همانطور که می دانید برنامه فیس بوک مورد پسند بسیاری از مردم است به طوری که شاید تا سال آینده جمعیت آن به ۲ میلیارد نفر برسد اما برای جهان کسب و کار، لینکدین حکم همان فیس بوک در دنیای عادی را دارد.

مردمی که از لینکدین استفاده می کنند صرفا به دنبال آپدیت های شما نیستند بلکه می خواهند از مهارت ها، فنون و حرفه ی شما سر در بیاورند. افرادی هم که به دنبال شما برای انجام کارهای شان هستند به دنبال این هستند که تجربه کاری تان را ببینند و بتوانند بهترین تصمیم را بگیرند.

 فرض کنید که یک کارفرما به دنبال فردی با مهارت های شماست، بدین صورت کارفرما باید بتواند در عرض ده ثانیه با نگاه کردن به پروفایل شما، به ۱۰ سوال اساسی پاسخ دهد. اگر به دنبال بهینه کردن پروفایل لینکدین خود هستید این مقاله بیشترین کمک برای افزایش مشتری های شما و افزایش فروش محصولات و خدمات خواهد داشت.

موقعیت فعلی شما چیست؟

اول، کارفرمایان باید بدانند که چه کاری انجام می دهید. انها باید بدانند که چطور زندگی خود را میگذرانید؟! این را دربالای پروفایل خود تنظیم کنید .

درانجا می توانید یک عنوان حرفه ای قرار دهید. سریع ترین چیزی که می تواند نظر کارفرما را جلب کند همین بخش است.

کدامیک از عنوان های شغلی برای شما مناسب است؟

تخصص های شما درخارج از رشته ی کالج یا محل کار فعلی شما قرار دارد . شما ممکن است توسعه دهنده ی نرم افزاری باشید که همچنین بخش روابط عمومی کسب و کار را مدیریت می کند. شما می توانید وکیلی باشید که بیزینس مربوط به خود را داشته باشد . هنگامی که یک شخص جدید را ملاقات می کنید درباره ی حرفه ی خود صحبت می کنید شما به این شخص چه توضیحاتی می دهید؟ صحبت های شما عنوان شغلی است که مناسب شما می باشد . اگر این روش نیز جواب ندهد می توانید چند عنوان را به طور خلاصه فهرست کنید .

پروفایل لینکدین

چه چیزی برای اعتماد سازی شما کاربرد دارد؟

یکی از مهم ترین موضوعاتی که کارفرمایان به ان فکر می کنند این است که چطور باید به شما اعتماد کنند؟

تجربه ی کاری شما می تواند مهم ترین عنصری باشد که در اعتماد سازی کار خود را به خوبی انجام می دهد. عموما در هنگام درخواست کار از شما طلب رزومه می شود تا بدین صورت بتوانند به شما و حرفه و تجربه تان اعتماد کنند. بنابر این رزومه سازی کنید و مسئولیت ها و کارهایی را که انجام داده اید را لیست کنید.

یک روند جدید برای این بخش تعیین میزان مسئولیت های شما است . فقط ننویسید ” کد نویس ” هستید یا اینکه در بنگاه تجاری کار می کنید بلکه باید به تعداد خطوط کدی که نوشته اید یا شمار خانه هایی که معامله کرده اید نیز اشاره کنید. به نظر شما یک توسعه دهنده نرم افزار با تجربه کاری ۱۰ هزار خط کد، برابر با فردی ست که فقط ۱۰۰۰ خط کد نوشته است؟

اعتبار خود را با نشان دادن اعداد افزایش دهید

به عنوان مثال : “xخطوط کد برای yمقدار برنامه ها”

یا “xخانه های فروخته شده در سه ماهه ی y”

این مقادیر عددی بلافاصله شما را از پروفایل بقیه جدا می سازد.

چیز دیگری که کارفرمایان برای معتبر بودن شما دنبال ان هستند توصیه های شماست . ما بعدا درمورد ان بیشتر خواهیم پرداخت.

چقدر خوب می نویسید؟

یکی از مواردی که برای کارفرمایان واضح است توانایی نوشتن شماست . به منظور موفقیت دراین   کار ، مهارتهای نوشتن عالی بسیار مهم هستند.

اگر شما از زبان رسمی و کامل استفاده نکنید و در بیان توانایی ها و مهارت ها از زبان مختصر و یا مدل نوشتن اس ام اس استفاده کنید کارفرما دید خوبی به صورت ذاتی به شما پیدا نخواهد کرد و به شما نه خواهد گفت پس کمی مهارت زبان نوشتاری بیاموزید و روی مهارت هایتان کار کنید.

اگر پروفایل شما ضعیف نوشته شده باشد هرگز به کار رویایی خود دست نمی یابید.

 نام‌تجاری شخصی شما چیست؟

برند در پروسه بازاریابی خیلی اهمیت دارد. نام های تجاری می توانند در تبلیغات و بازاریابی برای شما بسیار موثر واقع شوند.

