عاشق لحظاتی هستم که بدون ارتباط با مطالب سایت و فن و کسب و کارم به چیزهایی برخورد می کنم که می تواند برای کاربرانم مفید باشد. امروز هنگامی که داشتم یکی از وب سایت‌های دانلود موزیک را دنبال می کردم، و حسابی خسته بودم چیزی مرا ابتدا به خنده واداشت… فرض کنید ناگهان فردی را لاغر‌تر از اندی خواننده ببینید و ژست او شما را به یاد آهنگ‌های آلبوم ۷۵ اش بیندازد اما به ناگاه ببینید این فرد اندی نیست اما شبیه اوست و از همه چیز شبیه‌تر هم اسم او که مَندی است!

مندی

همیشه در مقوله برند سازی بارها دیده‌ایم که برندهایی از روی برندهای دیگر ایجاد می شوند که موفقیتشان به نسبت عملکرد شان، و میزان محبوبیت برندهای پایه است. به نظر می رسد آقای مَندی هم قصد داشته از طریق اندی به شهرتی برسد!

اما چند سوال توی ذهنم بوجود آمد که چرا مردم اندی را می شناسند!

اندی هر چند صدای چندان گیرایی ندارد اما توانست به هر نحوی که هست شهرت نسبی پیدا کند. البته من معتقدم که صدا به تنهایی نیازی برای برندسازی نیست چرا که هم نسلی‌های من الکس را خوب می شناسند. یک صدای زمخت و خشک که خیلی‌ها با آن خاطرهه دارند. هزاران نفر همیشه در کنار کنسرت‌هایش پای کوبی می کردند و این نشان می داد که الکس برای خیلی از افراد محبوبیت دارد!! البته خدایش بیامرزاد که دیگر صدای زمخت و خاطره سازش را نمی‌شنویم!

مندی

اما اندی به دلایلی توانسته بود در ذهن‌ها خودش را جا کند. بعضی‌ها فیس و صورتی دارند که به طور خود به خود به نوعی برند آن‌ها را تبدیل می کند. مثل آقای مستر تستر که چهره ای برند دوست دارند! نمی‌دانم به جای برند دوست چه چیزی بگذارم ولی خب می خواهمم بگویم که چهره ایشان برند طلب است و برای برند شدن امتیازهایی دارد. از ویژگی‌های دیگر اندی که می تواند جالب باشد ( جالب نهه جذاب ) ژست‌های او، تغییر صدا و حتی گردنبند نقره ای و گاهی چرمی اوست!

آقای مَندی در ظاهر سعی کرده شباهت خود را با آقای اندی حفظ کند! برای مثال گردنبندش حتی یک میلی متر از گردنبند آقای اندی بلند‌تر نیست! از طرفی تیپ او کمی رسمی‌تر از اندی است اما می‌توان گفت شباهت به وی دارد. حتی مدل ایستادنش! اما خب باید کمی به فست فود خوری عادت کند تا بتواند به سایز اندی برسد!

از نظر فیس نیز کمی شباهت دارد اما مهم‌تر از همه تیپ آهنگ‌ها و تن صدای آقای مَندی است که کمی باعث شد به این برندسازی نظر مثبت نشان دهم! می‌دانم که همین حالا همه تان می‌روید و اسم مَندی را سرچ می‌کنید و حسابی خوشبحالش می‌شود اما خب اینن برندسازی مجدد از طریق اندی تضمینی برای موفقیت آقای مَندی نیست. عموما برندهایی بیش از هر چیز به خاطر سپرده می‌شوند که جدید باشند و حرف تازه ای، سبک جدیدی و فیس جدیدی داشته باشند. اما علاقمندان دو آتشه‌ی آقای اندی هم می‌توانند نسبت به این فرد ابراز علاقه و وفاداری کنند و از همه مهم تر، نگران از دست دادن اندی و دفن صدای وی هستند می‌توانند بخاطر وجود و ظهور بدل وی کمی خوشحال‌تر باشند هر چند هر گلی ( خواننده ای ) بوی ( صدای ) خودش را دارد!

بیایید روش آقای مَندی و اندی را کمی نظاره کنیم تا متوجه شویم برندسازی یعنی چه و چگونه یک برند می‌تواند از روی برند دیگر شکل بگیرد.

امیدوارم این مقاله موجب فیلتر شدن ما نشود! به هر حال قصد آموزش داریم و بیش از آن کاری نداریم!

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
خرچنگ سوار :

دیدگاه جالبی بود. اون وسط الکس چکار می کنه 🙂 – ادمین جان بیشتر گیر بده به اطراف باشد که متحول شوووند. تچکر

مدیر سایت :

سلام سپاس از نظر شما. دیدگاه شخصی بود و قصد توهین یا گیر دادن به شخصی خاص نداریم. موفق باشید

خرچنگ سوار :

دیدگاه جالبی بود. اون وسط الکس چکار می کنه 🙂 – ادمین جان بیشتر گیر بده به اطراف باشد که متحول شوووند. تچکر

خرچنگ سوار :

دیدگاه جالبی بود. اون وسط الکس چکار می کنه 🙂 – ادمین جان بیشتر گیر بده به اطراف باشد که متحول شوووند. تچکر

نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.