یکی از بخش‌های مهم و نادیده نگرفتنی در سایت‌های تجاری و خدماتی صفحه فرود یا لندینگ پیج است. در صورتی که لندینگ پیج با اصول و مقررات خاص حاکم بر مقوله تجارت آنلاین طراحی شود‌ می‌تواند در افزایش بازدید، فرصت سازی برای فروش و افزایش فروش نقش ویژه داشته باشد.

لندینگ پیج چیست؟

برای شناخت اجزای این صفحه باید ابتدا آن را تعریف کنیم. لندینگ پیج صفحه‌ای است که کاربران را به سمت خود جذب می‌کند تا به آن‌ها در مورد محصولات و خدمات اطلاعاتی بدهد. لندینگ پیج با ثبت نام ایمیل و نام و اطلاعات کاربران اطلاعات را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد تا در مراحل بعدی بتواند هم از اطلاعات کاربران استفاده کند ( جهت اطلاع رسانی ) و هم اینکه با اطلاعاتی که در اختیارشان قرار داده آن‌ها را به خرید محصولات و دریافت خدمات ترغیب کند.

لندینگ پیج صفحه‌ی نهایی برای کاربرانی است که آن‌ها را به هر طریقی به سایت جذب کرده ایم و حالا می‌خواهیم آنان را در آستانه‌ی خرید محصولات قرار دهیم. این صفحه باید اجزای خاصی داشته باشد و در شرایط خاصی ارائه شود که در زیر آورده شده است:

لندینگ پیج

عنوان‌ها و سر تیتر‌های مربوطه

دکمه‌های دعوت به عمل یا CTA

محتوای صفحه

نگارش محتوا

محتوای تصویری شامل فیلم و عکس و …

طول صفحه

لینک‌ها

در این مقاله به شرح موارد مذکور پرداخته ایم تا بتوانید به تست لندینگ پیج‌های خود بپردازید و با بهینه سازی لیندینگ پیج‌ها به اهداف تجاری خود دست پیدا کنید.

عنوان‌ها و سر تیتر‌های مربوطه

باید برای طراحی لندینگ پیج به این فکر کنید که با کاربرانی بی حوصله و بی وقت روبرو هستید. برای این شرایط لازم نیست مطلب بلند و عنوانی مبهم بنویسید. کافیست در یک عنوان چند کلمه‌ای اصل موضوع را بنویسید. باید چیزی بنویسید که کاربر به محض خواندن آن متوجه امر شود. برای مثال:

دانلود کتاب سئوی سایت!

این عنوان به کاربر می‌فهماند که شما در آستانه‌ی دانلود یک کتاب سئو قرار دارید کافیست اطلاعات را وارد کنید و کتاب را دانلود کنید.

همچنین کاربری که در سامانه ثبت نام می‌کند و کتاب را دانلود می‌کند به شما می‌فهماند که کاربری است که دوست دارد سئو را بیاموزد و به احتمال زیاد به خدمات سایت نیاز دارد.

 دکمه‌های دعوت به عمل یا CTA

اگر می‌خواهید بدانید چه صفحه‌ای لندینگ پیج است ببینید که در کدام صفحات از کلید‌ها و بنرهای دعوت به عمل یا همان CTA استفاده شده است.  کلید‌های CTA با ویژگی‌های خاصی طراحی می‌شوند که عموما یا به صورت دکمه یا لینک و یا عکس می‌باشند. اگر در طول مدتی که لندینگ پیج شما فعال است شاهد ثبت نام کاربران نیستید باید با تست‌های مکرر، مشکلات آن را برطرف کنید و سعی کنید کاربران را به سمت آن جذب کنید.

صفحه فرود

محتوای صفحه و نگارش آن

در تولید محتوا برای لندینگ پیج باید زیاد دقت کنید. یادتان باشد که می‌خواهیم این صفحه را برای کاربران بی حوصله ترمان بهینه کنیم. محتوا به دو صورت ابتدایی و میانی ایجاد می‌شود. اگر می‌توانید تمام چیزهای گفتنی را در رسا‌ترین  عبارات در بخش آغازین و ابتدایی وارد کنید نیازی به بخش تکمیلی ندارید. این متن باید ساده، شفاف و واضح و به دور از غلط‌های املایی و در نهایت در ۵ خط نگاشته شود.

محتوای تصویری

پیش از اینکه کاربر به مطالب نگاشته شده‌ی شما توجه کند چشمش به تصاویر و محتوای بصری جذب خواهد شد بنابراین اگر می‌خواهید محصولی را معرفی کنید و یا آموزشی پیرامون محصولی وارد کنید کافی است که در این بخش، از تصاویر نیز بهره ببرید.

طول صفحه

طول صفحه‌ی لندینگ پیج برای کاربران بی حوصله نباید طولانی باشد. همچنین نباید چنان کم باشد که مطالب به طور فشرده در آن گنجانده شود که این کاربران بی حوصله را گیج کند.

لینک‌های مرتبط

در صفحه فرود می‌توانید برای اطلاعات تکمیلی‌تر کاربران را با لینک‌هایی هدایت کنید. اما فراموش نکنید که اطراف صفحه فرود باید خالی از هر نوع تبلیغ، لینک و حتی بخش‌های جداگانه‌ی سایت باشد.

حالا در دفترچه‌ی تمرینی تان در مورد صفحات فرود خود بنویسید و با ذکر این نکته‌ها سعی کنید آن را بهینه‌تر کنید. اهمیت لندینگ پیج درست آنجا شناخته می شود که این صفحه در افزایش فروش نقش اساسی دارد که با سئو و بهینه سازی آن می توان نقش آن را برجسته تر کرد.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.