برای هر بازاریاب طول عمر یک مشتری بسیار مهم است چرا که یک مشتری وقتی مدت زمان زیادی مشتری شما باشد، می تواند آورده چشم گیری برای تان داشته باشد. دقت کنید که منظور از طول عمر مشتری، مدت زمان عمر زمینی او نیست!

طول عمر مشتری در واقع مدت زمانی است که یک مشتری به شما و کسب و کارتان وفادار می ماند..

LTV.CAC  RATE

در واقع این نرخ نشان دهنده این است که شما چه میزان می توانید از هر مشتری پول بدست بیاورید( در مقایسه با هزینه ای که می خواهید برای دریافت و بدست آوردن مشتری جدید بکنید! ) این نرخ با LTV.CAC عنوان می شود.

چگونه نرخ  LTV.CAC را حساب کنیم ؟

برای این کار باید CAC  را محاسبه کنید و بعد از آن ارزش نگهداری یک مشتری قدیمی را هم جداگانه بررسی کنید و بعد بین این دو مقایسه کنید! برای اینکه یاد بگیرید چگونه نرخ CAC را حساب کنید اینجا را کلیک کنید.

LTV.CAC  RATE

چگونه LTV را حساب کنیم ؟

برای محاسبه این نرخ باید میزان در امدی را که به طور دوره ای از مشتری دارید محاسبه کنید و ارزش آن را بسنجید

مدل فرمول :

LTV = $437,500

CAC = $100,000

LTV:CAC = $437,5000:$100,000 = 4.4 to 1

این متریک چیست و چرا مهم است ؟

در واقع با دانستن این تفاوت می توانید تشخیص دهید که سرمایه تان را کجا خرج کنید و چگونه نرخ درامد زایی خود را بالاببرید. این برای شرکت شما مهم است که با خرج کردن کمتر بیشترین سود را از آن خود کند بنابراین اگر این مهم برای شما هم اهمیت دارد باید بدانید که باید بین این دو نرخ یکی را انتخاب کنید تا سود کنید همیشه لازم نیست مشتری جدید به سمت خود بکشیم بلکه حفظ برخی مشتری های ارزشمند گاهی بسیار پر سود تر خواهد بود!

 

در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.