وقتی که پسرم در جولای سال ۲۰۱۳ متولد شد، من متوجه شدم که بخاطر شیطنت های او نمی توانم طلا و جواهراتم را بپوشم. پسرم دائما گردنبند و دستبند من را می کشید و آن را به سمت دهانش می برد. در آن زمان تنها یک شرکت وجود داشت که گردنبند های دندانی ارائه می داد. با وجود معضلی که با کودکم داشتم، به این گردنبند ها خیلی نیاز داشتم اما وقتی یکی از این گردنبند ها را می پوشیدم، احساس می کردم که چند اسباب بازی رنگارنگ را به دور گردنم انداخته ام که جلوه جالبی نداشت.

از این رو ایده ای به ذهنم رسید که دست بکار شوم و گردنبند های جالبی طراحی و تولید کنم که علاوه بر زیبایی بتواند به آرام بودن کودک نیز کمک کند. من احساس کردم که مادران زیادی هستند که با من همدرد هستند و نیاز دارند تا با چنین ابزاری، هم زیبا به نظر برسند و هم کودک خود را ساکت کنند. از این رو، من تصمیم گرفتم چیزی درست کنم که حتی یک خانم که فرزند هم ندارد از آن خوشش بیاید و از زیورآلاتی که ایده ساخت آن در ذهن داشتم استفاده کند.

ایده فروشگاه اینترنتی

درست اوایل سال ۲۰۱۴ بود که من Mama & Little را راه اندازی کردم. البته پیش از آن ماه ها صرف طراحی و رنگ بندی محصولاتم کردم تا بتوانم یک طرح عالی ایجاد کنم که واقعا این اتفاق رخ داد.

بعد از اینکه با شرکت های سیلیکونی زیادی صحبت کردم با یکی از آن ها به توافق رسیدم، تا یک قالب برای مهره های شش گوشه ای که خودم با دست آن را طراحی کرده بودم ایجاد کنند.

با توجه به اینکه می خواستم کار من با رنگ های خاصی که مد نظر داشتم انجام شود، مجبور شدم برای رنگ های سفارشی مبلغ اضافی نیز پرداخت کنم.

چگونه اولین فروش خود را کسب کردید؟ کدام کانال ها در حال حاضر بیشترین میزان ترافیک و فروش را برای شما ایجاد می کنند؟

زمانی که ما رسما وب سایت خود را راه اندازی کردیم، به طور عمده از اینستاگرام استفاده کردیم. من خوش شانس بودم که با یک گروه از زنان که با هم کار خود را آغاز کرده بودندو با هم دوست هم بودند آشنایی داشتم که از حمایت آنان نیز برخوردار شدم. به علاوه، Instagram محل مناسب برای ما بود.

تصاویری که ما از محصولات خود ارائه می دادیم جذاب و عالی بودند و با لباس هایی که ست می شدند واقعا شیک به نظر می رسیدند تا اینکه خرید هایی از ما صورت گرفت و مشتریان راضی ما، تصاویری از تجربه استفاده از محصولات ما را برایم ارسال کردند.  ما نیز این تصاویر را به اشتراک گذاشتیم و این موجب شد فروش ما بیشتر شود..

وضعیت فروش عالی بود و در انتهای سال هر ماه فروشمان دوبرابر می شد به طوری که در اوایل سال ۲۰۱۵ همسرم هم وارد همین کار شد و به من پیوست و به عنوان یک نیروی کمکی فعال شد. البته در حال حاضر برخی دیگر از اعضای خانواده ام نیز با من همکاری دارند.

در حال حاضر محصولات من در بیش از ۳۰ خرده فروشی و بوتیک، ارائه می شوند اما باید بدانید که من صد ها ساعت صرف تنظیم تصاویر، بلاگ نویسی و مواردی نظیر آن کردم که این ها همه عامل ترافیک و افزایش فروش من بوده اند.

ایده فروشگاه اینترنتی

ما این کار را در خانه انجام می دهیم و جالب است که خانه ما به یک دفتر کار تبدیل شده که گاهی به دلیل انبار داری زیاد هرج و مرج هایی پیش می آید اما امیدواریم با رشد اقتصادی که پیش رو داریم خیلی از مشکلات را حل کنیم.

از چه ابزارهایی برای توسعه کسب و کار خود استفاده کردید؟

ما برای افزایش فروش شروع به استفاده از رسانه های اجتماعی مثل گوگل و فیس بوک کردیم و از طرفی حمل و نقل و ارسال محصولات برای مشتری ها هم یک دغدغه برایمان به شمار می آمد که با ماشینی کردن آن و سهولت در گرفتن سفارش و بسته بند ها، محصولات را به موقع به دست مردم رساندیم و این در رضایت آنان بسیار نقش داشت.

رسانه های اجتماعی مثل گوگل و فیس بوک در موفقیت کسب و کارهای اینترنتی از جهات مختلف به صورت مستقیم و غیر مستقیم مفید هستند..

پیشنهاد شما برای فروشندگان تازه کار چیست؟

پیشنهاد من این است که به دلیل چیز های بی اهمیت، کسب و کار خود را به تاخیر نیندازند. حقیقت امر این است که همیشه چیزی وجود دارد که می تواند قانع کننده تر و بهتر باشد پس وقت خود را صرف چنین چیزهایی نکنید و رئال فکر کنید و ایده آل ها را کنار بگذارید. زمانی که شما تجربه کسب کنید قطعا می توانید کیفیت کار خود را بالا ببرید و این یعنی، شما در طول زمان بهتر و بهتر خواهید شد پس لازم نیست تعلل کنید و از پیشرفت عقب بمانید.

یک کسب و کار خوب به طور مداوم در طول زمان، به خصوص پس از کسب تجربه و بازخورد، تکامل می یابد..

نظر خود را در باره داستان موفقیت فروشگاه  Mama & Little با بای مارکتینگ در میان بگذارید و این مطلب را روی شبکه های اجتماعی نشر دهید.

 

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.