هواپیمایی  Luton در واقع شرکتی بود که یک نفر را برای بازاریابی در فیس بوک گماشته بود. این شرکت هواپیمایی، هر صبح با ارسال پیام هایی، سعی می کرد میزان فروش بلیط هایش را بیشتر و بیشتر کند. بیایید یک فلش بک به چند سال قبل بزنیم. سال ۲۰۱۳ بود که ایرپورت Luton  با یک شوک منفی روبرو شد.

 Luton

داستان از این قرار است که یک روز برفی، وقتی که این بازاریاب نه چندان هوشمند در حال آپلود تصاویر روی فیس بوک بود یک تصویر از هواپیمایی سقوط کرده در برف را نمایش داد.

 این عکس را مشاهده کنید:

 Luton

البته این عکس مربوط به سانحه ای در سال ۲۰۰۵ بود که در شیکاگو رخ داد و البته در آن تنها یک کودک فوت کرد. اما در زیر این عکس، بازاریاب بازیگوش ایرپورت Luton  چنین نوشت:

“Because we are such a super airport….this is what we prevent you from when it snows……Weeeee”

 البته صد درصد قصد این بازاریاب این بود که به مشتری ها و دنبال کنندگان خود بگوید که این ایرپورت تلاش دارد تا حسابی از جان شما صیانت کند. اما عدم اطلاع از تصاویر شوک دهنده و منفی، موجب شد او انتخابی نادرست داشته باشد. افرادی که این صحنه را مشاهده کردند، بلافاصله با یک برداشت منفی نسبت به این هواپیمایی، تصور کردند که این هواپیمایی به تازگی شاید صبح همان روز شاهد سقوط هواپیمایش بوده است.

خلاصه اینکه وجود یک عکس نا مربوط و حتی مربوط به چندین سال پیش بدین صورت توانست نظر خیلی ها را از مثبت به منفی تبدیل کند..

 این اتفاق ناگهانی یک درس بزرگ دارد و آن هم اینکه هنگام بازاریابی در مکان های شلوغ مثل شبکه های اجتماعی باید دیدگاه افراد را نسبت به تمام ابزارهایی که قرار است با آن کار کنید ( محتواهایی مثل صوت، فیلم ، عکس و متن ) بسنجید. هر جا که ممکن است کج فهمی ایجاد شود یا اینکه دو پهلو گویی صورت گرفته و می تواند کاربران را به تردید اندازد، حتما مورد اصلاح صورت گیرد.

 

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.