در مقاله ای که پیش از این در مورد لینک سازی و مسیر و اصول لینک بیلدینگ در سئو مارکت منتشر شد، در سلسله مراتب به این اشاره کردیم که شناختن و پیدا کردن و انتخاب یک لینک ساز حرفه ای برای سئو از ملزومات کارهای سئو است. بسیاری از افراد فکر می‌کنند که تنها توانایی که یک لینک ساز باید داشته باشد توانایی ساختن لینک است و دیگر نیازی نیست کاری انجام شود  و به همین سبب است که خیلی زود نا امید می‌گردند. بسیاری از افرادی که به توصیه دیگران به لینک سازی روی آورده‌اند بعد از گذشت مدت کمی به اعتراض بر می‌خیزند که لینک زدن سودی ندارد و اتلاف وقت و سرمایه است. این در حالی است که آنها در گذشته فکر می‌کردند اگر فقط لینک سازی کنند یک شبه به صفحه اول نتایج گوگل خواهند رسید.

لینک ساز حرفه ای برای سئو سایت

هردوی این تصورات کاملا اشتباه هستند چون نه لینک‌ها به تنهایی تاثیر گذارند و نه اینکه تاثیر شگرف خود را از دست داده و بی‌اهمیت شده‌اند. تنها نکته‌ای که در استفاده از لینک‌ها برای گرفتن جواب درست اهمیت دارد نحوه استفاده از آنها و درست قرار گرفتن آن‌ها در سایت با توجه به ۵ فاکتور مهم و حیاتی دیگر است.

یکی از مطالب مهمی که لینک سازها لازم است بدانند این است که اگر روند لینک سازی کامل و درست در کنار دیگر فاکتورها قرار نگیرد شما نه تنها بازخورد خوبی نخواهید داشت بلکه شاید فاجعه بزرگی را نیز رقم بزنید.

در ادامه به بررسی ۵ فاکتور مهم و اساسی خواهیم پرداخت که آموختن آن برای هر لینک سازی حیاتی است.

نحوه تحلیل سایت از نظر اقتدار و ارتباط کلی

یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که سئو کاران با آن مواجه هستند لینک شدن با سایت‌هایی است که در برخورد اول بسیار موجه و موفق نشان می‌دهند اما وقتی با دقت مورد بررسی می‌گیرند شاهد خواهید بود که دارای محتوای اسپم هستند و یا ساختار ناقصی دارند مثلا اگر به صفحه تماس با ما، مراجعه نمایید با خطای ۴۰۴ روبرو خواهید شد.

بنابراین همواره تلاش کنید صفحاتی که برای لینک شدن پیدا می‌نمایید هرچند موجه و منطبق بر کلید واژه‌های درست و صحیح باشند ابتدا به طور کامل بررسی نموده و از خودتان بپرسید آیا این سایت واقعا همانی است که من می‌خواهم با آن در ارتباط باشم؟ سپس اگر از تمامی جهات مورد تایید قرار گرفت اقدام به لینک کردن آن نمایید در غیر این صورت از هم گسستگی سایت‌های لینک شده سبب خراب کردن کار شما خواهد شد. چنین سایت‌هایی نشان از این دارند که دارای بنیه اصولی و ساختار مناسبی نیستند و وبمسترها نیز بدان‌ها بی توجهی می‌کنند بنابراین احتمال اینکه چنین سایتی از بین برود بسیار زیاد است. اگر چنین سایتی از بین برود لینک سازی شما نیز با شکست مواجه شده و می‌تواند برایتان تا حد زیادی زیان بار باشد.