نام‌تجاری شخصی مثل یک تبلیغ تجاری برای شماست و مانند بیشتر اگهی های تبلیغاتی بیانیه ی تجاری معمولا عامل اصلی جلب توجه ها و به ذهن سپردن شما است.  دراین بیانیه باید مشخص کنید چه چیزی شمارا از دیگران متمایز می کند. در واقع باید به مزیت رقابتی تان اشاره کنید.

یک شعار ایجاد کنید که کارفرمای ایده آل شمارا مورد هدف قرار دهد چیزهای دیگر که می تواند به شما در بازار کمک کند عبارتند از ارم ها و تداوم ادبی.

پروفایل لینکدین

آیا در مورد رشته ی خود همه چیز می دانید؟

برخی از مهارتهای خود را بزرگنمایی کنید و روی آن ها مانور دهید.

هر چند که بسیاری از کارفرمایان شما را مانند بقیه می دانند و می گویند که منحصر به فرد نیستید اما دقت داشته باشید که باید به گونه ای رفتار کنید که اعتماد به نفس تان حسابی آنان را درگیر کند. چیزی که به عنوان یک مزیت رقابتی خوب این روزها به شمار می آید این است که بتوانید اعتماد به نفس خود و کارتان را به درستی نشان دهید.

هیچ چیز نباید مبهم باشد

یک پروفایل باید به وضوح همه چیز را بیان کند، تجربه های کاری را نشان دهد و بتواند با ارائه اعداد و ارقام، موقعیت ها را نشان دهد.

 در پست هایی که در لینکدین قرار می دهید می توانید از اخبار صنعت خود بنویسید.

 وقتی که دانش مرتبط با صنعت خود را نشر می دهید شما را حرفه ای تر جلوه می دهد و سریع تر شما را به کار می گیرند. این یک نوع اعتماد سازی است! البته به صورت غیر مستقیم.

بزرگترین پیشرفت حرفه ایه شما چیست؟

کسب و کار شخصی خود را راه اندازی کرده اید ،تا جایزه بهترین کارمند را به دست اورده اید

شما کمک کرده اید تا یک شرکت بعد از یک سال درجا زدن به موفقیت برسد، هرانچه که هست شما کاری بزرگ انجام داده اید و باعث شده خودتان را دست بالا بگیرید.

چرا نباید کارفرمای بالقوه کمی از این احساس عالی را به اشتراک بگذارد؟

وقتی بزرگترین پیشرفت حرفه ایتان را روشن می کنید برای کارفرمایان پیامی ارسال می کنید که یعنی شما موفق هستید می توانید برای  مشکلات به هدف دستیابی به موفقیت کار کنید این به نظر یک کارمند عالی است.

چقدر با کار کردن با ابزار های خاص تجربه دارید؟

شما یک طراح گرافیست عالی هستید

کار فرمایان پروفایلتان را جستجو می کنند تا ببیند کدام برنامه ها را می شانسید؟هیچ چیز پیدانمی کنند .هـیچ اثری وجود ندارد که بگوید شما یک عکاسی  هستید که فتوشاپ بلد هستید، در چنین حالتی کارفرما صفحه شما را می بندد و به سراغ رقبایتان می روند.

پروفایل شما باید شامل هرابزار ،هر برنامه ای و هرسیستمی باشدکه در مورد ان اطلاعات دارید. این تنها شانس شما رابهبود می بخشد.

مهم نیست که نرم افزار ها تحت وب باشند یا ویندوزی، حتی اگر کمی هم در مورد آن ها می دانید بگویید.

 می توانید در مواردی که به خوبی آن ها را آموخته و توان کار کردن با آن ها دارید از واژه مهارت و تسلط عالی و برای بقیه به تناسب توانایی تان از واژه های متوسط و ابتدایی و آماتور یا خوب و خوبتر استفاده کنید.

چه چیزهایی دیگران در مورد شما برای گفتن دارند؟؟؟

به افرادی که به انها اعتماد دارید به ویژه در محیط حرفه ای خود بروید و انچه بیشتر در مورد شما مهم است یا ارزش دارد بپرسید

بپرسید چه چیزهایی باعث می شود شما با دیگران تفاوت داشته باشید ؟

چه چیزهایی نیازمندان به شما را خوشحال خواهد کرد و این در شما وجود دارد؟

بیشتر به چه چیزی اهمیت می دهید؟

اعتقاد داشته باشید یا نه لینکدین یک سرمایه گذاری عاطفی است.

شما باید احساسات خود را طریق کلمات و تصاویر به شخصی که تابه حال ملاقات نکرده اید بروز دهید

قطعا سخت و وقت گیر است  که بخواهید پروفایل خود را جذاب جلوه دهید

به عنوان یک حرفه ای سخت کوش  نوشتن در مورد حرفه ی شما سخت تر از نشان دادن ان از طریق کارکردن است

اگر به شغل و حرفه ی خود و زندگی واقعی توجه داشته باشید بازتاب آن را در پروفایل خود بروز خواهید داد و این برای شما بسیار عالی است.

ایده اولیه این مقاله از entrepreneur بوده است
برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.