مایک اِستون  فردی است که امروز قصد داریم داستان موفقیت او را با هم بخوانیم. مایک اِستون به عنوان شاگرد یک فروشگاه در حال کار کردن بود. آنها یک فروشگاه طراحی اشتراکی داشتند. فروشگاه طراحی اشتراکی به معنی این است که مردم محصولات خود را با دست خود می‌ساختند و برای فروش به این مجموعه که نامش Jawn McQuade بود ارائه می‌دادند.

اما شعبه جدیدی که در این تجارت توانست کسب و کار Jawn McQuade را متحول کند موضوع مورد بحث امروز ماست. بیایید این مصاحبه را با دقت بیشتری دنبال کنیم:

توسعه تجارت سنتی

در مورد کسب و کارتان بگویید و اینکه به ما بگویید که چه چیزی باعث شد کارتان متحول بشود؟

من و مدیر فروشگاه Jawn McQuade با هم کار می‌کردیم. مردم به خرید کاردستی علاقمند بودند و هستند اما ما سعی کردیم که خرید کردن را برای برخی از افراد لذت بخش‌تر کنیم، و این باعث شد ایده جدیدی به فکرمان برسد. یک روز به این فکر کردیم که چکار کنیم که مردم هنگام خرید، تجربه تفریح هم داشته باشند. این شد که به این نتیجه رسیدیم که بستری فراهم کنیم که خریداران خودشان به این مکان بیایند و تحت راهنمایی‌های ما، محصولات و مواد اولیه را دریافت کنند و خودشان همینجا چیزی که می‌خواهند را بسازند.

نتیجه چطور بود؟

جالب است بدانید که برای اولین بار ایده ساخت یک گلخانه را برنامه ریزی کردیم و تصمیم گرفتیم مردم را به شراکت وا داریم. این ایده طی یک ساعت کاملا به فروش رسید و افرادی تصمیم گرفتند که خود جوش آن را انجام دهند.

وقتی سود خوبی کردیم، تصمیم گرفتیم پروژه را توسعه دهیم.

توسعه این پروژه به راحتی امکان پذیر نیست؟ چقدر فضا نیاز داشتید؟

خب این که این پروژه در دنیای واقعی قابل توسعه نبود درست است چرا که نیاز به فضای بالا و مدیریت دقیق داشت اما ما این کار را به صورت آنلاین توسعه دادیم.

توسعه تجارت سنتی

به صورت آنلاین ؟ چگونه ؟

بله به صورت آنلاین. در واقع ما ایده‌ها و پروژه‌ها را به اشتراک می‌گذاشتیم و علاقمندان با تهیه مواد اولیه، آن‌ها را در خانه‌های خود انجام می‌دادند.

بدین ترتیب خانه‌های مشتری‌ها هر کدام به عنوان بخشی از کارگاه ما به شمار می‌امد! به همین راحتی و بدون یک ریال هزینه بیشتر

برای این کار یک سری پکیج‌های DIY  که مخفف DO It Yourself است را طراحی کردیم. معنی  DO It Yourself  این است: خودت انجامش بده

ما وقتی متوجه شدیم که این کار واقعا برایمان سود دارد، سهاممان را از فروشگاه قبلی فروختیم و کسب کار جدیدی به طور آنلاین راه اندازی کردیم و آن را MakersKit  نام گذاری کردیم.

 اولین فروش هایتان را کی تجربه کردید؟

حدود سه سال پیش وقتی داشتیم وب سایتمان را طراحی می‌کردیم، درست همان موقع یک سفارش جدید گرفتیم. خیلی هیجان زده بودیم چرا که هنوز سایت راه نیفتاده بود اما مشتری‌ها ما را پیدا می‌کردند.

بعد از اینکه مدتی گذشت برخی از افراد، با ما تماس می‌گرفتند و به دنبال مجوزی بودند که بسته‌های MakersKit  را در فروشگاه‌های خودشان به فروش برسانند.

توسعه تجارت سنتی

از چه ابزارهایی برای موففیت کسب و کار خود استفاده کردید ؟

ما از ابزارهای زیادی برای کارمان استفاده کردیم. مثلا برای ایمیل مارکتینگ از پکیج‌های خاصی استفاده می‌کردیم و حتی برای مدیریت سفارشات و خودکار سازی پاسخ‌های مشتریان با خیلی از اپلیکیشن‌ها کار کردیم. اما اینکه ابتدا به صورت شراکتی با آمازون نیز فعالیت کردیم موجب صرفه جویی هایی عظیم برای ما شد. مثلا بسته‌ای را که ما مجبور بودیم با قیمت ۱۵ دلار برای مشتری ارسال کنیم، از طریق آمازون تنها با ۶ دلار هزینه ارسال می‌کردیم.

خب توصیه تان برای کسب و کارهای جدید چیست؟

توصیه ما این است که انتقاد پذیر باشید. با مشتریان رابطه‌ای دوستانه داشته باشید و از نظرات آنان استفاده کنید. همانقدر که فروش برایتان اهمیت دارد، باید برای مشتری نیز وقت بگذارید و سعی کنید از آن‌ها فیدبک بگیرید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.