لینک ساز حرفه ای برای سئو سایت

نحوه ارتباط موثر و کارآمد ( تلفن، پست الکترونیک، رسانه‌های اجتماعی)

یکی از مهارت‌های مهم و حیاتی برای هرکسی مهارت برقراری ارتباط با افراد می‌باشد حال این ارتباط حضوری باشد، یا تلفنی و یا چه از طریق پست الکترونیک و رسانه‌های اجتماعی دیگر اینکه شما بتوانید با مفهومی درست و جذاب مطلب مورد نظرتان را بیان نمایید اهمیت بسیاری دارد. توجه به این موضوع مهم است که متن ایمیل و نامه شما باید آنقدر صریح و شیوا باشد که فرد به راحتی با یک بار خواندن آن متوجه مفهوم خواسته شما گردد زیرا هیچ کس وقت و حوصه این را ندارد که یک نامه را بارها بخواند تا بتواند مفهوم آن را برداشت کند.

بنابراین تنها نامه‌هایی شانس خوانده شدن دارند که از سادگی و شیوایی کلام بهره مند باشند.

نحوه خزیدن سایت و تشخیص خطاهای خزیدن و یا ارجاع (ریدایرکت)

برای تمامی کسانی که مدیریت و هدایت یک سایت را برعهده دارند واجب است که بتوانند با بررسی مداوم و پی در پی لینک‌های ورودی به سایتشان لینک‌های ناقص و معیوب را شناسایی نموده و آن‌ها را برطرف نمایند. زیرا وجود لینک‌های ناقص تمام تلاش شما را برای ایجاد سئو بهتر به وسیله لینک سازی به هدر خواهند داد.

نحوه بررسی تعادل پروفایل لینک

اکثر مشتریان ما متخصص سئوی مخصوص به خود را دارند و آن متخصص به طور کامل به وسیله ابزار خاص خود لینک‌ها و کلید واژه‌ها را بررسی می‌کند . اما گاهی لازم است یک بررسی کلی دیگر بر روی آنها صورت گیرد زیرا گاهی بر علیه سایت‌ها از کمپین سئوی منفی استفاده می‌شود و گاهی پیش می‌آید که چندین تیم از یک لینک به عنوان متن لنگر استفاده نموده اند بنابراین بهتر است تا جای ممکن به دانش مشتری خود اعتماد نکنید و خودتان یک بار همه چیز را به طور کامل بررسی نمایید.

اما اگر دیدید که در ۷۵% متن‌های لنگر از یک کلید واژه استفاده گردیده بهتر است زود دست به کار شده و تدابیر لازم را بیندیشید. هیچ وقت نباید طوری کار کنید که گوگل متوجه شود که در حال افراط در کاری هستید. حتی این موضوع توسط کاربران و ویزیتورها هم قابل تشخیص است. شما از طریق الکسا نیز می توانید میزان لینک های وردی به سایت خود را مشاهده کنید حتی از طریق وبمستر یا گوگل کنسول نیز می توانید به این اطلاعات به راحتی و با دقت بیشتری دسترسی پیدا کنید.

لینک ساز حرفه ای برای سئو سایت

حداقل یک گزارش کلیدی ایجاد کنید که حاوی مشکلات اساسی شده و مشکلات احتمالی را بیان می‌کند.

برای تهیه این گزارش بسیار مهم لازم است که به ۲ ابزار مهم مراجعه نمایید

  • Moz’s Algorithm Change History سعی کنید همواره تغییرات پروفایل را از این سایت دنبال نموده تا از بروزرسانی‌ها جدید و زمان آنها آگاه شوید این سایت تغییرات اساسی از سال ۲۰۰۰ به دقت بررسی نموده و همواره اطلاعات بروز رسانی شده را نشان می‌دهد.
  •  به طور دائمی سایت خود را از نظر ساختاری مورد آنالیز قرار دهید و خطاهای مختلف را در وبمستر به طور متسمر چک کنید

برای این کار کافی است بررسی نمایید که آیا لینک‌های ورودی به سایت شما دچار پیشرفت و یا افول شد ه اند یا خیر، همچنین سایت مورد نظر در فضای مجازی چه فعالیتی را از خود نشان می‌دهد.

حال که با این ۵ عامل آشنا شدید بهتر است آنها را به کار ببندید تا تاثیر لینک سازی را به درستی و به شکلی کامل مشاهده نمایید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.