هر کسب و کاری که تازه شروع به کار می کند، به دنبال این است که فروش خود را افزایش دهد. در پروسه ای که قصد دارد توسط آن فروش را افزایش دهد، موضوع مهندسی فروش توسط محتوا بوجود می آید. یکی از بخش های درگیر در مهندسی فروش توسط محتوا، Lead magnets ها یا ایجاد فرصت فروش است که باید کاملا هنرمندانه صورت بگیرد. معمولا افراد موفق در این باره اتفاق نظر دارند که:

 این کار، نیاز به خلاقیت و مطالعه و البته یادگیری دارد.

برای ایجاد Lead magnets یا ایجاد فرصت فروش، لازم است که دست به تولید انواع محتوا زد. البته شاید فقط گفته شود که تولید محتوا کنید! کتاب بسازید و فیلم تولید کنید و پادکست ایجاد کنید!

اما حقیقت امر این است که هر محتوایی، و هر آموزشی نمی تواند به Lead magnets یا ایجاد فرصت فروش شما کمک کند.

 من در این مقاله به شما روش های ایجاد Lead magnets یا ایجاد فرصت فروش را به صورت کاملا شدنی نشان می دهم.

ایجاد فرصت فروش یا Lead magnets

تمرکز اول: پست های وبلاگی

بای مارکتینگ: چند روز پیش که در حال فکر کردن برای پیدا کردن یک تمثیل برای پست های وبلاگ بودم، به نتیجه جالبی رسیدم.

معمولا شما دوست دارید انقدر سرمایه داشتید که روزانه بر شمار دستیاران کاری خود بیفزایید. این دستیاران به شما کمک می کنند که فروش خوبی داشته باشید و برای شما بازاریابی می کنند تا مشتری وارد مرکز فروش شما بشود.

در پروسه تجارت الکترونیک نیز می توانید چنین افرادی را استخدام کنید تا به صورت عینی و تک و توک افرادی را وارد سایت شما کنند اما چنین کاری عقلا پذیرفته نیست چرا که:

 • این افراد دارای تایم کاری خاصی هستند و دائمی نیستند.
 • این افراد نیاز به حقوق و هزینه و سرمایه دارند! آیا از پس همه آن ها بر می آیید؟
 • حقیقت امر مشخص نیست که این افراد دقیقا در حال کار کردن هستند!

  

اما شما می توانید با کمترین هزینه، بر شمار پست های مفید و اثر گذار سایت خود بیفزایید، و بدین صورت هر کدام از آن ها را به عنوان یک دستیار مجازی، بکار گیرید!.

 همان دستیار مجازی هایی که ۲۴ ساعته کاملا صادقانه برای شما کار می کنند! من که عاشق پست های وبلاگ آموزشی سایتم هستم. شما چطور؟

هر کدام از این پست های وبلاگی، می توانند یک اهرم موثر برای جذب مشتری، ایجاد فرصت فروش یا همان Lead magnets  باشند.

 تبدیل چند پست وبلاگ به یک ebook  ساده!

ای بوک یا کتاب الکترونیکی چیزی است که خیلی ها این روزها بدنبال آن هستند تا بتوانند تعلیمات مجازی خود را از طریق آن دنبال کنند. نکته جالب اینکه لازم نیست بخواهید خودتان را به زحمت بیندازید تا یک ای بوک درست کنید! من عاشق ای بوک هایی هستم که تا کنون داشته ام و خودم آن ها را با کمک پست های وبلاگم ایجاد کرده ام.

همین حالا به سایت تان نگاهی بیندازید و حداکثر ۱۰ تا مقاله مرتبط با هم پیدا کنید و آن را تبدیل به یک ای بوک کنید..

 بعد که پست ها را سلسله وار کنار هم چیدید، به آن ها نامی اختصاص دهید و بعد آن را در سایت خود و یا مراکز مختلف قرار دهید و فرصت های فروش را جذب کنید!

ایجاد فرصت فروش یا Lead magnets

این ای بوک چگونه کار می کند؟

زمانی که شما برای موضوعی خاص ای بوکی تهیه می کنید، افرادی که به آن موضوع ارتباط دارند، آن را دانلود می کنند. شما باید بتوانید به گونه ای ای بوک را در سایت خود قرار دهید که هر دانلود کننده، اطلاعاتش را بتواند به جای بگذارد و شما به آن دسترسی داشته باشید ( آیا به چنین ابزاری نیاز دارید؟ به ما بگویید )

مسلما ای بوک مرتبط با خدمات و محصولی است! اگر شما بتوانید ایمیل فرد مورد نظر را جذب کنید، می توانید در آینده روی این ایمیل ها، ایمیل مارکتینگ خاص با هدف خاص انجام دهید و آن ها را به مشتری تبدیل کنید. .

