وقتی که صحبت از تحقیقات بازار می شود، بیشتر ما ذهنمان به سمت بازارهای داخلی و خارجی می رود، که به صورت فیزیکی و غیر اینترنتی از روز اول عمرمان دیده ایم.

اما دامنه تحقیقات بازار به چیزی فراتر از دنیای فیزیکی محدود می شود. در واقع شما برای اینکه بتوانید یک کسب و کار موفق و یک بازاریابی اصولی داشته باشید باید بدانید که آن چه بر بیزینس شما تاثیر می گذارد هم بازار فیزیکی و غیر آفلاین است و هم بازار آنلاین! و درست به همین خاطر است که چیزی به نام بازاریابی اینترنتی ایجاد شده است..

برای اینکه با تحقیقات بازار برای بازاریابی اینترنتی آشنا شوید امروز یک مثال ملموس برای شما آورده ایم.

هدف: فرض می کنیم که می خواهید تبلیغات محصول خود را روی سایتی قرار دهید، تا بدین صورت به افزایش فروش برسید.

مساله: مساله این است که:

  • تبلیغ به چه صورت باشد؟
  • تبلیغ در چه سایتی قرار دهید؟
  • تبلیغ در کجای سایت بیشتر جواب می دهد؟
  • تبلیغ به چه مدت روی سایت قرار گیرد؟
  • تبلیغ حاوی چه عناوینی باشد؟
  • و…

در تحقیقات بازار برای بازاریابی اینترنتی لازم است که این مسائل حل شوند. در رابطه با هر عنصر توصیه هایی داریم که در زیر اورده ایم:

در تحقیقات بازار تبلیغ به چه صورت باید باشد؟

آیا تبلیغ باید ماندگار باشد؟

آیا تبلیغ باید موقتی باشد؟

آیا تبلیغ باید متنی باشد یا تصویری؟

وقتی که بتوانید به پاسخ درستی برای این سوالات برسید، می توانید، به راحتی بخشی از تحقیقات بازار خود را تکمیل کنید.

تبلیغ در چه سایتی قرار دهید؟

شما می توانید تبلیغ را در تمام سایت های اینترنتی قرار دهید اما هدف تان صرفا افزایش ترافیک و یا افزایش ویزیت تبلیغ نیست بلکه می خواهید تبلیغ شما افرادی را با خود به سایت بکشد  و آنان را روانه صفحه انتخاب محصول و فروش کند.

بنابراین باید توجه کنید که:

در چه سایتی مشتریان بالقوه شما قرار دارند؟

چه سایتی با صنعت شما در ارتباط است؟

پاسخ به این سوال و سوالات مشابه می توانید این بخش از تحقیقات بازار شما را تکمیل کند.

تبلیغ در کجای سایت بیشتر جواب می دهد؟

اینکه تبلیغ اگر در هدر سایت قرار بگیرد، تمام چشم ها را به خود جلب می کند، واقعیت دارد اما الگویی که متخصصان از چرخش چشم کاربران کشف کرده اند به شما کمک می کند که تبلیغ را به گونه ای قرار دهید که بیشترین چشم ها را به خود جذب کند. برای این منظور می توانید با مدیران سایت ها مشورت کنید و از تبلیغ دهندگان قبلی نیز مشورت بگیرید اما اگر این ها برای تان امکان پذیر نیست می توانید از دو توصیه بای مارکتینگ استفاده کنید:

چگونه به بنر ها و محصولات جلب توجه کنیم؟

میخوام بخونمش!

جلب توجه

۳ روش برای افزایش فروش محصولات گران قیمت

کلیک کنم تا بخونمش؟

افزایش فروش

تبلیغ به چه مدت روی سایت قرار گیرد؟

تبلیغ می تواند به صورت مدت دار و یا بدون مدت روی سایت قرار گیرد. تبلیغ مدت دار مطمئنا سود بیشتری برای سایت شما دارد. تبلیغات مدت دار به صورت زیر می باشند:

تبلیغ با تمدید ماهانه

این گونه تبلیغات به صورت بنری یا متنی روی بخش خاصی از سایت نمایان می شود. شما با پرداخت هر ماه هزینه از پیش تعیین شده می توانید نسبت به ماندگاری تبلیغ اطمینان حاصل کنید.

تبلیغ به صورت رپورتاژ آگهی یا متن تبلیغی

اگر از رپورتاژ آگهی استفاده کنید می توانید با خیال راحت تر با پرداخت یک بار هزینه، از مزایای بی نظیر آن استفاده کنید که از جمله آن می توان به سئو و افزایش ترافیک و حتی ماندگاری با هزینه کم اشاره کرد.

تحقیقات بازار

تبلیغ حاوی چه عناوینی باشد؟

در این باره باید با مشاور بازاریابی صحبت کنید تا بتوانید به بهترین شکل یک متن خوب برای تبلیغ خود انتخاب کنید. به نظر شما اینگونه تبلیغات حاوی چه جملاتی هستند؟

بررسی عملکرد رقبا

بعضی اوقات رصد کردن رقبا و بررسی محل قرار دادن تبلیغات مشابه و استفاده از الگوی رقبای موفق و با تدبیر می تواند به شما کمک کند تا بهترین نتیجه را بگیرید. در این باره نیز می توانید تحقیقاتی داشته باشید.

ماحصل تمام نکته های بالا می تواند به شما کمک کند تا بهترین سایت، بهترین مکان، بهترین مدت زمان و بهترین جمله را برای تاثیر گذاری بیشتر بر مشتری انتخاب کنید و بدین صورت برای افزایش فروش خود، اقدام کنید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.