایی پیشنهاد می شود

خواه شما بخواهید محصولات خود را به خریدار نهایی معرفی کنید، خواه بخواهید به شرکت های توزیع کننده و یا شرکت های واسطه ارائه دهید، هیچ فرقی در روال کار ندارد و به راحتی می توانید با چنگ زدن به بازاریابی و فروش تلفنی این کار را انجام دهید.

بنابراین در هر پیشه ای که هستید همین حالا در برنامه و طرح بازاریابی تان تماس تلفنی و بازاریابی تلفنی و فروش تلفنی را بگنجانید و نسبت به توسعه آن کمی تلاش کنید..

ویزیت حضوری بعد از بازاریابی تلفنی

اما نکته مهم این است که در برخی موارد خصوصا وقتی محصول شما، نیاز به ویزیت حضوری دارد، صرفا به یک یا دو تماس تلفنی اکتفا نکنید! قرار ملاقات های مختلف به انتخاب محل مشتری ( حتی الامکان ) ایجاد کنید و بقیه مذاکرات را حضوری به پیش ببرید تا حتی اگر مشتری نه گفت باز هم بتوانید از فرصت ها استفاده کنید.

داشتن وب سایت برای معرفی در بازاریابی تلفنی

بهتر است که همیشه یک وب سایت شخصی داشته باشید که محصولات خود را در آن قرار داده اید و بعد از تماس تلفنی، آدرس سایت خود را برای مشتری ارسال کنید تا محصولات را وارسی کند!

برای سایت خود برندسازی کنید و نام برند خاصی انتخاب کنید و از مشتری بخواهید برای دیدن محصولات تان نام برندتان را در گوگل سرچ کنند! مثلا شما می توانید همین حالا بای مارکتینگ را سرچ کنید و وارد همین سایت شوید. پس در انتخاب نام برند یکتا بودن را فراموش نکنید..

در این باره نظر شما چیست؟ به نظر شما برای شرکت های بزرگ تر سریع تر می توان با تلفن چیزی فروخت یا برای شرکت های کوچکتر؟ در پلن بازاریابی شما کدام یک نقش دارند؟ نظر و تجربیات خود را با بای مارکتینگ در میان بگذارید.

 

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.