همیشه شنیده ایم که گوش کردن به حرف مشتری در موفقیت هر تجارتی بسیار اثر گذار است. اصلا یکی از راز های فروشندگان موفق این است که خوب به مشتری گوش می دهند. هر جا فروشنده ای احساس موفقیت نمی کند باید ساعتی را به این موضوع اختصاص دهد و و اقعا در این باره فکر کند.

در واقع اگر شما مشتری پر حرفی داشته باشید، واقعا شانس به شما رو کرده است چرا که می توانید از لابلای صحبت های او، آن چه را که می خواهد شناسایی کنید و مناسب ترین محصول را در اختیار او بگذارید. مشتری وقتی در حال صحبت کردن است نیازهای خاص خود را بیان می کند که این نیاز ها در واقع یکی را به طور واضح در اختیارتان قرار می دهد اما بقیه را شما باید از حرف های او بفهمید.

اعتماد سازی

وقتی که نیازهای او را شناسایی کنید به خوبی می توانید آن چیزی را که می خواهد شناسایی کنید و محصول تان را به وی معرفی کنید. اگر بر اساس نیازهای چندگانه ی او، به تحلیل درخواستش بپردازید، مطمئن باشید به محصولات پیشنهادی تان دست رد نخواهد زد:

۵ ضلعی نیاز مشتری و اهمیت آن در وفادار سازی

گاهی اوقات در ابتدای صحبت مشتری، می توانید متوجه نیاز او شوید و محصول مناسب او را تشخیص دهید اما توصیه بای مارکتینگ به شما این است که حتی الامکان بگذارید مشتری خودش حرف هایش را تمام کند و بعد شما در نقش یک مشاور یا معلم به ادامه صحبت به وی بپردازید:

تفاوت ” فروش مشاوره ای” با ” فروش آموزشی ” از برایان تریسی

زمانی که یک مدیر فروش به مشتری گوش می کند و قصد دارد مشکل او را حل کند، مشتری احساس مثبتی به وی پیدا می کند که به اعتماد سازی منجر می شود.

اعتماد سازی مشتری

یک فروشنده خوب، پیش از اینکه در نقش فروشنده باشد، به عنوان یک کمک خریدار ظاهر می شود. آیا شما به این موضوع تا کنون فکر کرده اید؟

با این اطلاعات تاکید بیشتری بر این موضوع دارم که می توانید محصولات خود را بیشتر بفروشید، چرا که بیشترین مشکل فروشندگان سراسر دنیا در ارتباط با مشتری است. مشتری باید احساس کند که شما قصد قالب کردن محصول را به وی ندارید. همچنین باید بدانید که این موضوع در فروش اینترنتی بیشتر اهمیت پیدا می کند.

بهترین پیشنهادی که می توانم این بار داشته باشم این است که، باید سعی کنید خودتان را به جای خریدار قرار دهید، و ببینید بهترین مصلحت های تان چیست؟ بعد از شناخت برترین ها، دقیقا همان ها را برای مشتری بخواهید. مطمئن باشید که اینگونه می توانید به نتایج باور نکردنی برسید.

به نظر شما در فروشگاه اینترنتی، باید چگونه به مشتری ها گوش دهیم؟

 

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.