دغدغه ی بسیاری از افرادی که برای سئو به تیم بای مارکتینگ مراجعه می‌کنند این است که نمی‌دانند چگونه رتبه ی ۱ خود را در صفحه اول گوگل حفظ کنند. در واقع این سوالات نشان می‌دهد که وبمسترها امروزه فهمیده اند که، با رسیدن به صفحه اول گوگل کار سئو تمام نمی‌شود. حفظ رتبه در صفحه اول گوگل، کمی سخت از رساندن وب سایت به صفحه اول است و ما برای این منظور دو دلیل حرفه‌ای و اساسی داریم.

زمانی که شما در حال کار کردن برای رساندن سایت خود به اول  هستید، رقبا شما را نمی‌بینند و نسبت به حفظ جایگاه خود تلاش کمی دارند. اما همینکه سر و کله ی سایت شما در صفحه دوم و صفحه اول پیدا شد، رقبا تازه از خواب بیدار می‌شوند و از ابزارهای لازم استفاده می‌کنند تا جایگاه خود را به شما ندهند.

این دلیلی است که گاهی صعود به جایگاه اول در صفحه اول گوگل را سخت می‌کند. اما آموزهای امروز بای مارکتینگ همه برای این است که بتوانید جایگاه خود را در گوگل تثبیت کنید. برخی از این روش‌ها، از زمان سئوی سایت و بالاکشیدن لینک در گوگل، ادامه پیدا می‌کند. در واقع با این بیان می‌خواهیم بگوییم برخی از کارها باید همیشه روی سایت انجام بگیرد و با رسیدن به صفحه اول گوگل هیچ فعالیتی نباید متوقف شود.

بهینه سازی محتوایی

با افزودن اجزای جدید به سایت، آن را تازه نگهدارید

اینکه سایت خود را پویا نگهدارید، به شما کمک شایانی می‌کند که بتوانید برای گوگل عزیز بشوید. سایت‌های ایستا عموما رتبه ی چندانی پیدا نمی‌کنند و یا اینکه اگر به صفحه اول گوگل برسند، مدت زیادی دوام نمی‌آورند، یا اینکه از روش‌های غیر اصولی برای حفظ آن‌ها در این رتبه استفاده می‌شود.

 صفحات تازه، موضوعات تازه، مطالب تازه و مواردی از این دست می‌تواند در حیات بهتر سایت به شما کمک کند. این ویژگی‌ها کمک می‌کند که گوگل بداند سایت شما واقعا توسط افرادی فعال و هدفمند مدیریت می‌شود. این موارد نباید باعث بشود که بخاطر گسترش سایت، دسته‌های نا مرتبط با سایت، مطالب مبهم و بی ارتباط با موضوع سایت و اهداف سایت را مورد استفاده قرار دهید.

 پیش از اینکه بخش‌هایی را به سایت اضافه کنید به این فکر کنید که چگونه می‌توانید دسته‌ها و موضوعات و مطالب را بهینه سازی کنید.

از طریق سئوی خارجی لینک های رتبه دار را تقویت کنید

وقتی که رکورد اول از صفحه اول گوگل را تصاحب کردید درست وقت آن رسیده که از طریق روش‌های قانونی لینک مورد نظر را تقویت کنید.

 تقویت لینک در بسیاری از موارد منوط به تقویت محتوا و شاداب و زنده نگه داشتن سایت می‌شود. اما در چنین شرایطی بیشتر سئوی خارجی سایت اهمیت پیدا می‌کند. فاکتورهای سئوی خارجی سایت را مد نظر قرار دهید و با مشاوره ی یک نهاد مشورتی سئو سعی کنید که در این بخش از کار موفق شوید.

بهینه سازی محتوایی و داخلی سایت را جدی تر تلقی کنید

بعد از اینکه به رکورد اول از صفحه اول رسیدید باید مطالب سایت را همچنان به صورت بهینه شده منتشر کنید. بهینه سازی بعد از رسیدن به این جایگاه باید بیشتر با هدف تقویت لینک، افزایش نرخ کلیک و نرخ تبدیل باشد. این کار باید همراه با نوشتن عناوین جذاب و محتوای مفید و ارزشمند همراه باشد.

سئو

آنالیز سایت را به طور اصولی و هدفمند دنبال کنید

در این شرایط، باید آنالیز خود را بیشتر کنید و نسبت به آن حساس‌تر باشید. آنالیز وب سایت به شما نشان می‌دهد که نقاط قوت و ضعف سایت شما کجاست. اگر وب سایت شما ریسپانسیو نیست و مشاهده می‌کنید که بیشترین ترافیک تان از سوی کاربران موبایل است باید دقت کنید که با ریسپانسیو و حتی مهم‌تر از آن با موبایلی کردن سایت خود، به کاربران سرویس بهتری دهید تا گوگل به شما امتیاز‌های ویژه‌ای بدهد. گاهی آنالیز رقبا نیز به شما کمک می‌کند که بتوانید از آن‌ها الگو برداری کنید. آنالیز رقبا در سئو سایت، نکته ی مهمی است که از ابتدا باید مد نظر قرار بگیرد و در پروسه سئو سایت لحاظ شود. به طور کلی سئو یک جنگ خاموش است که رقبایش بی شمارند به همین دلیل باید به طور خاموش رقبا را به زیر کشاند البته منظور از به زیر کشاندن رقبا ضربه و صدمه وارد کردن به آنان نیست بلکه منش سئو بدین صورت است که باید با تقویت seo سایت خود، به جایگاه بالا برسید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.