بازاریابان دیجیتالی این روزها خیلی خوب می دانند که بازاریابی محتوا از هر جهت می تواند روی سئو سایت و البته میزان فروش و رتبه سایت ها تاثیر مثبت داشته باشد. چندین سال پیش بازاریابان اقدام به تولید محتواهای کم ارزش و کم حجم می کردند تا از طریق آن بتوانند در رتبه اول گوگل قرار بگیرند اما این روزها مخصوصا با نظارت پاندای گوگل این موضوع به طور کلی منسوخ شده است.

روش هایی که اغلب بازاریابان این روزها آن را بکار می گیرند شامل مراحل زیر است:

ابتدا به دنبال کلمات کلیدی خاصی می گردند که می خواهند برای آن تولید محتوا کنند.

برای کلمات کلیدی شان، محتواهایی کم وزن تولید می کنند که معمولا به کلمات کلیدی ربط دارند اما ربط آنچنان عمیق و محکمه پسندی ندارند.

در ادامه انقدر این کلمات کلیدی را در آن تکرار می کنند که خود گوگل هم به شعور خود شک می کند!

و در نهایت پاندای گوگل وارد عمل می شود و این مطالب و در نهایت این سایت ها را پنالتی می کند.

Keyword Stuffing

البته پروسه بالا، به طرق مختلف و البته در برخی سطوح کاملا منطقی است مثلا شما باید بدانید که می خواهید برای کدام کلمات کلیدی، در صفحه اول گوگل حضور پیدا کنید اما در اصل باید به دنبال این باشید که بتوانید محتواهایی غنی ایجاد کنید که بتوانید این کلمات را برای ان ها به صفحه اول برسانید.

یک روش خیلی خوب برای اینکه گوگل پسند کار کنید این است که، کلمه کلیدی مورد نظر خود را پیدا کنید و در نهایت، آن را به صورت گروهی در آورده و بعد در متن بگنجانید.

یک مثال کاملا اشتباه برای Keyword Stuffing یا  keyword stacking به صورت زیر است:

کلمه کلیدی: آژانس بازاریابی اینترنتی

متن: ما یک آژانس بازاریابی اینترنتی موفق هستیم که تصمیم داریم در اینترنت در مورد افزایش فروش کار کنیم. آژانس بازاریابی اینترنتی ما متشکل از افرادی قوی است که می توانند به عنوان یک آژانس بازاریابی اینترنتی ۲۴ ساعته همیشه با شما همراه باشند و به شما کمک کنند که محصولات خود را بهتر بفروشید. شما می توانید با آژانس بازاریابی اینترنتی ما یک تجربه ارزان داشته باشید!

.

در مدل یاد شده، شما خودتان به سادگی می توانید میزان افراط را به وضوح احساس کنید اما نکته ای که اینجا می تواند به شما کمک کند این است که نیازی نیست که در مورد میزان استفاده از کلمه کلیدی تان وسواس به خرج دهید. برخی افزونه ها هستند که این میزان را اندازه گیری می کنند و در صورتی که روند کارتان دچار افراط و تفریط باشد، به شما هشدار می دهند.

بهترین میزان برای قرار دادن کلمات کلیدی ۲ بار در ۵۰۰ کلمه است که البته برخی افزونه های سئو، آن را به ۲.۵ درصد، محدود کرده اند.

یک روش پیشنهادی این است که تراکم کلمه کلیدی تان را به درستی اندازه گیری کنید، و در لابلای متن، کلمات کلیدی همخانواده و گروهی نیز بکار ببرید تا بتوانید از طریق فعال و تحریک کردن الگوریتم مرغ مگس خوار نیز دنبال کنندگان را به سمت سایت خود بکشید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.