کارشناسان می گویند که این روزها یعنی سال ۲۰۱۶ به بعد، مقوله ی سئوی سایت با ایجاد یک شاخه که البته جدید هم نیست، رنگ و بوی تازه ای خواهد گرفت و بیزینس ها را در جهت مثبت رشد خواهد داد. این شاخه که به صورت سئوی محلی شناخته می شود در میان کسب و کار ها نفوذ کرده و مزیت های خود را به آنان نشان داده است.

سئوی محلی بیشتر برای کسب و کارهایی موضوعیت پیدا می کند که به طور منطقه ای و محلی به ارائه ی خدماتی می پردازند. افرادی هم که به دنبال چنین سرویس ها و محصولاتی هستند، صرفا به صورت مکانی به جستجو می پردازند از این رو است، که سئوی محلی به کاربران و بیزینس ها کمک می کند که بهتر و موثر تر یکدیگر را بیابند…

اما شاید با خود بگویید که بیزینس ما نیز نیاز به سئوی محلی دارد یا نه؟ به این سوال ها پاسخ دهید تا پاسخ سوال اصلی تان را دریافت کنید:

اینکه آیا محصولات و یا خدمات ما توسط مردم شهر و منطقه ی خاصی مورد استفاده قرار می گیرد؟

بیشتر استفاده کنندگان محصولات ما از چه مناطقی هستند؟

بیشتر بازدید کنندگان سایت از چه منطقه ای هستند؟

و…سئوی محلی

سئو محلی local seo

این موضوع را با ذکر یک مثال بسط می دهیم. تصور کنید که یک وب سایت گردشگری، به ارائه ی تور های گردشگری می پردازد. مبدا تمام تورهای این آژانس شهر شیراز است. در چنین صورتی این آژانس تنها به افرادی سرویس دهی می کند که در محدوده ی شیراز هستند و صرفا می خواهند از طریق این شهر به مسافرت بروند. بنابراین، سئوی محلی برای این آژانس بهترین گزینه است.

اما وب سایتی که به فروش بلیط هواپیما می پردازد می تواند مشتریانش را در هر نقطه ای از کشور و حتی دنیا جذب کنید. چنین فروشگاهی نیاز به سئوی محلی ندارد.

اگر مردم شهری خاص، از محصولی خاص یا ابزار آلاتی خاص استفاده می کنند، باید فروش این محصولات را برای شهرهای مورد نظر، بهینه کرد. برای مثال مردم شهر اهواز، از دستگاه های تصفیه ی آب استفاده می کنند اما مردم مازندران نیازی به این دستگاه ندارند بنابراین اگر یک سایت به فروش چنین دستگاه هایی می پردازد باید تلاش کند که محصولاتش را بیشتر به چشم مردم اهواز برساند تا مردم مازندران!.

اما بخش مهم این است که :

تفاوت بهینه سازی محلی با بهینه سازی کلی (General SEO) در چیست؟

تمامی تکنیک‌ها و روش‌هایی که در بهینه سازی کلی مورد استفاده واقع می‌شوند ( لینک‌سازی٬ تولید محتوا و …) در بهینه سازی محلی هم موثر و مورد استفاده هستند اما بهینه سازی محلی چند تکنیک اضافه هم نیاز دارد.

سئو چیست و چگونه کار می کند؟

یکی از این تکنیک‌ها این است که کسب و کار شما باید در گوگل و دیگر سیستم‌ها ثبت شده و حضور داشته باشد. حضور در این لیست‌ها باعث می‌شود منطقه‌ی جغرافیای خود را مشخص کنید و زمانی که کاربری منطقه‌ی خاصی را در جستجوی خود مشخص کرد براساس حضور شما در آن لیست‌ها کسب و کار شما به آنها نشان داده شود.

از دیگر تکنیک‌های متفاوت Citation است. کاربرد Citation در وجود اطلاعات NAP کسب و کارتان (Name, Adress, Phone) در سایت‌ها و لیست‌‌ها است. این اطلاعات می‌تواند در سایت کسب و کارتان باشد یا سیستم‌هایی مانند گوگل پلاس که این امکانات را برای کسب و کارهای محلی ارائه می‌کند؛ گوگل سیستم بسیار پیچیده‌ و هوشمندی دارد اما بهتر است اگر زمانی خواستید از NAP استفاده کنید به جای خلاصه‌کردن آدرس‌ها و اطلاعات٬ آنها را دقیق و کامل وارد کنید
.

اگر در سایت خود برای محصولات و سرویس هایتان بخش نظرات کاربران یا Reviews را راه اندزای کنید به نوعی توانسته اید، راه فرعی تولید محتوا را ایجاد کنید به طوری که هر فرد با ارائه ی نظر خود، مطلبی تازه به معرفی شما می افزاید که این از نظر گوگل بسیار پسندیده است و می تواند به رتبه برتر سایت شما منتهی شود.

به طور کلی می توان گفت، شرکت ها و سازمان ها و حتی فروشگاه های کوچک و بزرگی که شعبه ی واقعی دارند و برای اطلاع رسانی و ارتقای خود، از وب سایت استفاده می کنند با ایجاد یک بهینه سازی محلی، می توانند در جستجوی محلی نیز موفق شده و سود از آن خود کنند.

اگر فکر می کنید مردم سراسر کشور و حتی دنیا، به محصول شما نیاز دارند و برای ارسال محصول با مشکلات و موانع قانونی پستی مواجه نیستید می توانید روی سئوی عام و کلی سرمایه گذاری کنید اما اگر محصولاتتان صرفا برای مردم شهرهای اطرافتان مفید هستند و یا اینکه به فروش محصولی مشغولیت دارید که از نظر ارزشی و مواردی از این دست، مشتری را به شهرهای دور نمی کشاند، توصیه می کنیم که از سئوی محلی یا Local SEO بهره مند شوید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.