یکی از مشکلاتی که بازاریابان در عصر کنونی دارند این است که چنان که باید حاضر نیستند در مبارزات شرکت کنند و با یک تلاش جانانه به سمت اهدافی که برای آن گماشته  شده اند پیش بروند.

بازاریابان این روزها فراموش کرده اند که فعالیت بازاریابی در واقع جنگی است که در آن تمام بازاریاب ها با هم به رقابت می پردازند و هدف همه آنها این است که بتوانند مشتریان را به سمت شرکت خود جذب کنند تا محصولات و خدمات خود را به آنها ارائه دهند.

تصور اینکه یک بازاریاب به تنهایی در حال تلاش است تصور اشتباه است که آن ها را به سمت سستی می کشاند.  اگر شما نیز به عنوان یک بازاریاب دچار چنین احساسی شده اید باید به شما یادآوری کنیم که جایگاه کنونی شما در شرکت چگونه است.  درست است که شما در خط مقدم فعالیت‌های بازاریابی قرار دارید و وظیفه تان این است که برای شرکت مشتری جذب کنید اما بدانید که این تنها شما نیستید که در شرکت فعال هستید بلکه شما نمودی از یک مجموعه کامل هستید که هدف جذب مشتری به شما محول شده است.

رقابت در جذب مشتری

همیشه به یاد داشته باشید که قدرت شما و قدرت شرکت یک رابطه دوطرفه دارد هرچه شما ارزش بیشتری برای شرکت بیاورید در واقع این ارزش به خود شما باز خواهد گشت و هر چه بیشتر سستی نشان دهید این شرکت است که رو به نزول می رود.

اما نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که هدف شما به عنوان جذب مشتری یکی از مهمترین کارهایی است که می‌تواند سایر سود رسانی ها را تسهیل کند.  اگر بخواهید  د این وادی  که حضور دارید جا بزنید و چنان که باید مشتری جذب نکنید این رقبای شما هستند که می‌توانند و قطعاً این کار را می‌کنند و جای شما را خواهند گرفت . این در  صورتی است که می توانستید از بسیاری از مشتری ها سود زیادی عاید خود و شرکت کنید ولی چون مرد مبارزه نبوده اید رقبا جای شما را پر کرده اند.

بنابرین ناچارم به شما بگویم که باید شجاعانه پیش به سمت رقابت بروید اما سوال مهم این است که:

چگونه می توان در رقابت به طور فعال حضور داشت و به جذب مشتری پرداخت؟

اولین کاری که باید بکنید این است که در مورد رقبای خود، بی خبر و بی اعتنا نباشید. مخصوصا اگر در سطح بزرگی فعالیت دارید باید در این مورد اطلاعات دقیق و موثقی داشته باشید.

مهم تر از این باید دقت داشته باشید و بفهمید که رقبای شما، مخصوصا آن ها که به شما نزدیک تر هستند، در مورد شما چه می گویند، چه فکری می کنند و چه چیزی از شما در اذهان جلوه می دهند.

رقابت در جذب مشتری

وقتی با هم تیمی های خود یک گروه صمیمی ایجاد کنید می توان مطمئن بود که آنان نیز در جهت فعالیت های اثر بخش شما گام خواهند برداشت چرا که این حس صمیمت اهمیت کار مشترک را بیشتر جلوه می دهد.

شما به عنوان یک بازاریاب باید تعداد مشخصی هدف داشته باشید و برنامه های تان را همه به گونه‌ای بچینید که بتوانید به جنگی بروید که بتواند شما را به هدف هایتان برساند. هرچه بخواهید قوی تر عمل کنید و موفق تر به پیش بروید باید بیشتر بجنگید و تلاش کنید.  اگر بخواهید با  راحتی به هدف خود برسید مطمئن باشید که اگر هم فروش داشته باشید نه چندان چشمگیر خواهد بود و نه تاثیر مثبت آنچنانی برجای خواهد گذاشت.

 شما برای یک هدف بسیار مقدس و بزرگ در حال تلاش هستید که آنهم خدمت‌رسانی به مشتریان است.  پس برای انجام این کار مقدس باید تلاش کنید تا بتواند نهایت سود را به مشتریان و مردمی که به شما نیازمند برسانید بدین صورت می توانید در کار خود نیز موفق شوید.

 در این باره دیدگاه شما چیست؟

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.