داستان این بخش از آموزش اشتباهات در پروسه فروش را با داستانی واقعی شروع می کنم و امیدوارم بتوانیم با هم از انتهای آن نتیجه خوبی بگیریم.

یک مرد ۷۲ ساله بود که کل عمرش را از وقتی که عقلش می رسید، صرف بازاریابی کرده بود. ماندگاری او در شرکتشان نشان می داد که کارش را خوب بلد است. از آن جا که این فرد با نویسنده کتابی که مهارتش را از آن کسب کردم دوست بوده، شانس خوبی نصیب خوانندگان بای مارکتینگ شد تا تجربه های او را برای تان باز گو کنم.

آموزش فروش

مایکل که در سن ۷۲ سالگی هر قرار دادی را که در موردش صحبت می کرد به فروش ختم می کرد، فردی بود که تنها با یک یا دو سوال مشتری را نرم نرم می کرد! اما چگونه؟

هر وقت که از مایکل در مورد شرکتش و محصولاتشان صحبت می کردی، او معتقد بود که عالی ترین شرکت در زمینه و صنعت خودشان، شرکتی است که مایکل در ان کار می کند.

مایکل راز خود را اینگونه بر ملا کرد که:

وقتی با مشتری بعد از یک صحبت مناسب، تا حدی پیش رفتم، از او می خواهم که با ما همکاری کند، و به دنبال تعیین وقت بعدی هستم تا همکاری را شروع کنیم، اگر فرد مورد نظر موافق باشد که خب فرم را ارائه می دهم تا فرم همکاری امضا شود اما اگر موافق نباشد چی؟ 

انتظار ندارید که بگوییم مایکل می گوید از پذیرایی تان متشکرم و در را محکم می کوبد و می رود … نه اصلا اینطور نیست. وقتی فردی در جواب مایکل می گوید، که من متاسفم و تمایلی به همکاری با شما ندارم، مایکل در جواب می گوید:

آموزش فروش

برای من واقعا تعجب اور است که شما به پیشنهاد همکاری با ما و استفاده از محصولات ما که شرکتی معتبر و معروف در سطح کشور هستیم نه می گویید. واقعا نمی دانم علت چیست؟ شاید من اشتباه کرده ام و مزایا و محاسن محصولات خود را برای شما درست نگفته ام. لطفا به من کمک کنید تا بفهمم کجا را اشتباه کرده ام؟

خب حتما می دانید که فرد مورد نظر مستقیما نمی گوید، که:

نه نه من اشتباه کردم و حاضرم با شما همکاری کنم!

قطعا به طور غیر مستقیم مشکلات خود را مطرح می کند، و بدین ترتیب مایکل خان می تواند مشکل را دریافته و روی آن کار کند و فرد را راضی به همکاری کند!

اما مایکل با جواب های مشتری چه می کند؟

در واقع هدف او این است که بفهمد مشتری چه مشکلات و موانعی دارد و این موانع را دسته بندی می کند و بدین صورت، اقدام به شناختن راه حل ها برای آن می کند.

البته اگر زیرک باشید می فهمید که راه حل ها را در محصولات خود می گنجاند البته کاملا صادقانه و دوستانه!.

به نظر شما وقتی مشتری مشکلی دارد و شما راه حل مشکلش را به طور واضح و صادقانه بیان می کنید و آن را در دستان مبارک محصولات خود می گذارید، به نظرتان آیا یاز او جواب منفی به شما می دهد!؟

لطفا کمی مایکل باشید و زیرکانه، در رفع مشکلات مشتری ها واقعا و صادقا بکوشید!.

ممنون که با من همراه بودید و این داستان جالب را خواندید. لطفا این مطلب را روی شبکه های اجتماعی تان نشر دهید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.