چندی پیش به طور گذرا در حال مطالعه مقاله‌ای پیرامون اهمیت ایمیل مارکتینگ در وب سایت Experian.com بودم. به آمار جالبی برخورد کردم که احساس کردم باید ایمیل مارکتینگ را بوسید و روی چشم گذاشت! در این مقاله ذکر شده بود که به طور میانگین، میزان سود حاصل از هزینه ۱ دلار برای ایمیل مارکتینگ، به میزان ۴۰ دلار محاسبه شده است. این گزارش و آمار واقعا هیجان انگیز است. به همین دلیل تصمیم گرفتم طی چند ماه سوالات کاربران در این باره را مورد بررسی قرار دهم و در قالب یک پست مشاوره‌ای در اختیار شما قرار بدهم.

بازاریابی

چگونه لیست اعضای ایمیلی خبرنامه را توسعه دهیم؟

فرم‌های تعاملی به شما کمک می‌کنند که افراد علاقمند را مورد تاثیر قرار دهید تا ایمیل خود را در لیست ذخیره کنند. این فرم‌ها که حاوی سوالاتی است به شما کمک می‌کنند که به طور منظم ایمیل افراد را دریافت کنید. نرم افزارهای تحت وب زیادی در این باره در حال فعالیت هستند اما هنوز هم فید برنر گوگل قابل قبول  و ساده و کارا است.

بازاریابی

این فرم‌ها باید به میزان کافی در جای جای مختلف با عناوین مختلف قرار گیرند. برای نمونه در سایت بار می‌توانید در کنار یک پیام انگیزشی این فرم را قرار دهید تا کاربران به آن توجه کنند. ارسال ایمیل انبوه مستلزم برنامه‌هایی است که نمی توان از آن ها چشم پوشید که فرم‌های تعاملی حرف اول را در آنها می زنند.

در هدر سایت که بالاترین جای سایت است می‌توانید با جملاتی نظیر ” گرفتن کد تخفیف ” یا ” دریافت بروز رسانی‌ها ” یا ” مشترک شوید ” و امثال این‌ها، کاربران را به ثبت ایمیل خود دعوت کنید

همچنین می‌توانید در بخش ” در باره ما ” کمی در مورد خودتان و اهدافتان بگویید و در ادامه با قرار دادن فرم مورد نظر نشان دهید که می‌توانید برای کاربران مفید باشید.

در انتهای مقالات سایت هم می‌توانید این فرم را قرار دهید. به طور کلی برخی سایت‌ها در قسمت ارسال نظر، کاری می‌کنند که به طور اتوماتیک ایمیل افراد ذخیره شود هر چند این کار در وهله اول کار جالبی نیست اما می‌توانید روی افراد تاثیر بگذارید. اگر مقالات شما جذاب، جالب و ارزشمند است مطمئن باشید کسی از دریافت مقالات شما ناراحت نخواهد شد.

در فوتر سایت نیز این فرم را قرار دهید. خیلی از افراد کل جاهای سایت را می‌چرخند و حتی پایین سایت هم سر می‌زنند از این رو اگر پیام شما پیش از این به چشم او نیامده باشد این فرم در فوتر می‌تواند یک فرصت ویژه برای جذب آنان باشد.

به کاربران پیشنهادات ارزشمند بدهید تا رغبت پیدا کنند تا در سایت شما عضو شوند. برای مثال مدیسه یک سایت ایرانی است که چندی پیش با قرار دادن پیشنهاد ثبت نام با ۴۰ هزار تومان اعتبار رایگان برای خرید نظر خیلی‌ها را به خود جلب کرد! ارائه پیشنهادات تخفیفات فصلی، اعتبار رایگان و غیره می‌تواند خیلی مفید باشد.

بازاریابی

آیا استفاده از لیست ایمیل کسانی که خرید کرده‌اند کار درستی است؟

اگر این کار درست نباشد پس چه کاری درست است؟ بیایید با این آمار جالب آشنا شوید تا در مورد گفته‌های ما بیشتر اطمینان کنید. تحقیقات حاکی از این است که هزینه جذب یک مشتری جدید به طور میانگین بین ۵ تا ۱۱ برابر هزینه نگهداری یک مشتری است! پس شما می‌توانید به راحتی از مشتریان بالفعل گذشته خود باز هم مشتری ایجاد کنید و طول عمر مشتری را افزایش دهید! اگر مطمئن هستید که به مشتریان قبلی خود خدمات راضی کننده‌ای داده‌اید، می‌توانید به این کار امیدوار باشید چرا که آن‌ها یکبار به شما اعتماد کرده‌اند و اگر از این اعتماد راضی باشند مطمئنا مجددا به شما روی خواهند آورد. شما می‌توانید برای این لیست استراتژی و تدابیر خاصی داشته باشید.

لندینگ پیج نیز در خبرنامه ایمیلی تاثیر دارد ؟

بله . لندینگ پیج عموما با هدف فروش بیشتر تدوین می‌شود. شما می‌توانید به راحتی با بهینه سازی لندینگ پیج خود افراد زیادی را وارد آن کنید و با پیشنهادات هدفمند به آنان، بفهمید که آنان به دنبال چه هستند و از آن‌ها مشتری بسازید. در بخش آشنایی با لندینگ پیج یا صفحه فرود به این موضوع به طور کامل پرداخته ایم..

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.