هر چقدر که بازاریابی اینترنتی و آنلاین قوت می گیرد بیش از هر چیز دستگاه های سخت افزاری و رسانه های نرم افزاری بیشتر در آن دخیل شده به طوری که موفقیت در بازاریابی غیر سنتی، مرهون استفاده ی دقیق و اصولی از این دستگاه ها خواهد شد. در این باره نظرات یکی از استاتید محترم دانشگاه را می خوانیم:

بازاریابی موبایلی

یک استاد دانشگاه گفت: گوشی‌های هوشمند راهکار جدید و تازه‌ای را برای بازاریابی الکترونیکی و تجارت الکترونیک گشوده است.

«جلیل خاوندگار» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه زنجان و با نشر در بای مارکتینگ، اظهار کرد: بازاریابی یا به اصطلاح امروزی‌تر مدیریت بازار شامل فعالیت‌هایی از قبیل بازارگردی، بازارشناسی و خرده‌بازاریابی است و این بازاریابی شامل فعالیت‌هایی است که ارتباط بین بنگاه و مشتری و یا تولیدکننده و مصرف‌کننده را با امنیت مناسب برقرار می‌کند و کالا و خدمات را به‌خوبی به مشتری ارائه کرده و افراد می‌توانند با آگاهی بیشتری خرید کنند.

وی ادامه داد: امروزه استفاده از تلفن‌همراه در همه دنیا به‌شدت در حال گسترش است. در این میان بسیاری از مردم از تلفن‌های هوشمند که امکانات متنوعی علاوه‌بر مکالمه و ارسال پیامک در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند، استفاده می‌کنند. در کشور ما نیز استفاده از تلفن‌های هوشمند و اینترنت همراه روز به روز در حال گسترش است و کم‌کم میزان مصرف اینترنت با تلفن‌های همراه از کامپیوترهای شخصی در حال پیشی گرفتن است. این امر باعث شده تا نسل جدیدی از بازاریابی آنلاین تحت‌عنوان بازاریابی تلفن‌همراه یا بازاریابی موبایلی در دنیای بازاریابی شکل بگیرد.

خاوندگار تصریح کرد: بازاریابی یکی از فعالیت‌های مجموعه مدیریت بازار محسوب می‌شود و در روزگار جدید ابعاد مختلفی دارد و باعث شده که بعد الکترونیکی بازاریابی شکل بگیرد. هم‌چنین در بحث تجارت الکترونیک در حوزه فروش با مباحثی هم‌چون فروش الکترونیکی، کارت‌های اعتباری، چک و امنیت مواجه هستیم، اما در بخش بازاریابی الکترونیک مباحث به‌صورت ساده‌تری مطرح شده و محدودیت کمتری نسبت به فروش داریم.

این استاد دانشگاه افزود: بازاریابی الکترونیکی می‌تواند اطلاعات را به‌صورت رایگان و با تصاویری گویا و شفاف در اختیار افراد قرار دهد. هم‌چنین امروزه در این بخش با بازاریابی پیامکی مواجه هستیم که این بخش از بازاریابی در ابتدا شامل ارسال واژگان در قالب پیامک بوده است و بعدها به‌صورت تصاویر یا انیمیشن و در مراحل بالاتر با شکل‌گیری شبکه‌های اجتماعی، بعد دیگری به خود گرفت.

وی خاطرنشان کرد: پایگاه‌های تبلیغاتی در قالب سایت‌هایی مثل ایستگاه شکل گرفتند که این پایگاه‌ها برای موسساتی که توان تبلیغاتی را نداشتند در ازای دریافت مبلغی بازاریابی و تبلیغات را انجام می‌دادند. هم‌چنین بنگاه‌های مبادلات بنر نیز برای مبالات بنر بین بنگاه‌ها، بنرهای‌شان را در سایت‌های یکدیگر به‌عنوان تبلیغات قرار می‌دهند.

همچنین بای مارکتینگ افزود بی شک با حمایت هر چه بیشتر نهاد های مرتبط، می توان به طور موثر تری از پایگاه های مجازی بهره جست تا بتوان بازاریابی الکترونیکی را رنگ و بوی تازه ای بخشید به طوری که بتوان حجم وسیع هزینه های بازاریابی سنتی را به عرصه مجازی منتقل کرد و از فرصت ها بهتر بهره جست.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.