وقتی صحبت از رضایت شغلی می شود، همه به این فکر می کنند که باید شغلی داشته باشند رویایی! با در آمد آن چنانی تا بتوانند هر طور که می خواهند زندگی شان را مدیریت کنند. البته نمی گوییم رویای دور از دسترس خوش نیست! اما شمار اندکی از افراد هستند که با کمترین کار روزانه بیشترین درآمد ها دارند. اگر به غالب مردم این اجتماع نگاه کنید متوجه خواهید شد که همه در ازای کار کردن های چند ساعتی مثلا ۸ یا ۱۰ ساعتی دستمزدی می گیرند و گذران زندگی دارند.

چیزی که می تواند در این وادی تفاوت ایجاد کند چیزی نیست جز اینکه دوشا دوش دیگران کار کنید اما از کار خود رضایت داشته باشید.

هنر ایجاد رضایت شغلی چیزی است که هر کس ندارد و نمی تواند در خود پیاده کند اما اگر این سلسه محتوای اموزشی را بخوانید و در زندگی شخصی و کاری تان دنبال کنید قطعا به نتیجه خواهید رسید.

رضایت شغلی

رضایت شغلی از کجا نشات می گیرد؟

زمانی که بحث شغل به میان می آید، رضایت از آن حد اقل دو جنبه پیدا می کند.

هر شغل عموما به کاری گفته می شود که باید توسط فرد انجام شود تا به ازای آن پولی دریافت کند.

بسیاری از افراد با کاری که می کنند، مشکل دارند و کارشان را دوست ندارند یا اینکه به زور و اجبار آن را تحمل می کنند. این یک جنبه از رضایت شغلی است که می تواند روی تمام جنبه های زندگی بشر چه خود و چه اعضای خانواده و چه دیگران نقش منفی یا مثبت داشته باشد. 

رضایت شغلی

اما جنبه دیگر مربوط به مزایا و موارد مرتبط با کار است که می تواند رضایت ایجاد کند یا عدم رضایت را رقم بزند. مثلا شما ممکن است کارتان را دوست داشته باشید اما از میزان حقوق راضی نباشید، یا اینکه محل کار از محل منزل و زندگی تان دور است یا اینکه از مزایای کارتان راضی نیستید! .

این ها همه جنبه های رضایت شغلی هستند که باید تک تک مورد بررسی قرار گیرند. شاید شما همین حالا با خواندن این مقاله متوجه شوید که ظاهرا از کارتان رضایت ندارید

ما در این سلسه مطلب آموزشی قصد نداریم به شما یاد دهیم که شغل تان را عوض کنید تا راضی باشید، بلکه بای مارکتینگ معتقد است در عرصه تجاری مخصوصا تجارت الکترونیک این تغییرات است که می تواند رضایت را ایجاد کند، و شما را به کاری لذت بخش تر از قبل وا دارد. دقت کنید که هیچ وقت برای تغییر شرایط سریع به دنبال عوض کردن مسیر نباشید بلکه سعی کنید مسیری که طی کرده اید را با تجربیاتی که داشته اید زیبا تر کنید.

رضایت یا عدم رضایت همیشه مساله ای ۱۰۰ درصدی نیست. به این معنی که ممکن است شما از برخی جنبه های کاری تان رضایت داشته باشید و برخی را تحمل کنید. بنابراین لازم است که این کم و کاستی ها را تشخیص دهید و بیاموزید که چگونه درصد های بی رضایتی را به رضایت تبدیل کنید. 

به کمک مطالعاتی که در این باره داشته ام، همه چیز را به شما یاد خواهم داد به شرطی که سلسله مطالب در این باره را از طریق سایت دائما پیگیری کنید. بدین منظور می توانید در خبرنامه یا سایت عضو شوید و مطالب ما را دنبال کنید.

در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.