این کار پروسه جذب فرصت فروش و ایجاد فرصت فروش است که در نهایت به فروش تبدیل می شود! پروسه جالبی بود؟

ایجاد یک راهنمای کامل برای موضوع و محصولی خاص

معمولا برخی صنایع چنان محدود هستند که نمی توان برای آن ها مقالات جدیدی ایجاد کرد یا حتی محتوای موجود را ادیت کرد. در چنین حالتی بهترین کار ایجاد راهنمای کامل است.

تفاوت راهنمای کامل با ای بوک چیست؟

ای بوک یک کتاب الکترونیکی ساده است که از مقالات سایت خودتان بوجود آمده اما راهنمای نهایی معمولا از طریق جمع آوری پست های سایت های مرجع و مهم تر و قوی تر صورت می گیرد که اطلاعات صحیحی دارند. بدین صورت می توانید از راهنمای نهایی در سایت خود استفاده کنید و بعد مشتری ها را به سمت خود جذب کنید.

ایجاد فرصت فروش یا Lead magnets

 • توجه کنید که راهنمای نهایی، همان ای بوک است که ماهیت و محتوای آن متفاوت از نحوه جمع آوری ای بوک است!
 • دقت داشته باشید که لازم نیست تمامی مطالب از یک سایت خاص باشد!
 • دقت داشته باشید که می توانید از انواع محتوا نظیر مقاله، عکس و اینفوگرافیک و غیره در راهنمای کامل و نهایی استفاده کنید!
 • لطفا در انتهای هر محتوا بنویسید که از کدام سایت این مطالب را اخذ کرده اید! چرا که با معرفت ها ذکر ماخذ می کنند!
 • سعی کنید موضوعات با هم ارتباط سلسله مراتبی داشته باشند تا بتوانید با دسته بندی و موضوع بندی درست، به کاربر کمک کنید که گیج نشود!

پست ها را تکمیل کنید!

چند روز پیش در حال مطالعه ترند های بازاریابی محتوا برای سال ۲۰۱۸ بودم! در ان به نکته مهمی برخورد کردم و آن هم این بود که شمار زیادی از افراد و بلاگرها معتقدند که بروز رسانی محتوا توانسته نقش موثری در جذب مشتری و افزایش فرصت های فروش داشته باشد.

 به همین خاطر باید سری به پست های قدیمی بزنید و آن ها را به روش های مختلف بروز رسانی کنید!.

 1. می توانید به متن پست چیزی اضافه کنید! اما این لزوما در ایجاد فرصت فروش به شما کمک نمی کند! اما می تواند به ایجاد ترافیک بیشتر کمک کند
 2. می توانید برای ایجاد فرصت فروش و ایجاد ریکشن کاربران، آن چه را که می خواهید به پست اضافه کنید، را به صورت یک فایل pdf یا یک فایل صوتی و نظیر آن، ایجاد کنید! این راهکار جالب تر از بروز رسانی ساده پست می باشد!
 3. تا می توانید پست های قابل بروز رسانی را پیدا کنید و مورد ۲ را برایش انجام دهید. واقعا شاهکار می شود.

 شکل دیگری از ایبوک های اثر گذار!

گاهی اوقات در سایت شما محتوایی وجود دارد که بسیار شاخه و شعبه دارد! اگر بخواهید آن را تبدیل به یک ای بوک کنید، ممکن است که خیلی طولانی شود و شما و خواننده را اذیت کند. بهترین کار در چنین شرایطی این است که بیایید و یک راهنمای منابع ایجاد کنید!

در چنین حالتی شما بیش از ۲۰ پست معمولا دارید که هم موضوع هستند و به هم ربط دارند. بهترین کار این است که روال زیر را در ایجاد راهنمای منابع خود انجام دهید:

 1. پست ها را به صورت سلسله مراتبی منظم کنید
 2. در راهنمای منابع خود، برای هر پست یک عنوان کوتاه در نظر بگیرید.
 3. برای هر عنوان در راهنمای منابع، یک پاراگراف کوتاه بنویسید و در نهایت انتهای آن را به لینک اصلی مطلب وصل کنید
 4. این کار را ادامه دهید تا لیست شما تکمیل شود.

بدین صورت می توانید به کاربر فرصتی دهید که بدون نیاز به زیر  و رو کردن سایت شما، به آن چه که می خواهد از طریق یک کلیک از داخل فایل PDF  موجود دست پیدا کند!

 HOW TO  های اثر گذار را پیدا کنید و راهنما بسازید!

