بای مارکتینگ: در پروسه بازاریابی خواه به صورت اینترنتی و مدرن و خواه به صورت سنتی، همیشه ریسک هایی وجود دارد که لازم است پیش از هر اقدامی آن ها شناسایی شوند.

گاهی اوقات دنبال کردن راه های بازاریابی، با چشم بسته، و بدون بررسی های اولیه، مشکلات فراوانی ایجاد می کنند که موجب می شود تمام تلاش ها و حتی بخش اعظمی از سرمایه های پولی و وقت به هدر رود، به طوری که نه تنها نتیجه ای گرفته نشود، شرکت دچار رکود شود..

البته نمی خواهیم بگوییم که کسانی که صرفا دارای شرکت آن هم از نوع بزرگ هستند باید بازاریابی را بر اساس تحقیقات انجام دهند.

تحقیقات بازاریابی

شما حتی اگر یک سایت کوچک دارید که در آن ۵ محصول می فروشید، باید تحقیقات بازاریابی را به تمام و کمال به انجام برسانید و بعد به تناسب داده ها و بررسی ها و تحلیل ها، نقشه و طرح راهبردی پیشرفت خود را بنویسید.

وقتی که شما تحقیقات بازاریابی را شروع می کنید، در زمینه های مختلفی اطلاعات کسب می کنید که مهم ترین آن ها این هاست:

  • مشتریان بالقوه
  • مشتریان بالفعل
  • خواسته های مشتریان
  • نیازهای پیش بینی نشده
  • نیازهای آتی
  • اقدامات دسترسی به مشتری
  • و نظیر آن ها

اقدامات دسترسی به مشتری را تحلیل کنید

یکی از مهم ترین المان ها که سرمایه های زیادی را به خود اختصاص می دهد روش های دسترسی به مشتری ها است. اگر در این باره به درستی ابتدا تحقیق نکرده باشید، دچار اشتباهات بزرگی می شوید که وقت و پول تان را به هدر می دهد و در شرکت نارضایتی ایجاد می شود که موجب در هم شکستن ساختار و زیربنای کار می شود.

تحقیقات و بررسی های بازاریابی به شما کمک می کند، از چیستی کار خود سر در بیاورید و اطرافیان خود را بهتر بشناسید و بدانید که باید برای هر کدام چه اقدامی کنید.

تحقیقات بازاریابی عملیاتی نیست که یک بار انجام شود و برای همیشه کنار گذاشته شود و یک عمر شرکت را با یک سری داده های اولیه، همراهی کند.

شما باید با تحقیقات بازار و بازایابی همیشه همراه باشید و به گونه ای عمل کنید که تمام اقدامات تان در هر مرحله به تناسب داده های حاصل از تحقیق و تحلیل ها صورت گیرد تا بتوانید از کارهای خود، و هزینه هایی که انجام می دهید بهترین نتیجه را بگیرید.

در این باره آیا با حرف های من مخالفتی دارید؟ دیدگاه های خود را با من در میان بگذارید و این مطلب را روی شبکه های اجتماعی نشر دهید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.