احساس می‌کنم بیشتر کاربران ایرانی که می‌خواهند به تازگی وارد عرصه تجارت الکترونیک شوند، کمی مردد هستند و می‌خواهند نمونه‌های موفق را به چشم خود ببینند. حقیقت امر این است که نتوانسته‌ایم هنوز آمار دقیقی از موفق‌های واقعی ایرانی پیدا کنیم اما از آنجا که بستر آنلاین یک بستر سراسری است و جنس بشر نیز از یک نوع است تصمیم داریم با بیان نمونه‌های خارجی این انگیزه را در شما ایجاد کنیم و در لابلای آن هم به معرفی ایرانی‌های موفق نیز بپردازیم که بی شک بی شمارند.

مورد مصاحبه  امروز ما خانم ALICE GOLDBLOOM است که موفقیت خود را در یک رسانه خارجی به انتشار در آورده و ما سعی داریم با بیان آن به زبان فارسی در شما عزیزان انگیزه ایجاد کنیم. راستش خانم ALICE GOLDBLOOM فردی بود که حدود ده سال بیکاری را تجربه کرده بود اما همچنان به دنبال یک اتفاق بزرگ بوده است.

خانم آلیس موسس فروشگاه اینترنتی love that bag

خانم آلیس موسس فروشگاه اینترنتی love that bag

 چه شد که این ایده به ذهنتان آمد و این فروشگاه اینترنتی را راه اندازی کردید؟

 من را به عنوان یک کار آفرین معمولی نشناسید من از حد معمول پایین‌تر بودم چون واقعا هیچ اطلاعاتی در مورد فروشندگی آن هم از نوع آنلاین نداشتم. وقتی که ده سال بیکاری‌ام را می‌دیدم و از طرفی فرصت‌های تجارت آنلاین را هم با خودم مرور می‌کردم کم کم به این موضوع علاقمند می‌شدم تا اینکه ناگهان دست به این کار زدم! ریسک بزرگی بود اما موفق شدم.

حالا چه شد که ریسک کردید؟

راستش یک صبح پاییزی که بچه‌هایم را از خواب بیدار کردم که به مدرسه بروند تصمیم گرفتم که وارد این عرصه بشوم. در کل صبح تا آماده شدن فرزندانم همه به این موضوع فکر می‌کردم.

جایگاه کنونی شما الان کجاست؟

خب نتیجه این ده سال به همراه آن صبح این شد که من الان یک فروشگاه یک ساله دارم و حدود ۳۵ هزار فروشنده نیز زیر دست من کار می‌کنند فوق العاده است نه ؟ برنامه‌ام به گونه ای است که تا ده سال آینده این عدد به ۱۰۰ هزار خواهد رسید.

love-that-bag

از همان ابتدا نام سایت فروشگاهی‌ام را lovethatbag نهادم و سعی کردم مدل کیف‌هایی که دوست دارم را در آن به فروش بگذارم. این کیف‌ها مورد علاقه خانم‌های کانادایی بود و سعی داشتم مرجعی باشم که بتوانند مدل مورد علاقه شان را در این جا پیدا کنند.

بعد از مدتی تصمیم گرفتم که دیگران را هم به کمک بطلبم بدین طریق فروشنده‌هایی که در سراسر کانادا به فروش کیف مشغول بودند کیف‌های خود را بعد از تصویر برداری و ارسال عکس‌های آن از طریق سایت من می‌فروختند. وقتی که کیف ان‌ها از طریق سایت من به فروش می‌رسد از هر فروش بین ۳۰ تا ۵۰ سنت از آن‌ها دریافت می‌کنم.

اولین کیف خود را از کجا فروختید؟

ما اولین بار فقط کارمان را از طریق سایت شروع کردیم. خیلی کار کردیم خیلی زحمت کشیدیم تا اینکه بالاخره اولین فروشمان که واقعا خستگی را از تنمان به در برد از طریق سایت به دست آوردیم.

love-that-bag

برای مدیریت فروشگاه خود از چه پلتفرم‌های نرم افزاری استفاده کردید؟

 بعد از اینکه سایت را راه اندازی کردیم سعی کردیم شبکه‌های اجتماعی را هم وارد کار خود کنیم. در سایت خبرنامه قرار دادیم و سعی کردیم کاربران را مرتبا به سمت سایت بکشیم. از طرفی تصمیم گرفتیم رتبه سایت را در گوگل افزایش دهیم، بنابراین با استخدام یک دستیار سئو برای این موضوع نیز اقداماتی کردیم. ما همچنان با این مشاور کار می‌کنیم و از نتیجه کارمان راضی هستیم.

یعنی هنوز سایت شما در گوگل رتبه مورد نظر را پیدا نکرده که همچنان پروسه سئو به طول انجامیده ؟

نه اصلا. وقتی شما رتبه سایت خود را افزایش دادید باید به طور مستمر، روی سئو کار کنید تا جایگاه خود را از دست ندهید و ما این کار را به همکار سئو کار خود سپرده ایم.

 آیا از نرم افزارهای تحت وب هم استفاده می‌کردید؟

راستش ما از ابتدای کار با Google analytics همراه بودیم و این موجب شد نقاط قوت و ضعف مان را به راحتی تشخیص بدهیم. این واقعا در پیشرفت کارمان موثر بود. و اینکه ما از کمپین‌های بازاریابی با مشاور بازاریابی استفاده کردیم و بی گدار به آب نزدیم. در واقع می‌دانستیم که داریم کجا خرج می‌کنیم.

love-that-ba

 خب به عنوان یک فروشنده موفق به دیگران چه توصیه ای می‌کنید؟

 من هرگز به انرژی‌های منفی اطراف و چالش‌های کار فکر نکردم. احساس کردم که توانایی‌ام در اندازه ای است که بتوانم در انتخاب و پیدا کردن کیف به خانم‌های کانادایی کمک کنم و این کار را کردم و موفق شدم. شما هم هرگز به ندای منفی درون گوش نکنید و فقط به توانایی‌ها و علاقمندی‌های تان فکر کنید.

مدیریت فروشگاهتان به تنهایی چه طور است ؟

من هرگز به فکر مدیریت واحد نبودم. الان هم من با مشاور بازاریابی، سئو کار و چند نفر عکاس و مدیر سایت همه با هم دوستانه کار می‌کنیم و از کارمان لذت می‌بریم. من طی یک سال خیلی موفق شده ام. امیدوارم روند پیشرفت همچنان ادامه داشته باشد.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.