گاهی اوقات در صنعت شما یک موضوع خاص ترند می شود. در چنین حالتی معمولا برخی از ابزارها و یا خدمات نیاز به آموزش چگونگی بکار گیری دارند. فایل های آموزشی راهنمایی یا همان HOW TO ها می توانند به نحو احسن، به شما کمک کنند که ایجاد فرصت فروش کنید. در حقیقت بیشتر مردم به دنبال HOW TO ها هستند.

ایجاد فرصت فروش یا Lead magnets

کتاب کار یا دستورالعمل کار بنویسید!

اگر شما شغلی خدماتی دارید یا محصولاتی می فروشید که به کار گیری آن ها نیاز مند به دستورالعمل های خاصی است، می توانید به سادگی، با ایجاد راهنمای انجام کار، به ایجاد فرصت فروش کمک کنید. در حقیقت چنین فایل های اموزشی و کاربردی، بهترین و موثر ترین فایل هایی هستند که به شما کمک می کنند بتوانید، کسانی که مستقیما با محصولات یا خدمات شما سر و کار دارند را جذب کنید.

رمز آلود باشید!

معمولا برای جلب توجه به بخشی از سایت که همان بخش ایجاد فرصت فروش است اگر بتوانید با خلاقیت ذهن کاربر را مختل کنید تا به شما توجه کند و روی دکمه دلخواه تان کلیک کند، می توانید بر تاثیر جذب کاربر برای توجه به دکمه های CTA بیفزایید.

این خلاقیت می تواند از نظر بکاربردن کلمات، جاگذاری خاص در بخش های سایت، و حتی می تواند استفاده از رنگ های خاص و یا حتی استفاده از سادگی بیش از حد باشد..

روش های علمی برای جلب توجه به جایگاه CTA ها

 این محتواها را کجا بکار ببریم؟

شما می توانید این گونه محتواها را در سایت خود بکار ببرید یا در سایت هایی قرار دهید که ارائه دهنده آن، با نشر محتوای شما، امکان جذب ایمیل و اطلاعات کاربر را فراهم کند و در نهایت اطلاعات کسب شده را  به شما تحویل دهد.

ایجاد فرصت فروش یا Lead magnets

چگونه فرصت های بیشتری جذب کنیم؟

اینکه چگونه می توانید فرصت های فروش بیشتری جذب کنید، بستگی به این دارد که شما چند صفحه لندینگ پیج دارید. لندینگ پیج ها در حقیقت حاوی آن دسته از اطلاعاتی هستند که کاربر به محض وارد کردن اطلاعات خود آن را دانلود می کند. این محتویات دانلودی شامل مواردی است که در بالا ذکر شد.

طبق تحقیقات هر چه شمار صفحات فرود بیشتر باشد، می تواند شمار لید ها یا فرصت های جذب شده را بیشتر و بیشتر کرد. برای موفق شدن در عرصه تجارت الکترونیک سعی کنید، بیش از ۴۰ صفحه لندینگ پیج داشته باشید..

چگونه آنچه که مخاطبین می خواهند ایجاد کنیم؟

برای اینکه در ایجاد فرصت فروش موفق شوید می توانید به چند نکته توجه کنید:

 1. اول اینکه باید تحقیقات داشته باشید که مخاطبین شما کی هستند؟
 2. باید بدانید که مخاطبین شما چه نیازهایی دارند؟ به کمک چیزهایی مثل نظرسنجی و حتی توجه به پست های پر بازدید می توانید به این موضوع پی ببرید.
 3. بعد از اینکه طیف مخاطب مشخص شد می توانید ۱۰۰ نمونه از آن ها را جدا کنیدو به پروفایل های شخصی شان مراجعه کنید و از طریق علایق، نوشته ها و پست هایی که در شبکه های اجتماعی قرار می دهند، به نیازهایشان پی ببرید و وارد عمل شوید.
 4. می توانید با آن ها صحبت کنید! و حتی به برخی برای پیدا کردن اطلاعات بیشتر مشاوره رایگان دهید.
 5. می توانید همزاد پنداری کنید و خودتان را به جای آن ها جا بزنید تا بتوانید به گونه ای موثر به نیازهایشان در زمان حاضر پی ببرید!

ایجاد فرصت فروش یا Lead magnets

بعد از اینکه این اطلاعات را کسب کردید، می توانید روی ایجاد فایل های قابل دانلود که شامل فایل پی دی اف، پادکست و هر موضوع دیگری است، کار کنید و لندینگ پیج های تان را بسازید.

بدین صورت من تضمین می کنم که به مرور بتوانید شمار دانلود های تان را افزایش دهید و با برنامه درست بازاریابی، برای لید های ایجاد شده، به موفقیت برسید.

در این باره تجربیات و دیدگاه های خود را با ما در میان بگذارید و این مطلب را روی شبکه های اجتماعی تان نشر دهید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.