فروشگاه Luxire یک نهاد تجاری بود که سال‌ها دستاورد برندهای دیگر را به عنوان محصول برای فروش در نظر می‌گرفت و روی آن‌ها برنامه ریزی‌های تجاری داشت. Luxire تصمیم گرفت که بعد از مدت‌ها کار کردن برای برند‌های خوش نام خودش دست به کار شود و از خود اثری ماندگار بر جای گذارد بنابراین دست اندرکاران تصمیم گرفتند یک واحد تولیدی برای پوشاک مردانه راه اندازی کنند، که فقط کیفیت را برای خریداران به ارمغان آورد. داستان امروز ما حول راه اندازی فروشگاه اینترنتی Luxire است که قطعا در آن چیزهایی است که باید یاد بگیرید.

در مورد کسب و کارخود برای ما بگویید؟ چه شد که به این سمت روی آوردید؟

Luxire: ما در ابتدای امر، در فروشگاهی که داشتیم به فروش برند‌های محبوب مردم و مخصوا آقایان مشغول بودیم. بعد از مدت زمانی تصمیم ما بر آن شد که خودمان وارد کار تولیدی پوشاک شویم و برای خودمان تبلیغ و فروش داشته باشیم. ابتدا شمار زیادی پیراهن مردانه با کیفیت بالا تولید کردیم و در انجمن‌های اینترنتی در مورد آن‌ها زیاد صحبت کردیم. هر چند این موضوع برای اولین بار تجربه بدی نبود اما چندان هم رضایت بخش نبود و باید بهتر و اصولی تر کار می‌کردیم. یکی از اشتباهاتی که داشتیم مثلا این بود که گاهی تخفیفات خیلی زیاد روی محصولات ارائه می‌دادیم و این همیشه به سود ما نبود.

برندسازی موفق فروشگاه Luxire

در همین زمان بود که در بنگلور در هند، واحد تولیدی مان را راه اندازی کردیم و به طور سفارشی لباس‌ها را می‌دوختیم و عرضه می‌کردیم.

هدف ما این بود که کیفیت را به رخ مشتری‌ها بکشیم پس مطالعات زیادی داشتیم و از برند‌های مشهور، دانش‌هایی کسب می‌کردیم. همچنین بازخوردهای مشتریان خیلی به ما کمک می‌کرد که محصولات پر فروش تهیه کنیم. وقتی که شمار زیادی از مشتری‌ها از برخی محصولات ایراد می‌گیرند و یا به سمت آن نمی آیند باید در مورد آن محصول بیشتر برنامه ریزی داشت.

امروزه در کل دنیا مشکل فقط در زمینه کیفیت است، چرا که تولیدی‌های زیادی وجود دارد اما کیفیت در آن‌ها نمودی ندارد.

ما نیروهایمان را استخدام می‌کردیم و به آن‌ها آموزش‌های خوبی می‌دادیم که همه این آموزش‌ها روی میزان کیفیت بسط داده می‌شد.

اولین فروش‌های شما از کدام چنل‌ها رخ داد؟ ترافیک زا ترین مرکز آنلاین برای شما چه چیزی بود؟

 Luxire: فعالیت در شبکه‌های اجتماعی اولین و مهم ترین کاری بود که ما انجام دادیم. برای تبلیغات راستش را بخواهید خیلی پول نداشتیم پس از پلن‌های رایگان تبلیغاتی استفاده می‌کردیم. برای همین اول در انجمن‌ها مشغول بودیم. فعالیت خوبی در انجمن Styleforum داشتیم و این موجب شد اولین فروش هایمان از طریق این انجمن صورت بگیرد. جالب هم این است که هنوز هم ترافیک زیادی از این انجمن روانه سایت ما می‌شود و فروش‌های ما را شکل می‌دهد.

برندسازی موفق فروشگاه Luxire

شما با چه ابزارهایی فروشگاه خود را مدیریت می‌کنید؟

اولین تولیدی ما در بنگلور بود که همین حالا این تولیدی در حال فعالیت است و حدود ۵۰ نفر در آن آموزش دیده و استخدام شده اند. مشتری‌ها می‌توانند خودشان پارچه‌ها و طرح لباس‌ها را انتخاب کنند به همین خاطر ما بخشی در تولیدی‌مان داریم که پارچه‌های متفاوت در آن قرار گرفته‌اند. تمام این چیزها از پارچه‌ها تا خیاط‌ها و افرادی که فقط دوخت و دوز می‌کنند، همه و همه زیر یک سقف ساده مشغول کار هستند.

به افرادی که تازه وارد عرصه تجارت الکترونیک شده‌اند چه پیشنهاداتی می‌دهید؟

Luxire: من فقط ۴ پیشنهاد دارم:

اول اینکه کیفیت را هرگز فراموش نکنند و بر ان تمرکز جدی داشته باشند.

