شاید با خواندن عنوان این مطلب شاکی شوید اما این موضوع عمومیت ندارد. به طور کلی طبق مطالعات صورت گرفته، بیشتر وب سایت هایی که دارای Bounce Rate بالا هستند، از یک یا چند لندینگ پیج استفاده می کنند. لندینگ پیج به خودی خود موجب افزایش یا کاهش Bounce Rate نمی شود اما اگر این لندینگ پیج ها به طور اصولی طراحی نشوند، موجب می شوند که Bounce Rate افزایش پیدا کند.

سوال: از کجا بفهمیم که آیا عامل افزایش Bounce Rate صفحه فرود یا لندینگ پیج است؟

برای این که این امر را متوجه شوید، باید به گوگل انالیتیک خود سری بزنید و میزان زمان صرف شده روی این صفحه توسط کاربران را مورد بررسی قرار دهید.

اگر مدت زمان اقامت کاربر روی صفحه شما بیش از ۱ یا ۲ دقیقه است، گوگل این صفحه را مرتبط با موضوعات سایت قلمداد کرده و نرخ پرانندگی! یا همان Bounce Rate شما را افزایش نخواهد داد. در صورتی که این رقم به زیر ۱ دقیقه می رسد به دنبال بهینه سازی، لندینگ پیج خود باشید تا مدت زمان اقامت کاربر را روی آن کمی افزایش دهید. .

پروگرس بار

چگونه مدت زمان اقامت کاربر را افزایش دهیم؟

هر چند توصیه های زیادی شده که از کاربران در چنین صفحاتی سوالات زیادی نپرسید، تا بتوانید آنان را به تعامل ترغیب کنید، اما ساده سازی بیش از حد هم می تواند به سئوی سایت شما ضرر رسانی کند. بنابراین بهتر است که با اشکال و گرافیک مرتبط در این صفحات کاربر را به آن ها مشغول دارید.

حتی اگر شما قرار است ۵ سوال از کاربر بپرسید، بهتر است این سوالات را در Progress bar قرار دهید تا به صورتی جذاب و البته بدور از خسته کردن کاربر، او اطلاعاتش را وارد کند. 

پروگرس بار

فرض کنید می خواهید ۵ سوال از کاربر بپرسید، اگر این ۵ سوال را در یک پروگرس، ۵ مرحله ی که هر کدام شامل ۵ مرحله ی ۲۰ ثانیه ای است، نگه دارید و او را طی این یک دقیقه با اشکال و گرافیک و گیف ها و انیمیشن ها مشغول کنید، مطمئن باشید که او هم از این کار لذت خواهد برد و هم بیشتر حاضر خواهد شد، که در سایت شما بماند و حتی آن را به دیگران توصیه کند.

بنابراین باید کمی خلاق باشید و از کوچکترین چیز ها در سایت خود چشم پوشی نکنید.

 

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.