فرض می کنم که فروشگاه یا تجارت خوبی داری اما مدتیه که به فکر این هستی که فروشگاهت و یا تجارتت رو کمی رفرش کنی. من وقتی می خوام این کارو کنم سریع میرم به دنبال اینکه بخوام یه کار جدید انجام بدم. خب طبیعیه که شما هم به دنبال محصولات یا خدمات جدید باشید.

اما خب همه چیز به این انگیزه و شور و شعف درونی ما برای ایجاد خدمات جدید و یا ارائه محصولی جدید ختم نمیشه.

میدونی خیلی از کسب و کارها کی شکست خوردند؟

درست زمانی که یک محصول یا خدمات جدید رو بدون تحقیقات بازار ارائه دادند اما بیشترین تلاش بازاریابی رو هم روی اون قرار دادند اما خب بخت یار نبود و کسب و کار مورد نظر شترق به زمین خورد!

زمانی که یک محصول یا خدمات جدید رو بدون تحقیقات بازار ارائه دادند.

پس اینجا فهمیدیم که تحقیقات بازار خیلی خیلی خیلی مهمه و نباید فراموش بشه.

اما نکته های مهم اینه که:

تحقیقات بازار

تحقیقات بازار می گوید که آیا بازاری برای محصول وجود دارد یا نه!

وقتی که می خواهیم محصول جدیدی رو معرفی کنیم باید اول به دنبال این باشیم که آیا واقعا این محصول فروشی هست یا نه! خب در این مورد من دیشب در حال صحبت کردن با یکی از همکاران خبره بودم. از اونجا که وب سایت هایی که در زمینه فعالیت ایشون، تقریبا اشباع شدن و دارن محتوای تقریبا زرد ارائه می دهند، به این نتیجه رسیده بود که یک کار جدید انجام بده!

من توی صحبت هایی که با ایشون داشتم، ازش خواسته بودم که یک نظر سنجی انجام بده. آره نظر سنجی. گاهی تحقیقات بازار به یک نظرسنجی ساده ختم میشه .. توی گزارشی که دیروز به من می داد خیلی جالب به این موضوع اشاره کرد که نظر سنجی حاکی از این بود که مردم محصولات منو می خوان و براش انتظار می کشن چون از محصولات مشابه یا جایگزین اصلا راضی نیستن!

نسبت واقعی و عینی موفقیت به شکست ۲۰ به ۸۰ است! یعنی که حدود ۸۰ درصد از محصولاتی که ارائه می شوند هیچ وقت فروشی نخواهند داشت و کسب و کار ها را به قهقرا می کشند.

البته من معتقدم با تحقیقات بازار این قانون را کمی دست کاری کرد و محصولاتی ارائه داد که واقعا مورد نیاز بازار هستند.

یک آمار جالب

در سال ۲۰۱۳ یعنی همین سه چهار سال پیش شرکت هایی که در ایالات متحده بودند حدود ۸ میلیارد دلار صرف هزینه تحقیقات بازار کردند تا ببینید محصولی که می خواهند ارائه دهند آیا پذیرش بازار دارد یا نه! البته همه چیز به این موضوع ختم نشد بلکه ادامه روند تحقیقات برای این بود که بفهمند چقدر باید خرج کنند تا مشتری را جذب کنند و چه قیمتی روی محصول بگذارند تا مردم محصولات را خریداری کنند.

تحقیقات بازار انقدر مهم است که در تاریخ رقم ۸ میلیارد دلاری برای دست یابی به حقایق بازار در ایالات متحده آمریکا، ثبت شده است. شما برای این منظور چقدر هزینه می کنید؟.

تحقیقات بازار شما را از میزان گسترش بازار آگاه می کند!

وقتی شما قصد دارید محصولی ارائه دهید، باید به این فکر کنید که آیا می توانید محصول مورد نظر را حسابی از نظر اقتصادی همه گیر کنید؟ آیا خریداران محدود هستند یا اینکه روز به روز بر شمارشان افزوده می شود؟ راستش را بخواهید فعالیت در بازار بسته و محدود غیر زایشی نمی تواند چندان که باید در مسیر موفقیت شما پل موثری باشد!

تحقیقات بازار میزان تمرکز بازار را واضح تر نشان می دهد

گاهی بازار آنقدر بزرگ است که شما نمی توانید به بازار نفوذ کنید و این موجب می شود که رقبا بتوانند به طور موثر تری، و با امکانات بیشتری از جرقه ای که شما زده اید استفاده کنند و به نفع خود کارها کنند!

اما اگر بتوانید در حوزه های تخصصی محصولی ارائه دهید یا خدماتی داشته باشید راحت تر می توانید خود را در آن محیط جا کنید و فروش های حداکثری داشته باشید.

اگر قصد دارید به دنبال بازاری باشید که به توانید در ان یکه تازی کنید سعی کنید به دنبال بازاری باشید که عمومیت نداشته باشد. بدین ترتیب می توانید به راحتی به چیزهایی دست یابید که در عمل لذت کار را برایتان بیشتر و بیشتر می کند.

در این باره نظر و دیدگاه خود را برای من ارسال کنید و این مطلب را روی شبکه های اجتماعی نشر دهید.

در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.