دوم اینکه به دنبال قیمت‌های گزاف برای سود آوری بیشتر نباشند. همیشه مقرون به صرفه تر کار کنید تا ورودی بیشتری داشته باشید.

سوم اینکه باید با مشتری در تعامل بود و برای نظرش ارزش قائل شد و روی کسب و کار نظرش را توسعه داد.

چهارم اینکه همیشه قانون ثابتی به نام تخفیف و افزایش فروش وجود ندارد. این کار برای ما درست جواب نداد شاید علت ضعف کسب و کار شما نیز همین باشد.

برندسازی موفق فروشگاه Luxire

 چگونه تجربیات Luxire را در کسب و کار خود پیاده کنیم؟

با توجه به متن مصاحبه‌ای که سئو مارکت برای شما تدارک دیده و در اختیارتان قرار داده توصیه‌هایی داریم که می‌تواند برایتان کابردی باشد.

اول اینکه: بارها مشاهده شده نهاد‌هایی که مدت‌ها در حال خدمت رسانی به برند‌های مشهور بوده‌اند پس از اینکه استراتژی جدید و مستقل خود را در پیش گرفته‌اند، موفق شده‌اند که جایگاه خوب و پر سودی پیدا کنند. نمونه‌ای از آن را می‌توان به شرکت شیائومی اشاره کرد که پس از سال‌ها خدمت رسانی به چندین برند مشهور گوشی هوشمند، به تنهایی همه آن‌ها را کنار زد و خود وارد این عرصه شد و طی یکی دو سال به موفقیت چشمگیری دست پیدا کرد.

نکته: جایگاه خود را مشخص کنید. شاید علت عدم پیشرفت شما، وابستگی به نهاد‌های دیگر باشد. به این فکر کنید که آیا می‌توانید مستقل کار کنید و برند متسقل خودتان را ارائه دهید؟

دوم اینکه: فعالیت در جاهایی که مشتری‌ها هستند همیشه کار ساز است. شما می‌توانید به راحتی محل حضور مشتری هایتان را تشخیص دهید و در آن مکان‌ها تبلیغات داشته باشید.

سوم اینکه: تبلیغات و بسترهای توسعه تجارت الکترونیکی که به صورت رایگان در اختیارتان قرار گرفته را شناسایی کنید و از آن‌ها استفاده کنید.

چهارم اینکه: یادتان باشد که همیشه حق با مشتری هاست. نظرات آنان را جویا شوید و خود را در معرض انتقادات آن‌ها قرار دهید. اجازه دهید که آن‌ها با بی رحمانه ترین حالت شما و محصولاتتان را به چالش بکشند. اگر بتوانید خودتان را کنترل کنید قطعا از آن سود زیادی بدست خواهید آورد.

پنجم اینکه نیازی نیست در ابتدای امر دارای سازمان بسیار پیچیده و لوکس باشید. گاهی در ساده ترین مکان‌ها و با کمترین امکانات و با تلاش اصولی می‌توانید به بهترین شکل ممکن، خودتان را نشان دهید.

ششم اینکه از مشاورات بازاریابی استفاده کنید و کسب و کار خود را با یک فرد متخصص و فعال در این زمینه، به واکاوی بکشانید.

هفتم اینکه این روزها همه به دنبال کیفیت هستند و اگر بتوانند کیفیت مطلوب خود را در محصولات ببینند حاضرند هر مقدار هم که باشد برای به دست آوردن آن هزینه معقول داشته باشند. پس به این فکر کنید که چگونه می‌توانید کیفیت خدمات و محصولات خود را روز به روز بیشتر کنید

هشتم و نکته مهم تر از همه این که همیشه بیاموزید و بکار ببندید. اینکه چه می‌آموزید به اهدافتان بستگی دارد. عموما آموزش به افزایش در آمد شما منجر خواهد شد و میزان آن را قطعا سریعا درک خواهید کرد.

نهم اینکه نیروی کاری شما اگر آزموده و آموخته باشند می‌توانند به عنوان شعبه‌های کیفیت شما محسوب شوند بنابراین بنگرید که چه کسانی را در کار خود استخدام کرده اید. در این باره هرگز دلسوزی نکنید!

دهم اینکه از ترند‌های روز بازاریابی دنیا استفاده کنید و صرفا روی تخفیفات بی هدف، برنامه ریزی نکنید. فراموش نکنید که اگر قیمت‌های محصولات خود را کم در نظر بگیرید عده‌ای با این بهانه که ” هر چیز بی علت ارزان نیست” شمارا پس خواهند زد. پس معقولانه قیمت گذاری کنید تا مشتری‌های واقعی تان را جذب کنید.

نظر خود را در مورد این کسب و کار به ما بگویید و در بخش نظرات از تجربیات خود در ورود و ماندگاری در تجارت الکترونیک توضیح دهید و با نشر این مطلب روی شبکه های اجتماعی به دیگران کمک کنید تا اقدامات موثر تری در راه تجارت خود و دیگران انجام دهند.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.