در آموزش های بازاریابی بارها به این مهم پرداخته ایم که بدون تحقیقات بازار، وارد هیچ گونه کسب و کار و حتی بازاریابی نشوید. این مهم است که بدانید که حتی انجام امور بازاریابی و افزایش فروش نیز با یک تحقیقات بازار به خوبی طرح ریزی می شود.

پیش از این در مقاله ای به یک نمونه ساده از تحقیقات بازار برای بازاریابی اینترنتی پرداختم و در آن به روش درست برای انتخاب سایت برای سفارش تبلیغ پرداختم.

اما امروز به موضوع دیگری می پردازم که طی آن شما خواهید آموخت چگونه محصولات خود را بسنجید و در صورت داشتن مصرف کننده آن را روانه خط تولید و در ثانی روانه بازار کنید.

تحقیقات بازار به واسطه مشتری های احتمالی

چه نوع محصولاتی برای تولید نیاز به تحقیقات بازار مطابق این مقاله دارند؟

هر محصولی که قصد دارید بسازید، باید صرفا برای مشتری و طبق نیاز مشتری طراحی و توسعه پیدا کند. این نکته مهمی است که بسیاری از کسب و کارها به آن توجه ندارند.

احساساتی وارد کسب و کاری شدن یا توجه به احساس بی بنیان، برای تولید یک محصول می تواند نتیجه اش این باشد که پس از مدتی متوجه خواهید شد که تمام گام هایی که برداشته اید اشتباه بوده و برایتان ضرر داشته چرا که، فقط در خیال خود، خیال پردازی کرده اید. در حالی که لازم بود از ابتدا بجای خیال پردازی، وارد عرصه تحقیق و مناظره با مشتری های احتمالی شوید..

منظور از تحقیقات بازار توسط مشتریان احتمالی چیست؟

شما هر محصول یا خدماتی را که بخواهید ارائه دهید، مسلما به دنبال این هستید که این محصول را به دست مشتریانی خاص برسانید. به عنوان مثال من به تازگی شروع به آموزش راه اندازی و توسعه تجارت الکترونیک لاک ناخن کرده ام! به نظر شما مشتریان احتمالی من چه کسانی خواهند بود؟ درست است مشتریان احتمالی من، افرادی هستند که می خواهند وارد این عرصه شوند یا هم اکنون در حال فعالیت هستند و یا اینکه مشغول فروش محصولات آرایشی هستند.

مشتریان احتمالی شما، پر ربط ترین افرادی هستند که محصول شما نیاز دارند و از آن استفاده می کنند. مشتریان احتمالی از طریق بازار شناسی مشتریان مشخص می شوند. .

برای شروع تحقیقات بازار توسط مشتریان احتمالی باید چکار کنیم؟

ابتدا لازم است که محصول خود را با بیان کامل جزییات و ویژگی ها، تعیین کنید. گاهی شما نمی توانید نمونه ای اولیه از محصول ایجاد کنید چرا که بسیار هزینه بر است، و ممکن است ضرر آفرین باشد.

اما اگر خدمات یا محصولات شما با هزینه بالا تولید نمی شود، می توانید یک نمونه واقعی از آن را بسازید و وارد مرحله دوم شوید.

مشتریان احتمالی را از کجا پیدا کنیم؟

زمانی که در حال تحقیقات بازاریابی هستید، لازم است بدانید که محصول یا خدمات شما مناسب چه کسانی است و چه افراد یا سازمان هایی به محصول شما نیاز دارند. در ادامه باید به تناسب محصول خود، لیستی از افراد واقعی و اطلاعات تماس و ارتباط با آن ها را استخراج کنید.

چگونه از مشتریان احتمالی نظر خواهی کنیم؟

بسته به نوع محصولی که دارید و البته زمانی که در اختیارتان است، می توانید روش های زیر را در پیش بگیرید:

۱- یک همایش برگزار کنید و مشتریان احتمالی را دعوت کنید و در مورد محصول با آن ها صحبت کنید و در نهایت از آن ها نظر خواهی کنید.

۲- با مشتری های احتمالی صحبت کنید و به صورت تک به تک، وارد مذاکره شوید.

۳- از مشتریان مشابه به صورت گروه به گروه دعوت به مذاکره کنید.

۴- محصول یا خدمات خود را به آن ها ارائه دهید و از آن ها بخواهید که در مورد محصول مورد نظر بررسی هایی ارسال کنند تا بدانید که آیا واقعا چه میزان از این افراد، به محصول شما تمایل دارند؟

بدین صورت می توانید به راحتی، از وضعیت بازار آگاه شوید و با اطمینان بیشتر دست به تولید محصول یا توسعه خدمات خود بزنید و بر بازار و محصول خود تمرکز کنید.

در این باره دیدگاه های خود را با ما در میان بگذارید و این مطلب را روی شبکه های اجتماعی نشر دهید.

 

در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.