در سال های اخیر توجه به بحث سئو و رتبه سایت اهمیت بسیاری پیدا کرده است تا جایی که تخمین زده می شود در سال جاری در حدود  ۶۱۳ میلیون دلار بابت دریافت سرویس‌های بازاریابی دیجیتال و خدمات سئو توسط کسب و کارهای مختلف  هزینه شود، که این رقم نسبت به سال ۲۰۰۸ رشد سه برابری را نشان می‌دهد.

سرمایه‌گذاری ۶۵ میلیون دلاری شرکت‌ها در سئو

تخمین زده می‌شود در سال جاری، کسب‌وکارها حدود ۶۱۳ میلیون دلار بابت دریافت سرویس‌های بازاریابی دیجیتال و خدمات سئو هزینه کنند، که این رقم نسبت به سال ۲۰۰۸ رشد سه برابری را نشان می‌دهد.

Investing in SEO in 2017 is manifold

موسسه بورل آسوشیتس (Borrell Associates) در تحقیقات اخیر خود محل هزینه کرد این مبلغ هنگفت را تا حدودی مشخص نموده و وضعیت بازاریابی دیجیتال در چند سال آینده را تخمین زده است.

به نقل از وب‌سایت MediaPost، برندها و آژانس‌های آمریکایی امسال بالغ‌بر ۶۵.۲۶ میلیون دلار بابت خدمات سئو (SEO) هزینه خواهند کرد.

پیش‌بینی می‌شود این رقم در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۲۰ به ترتیب به ۷۲.۰۲ و ۷۹.۲۷ میلیون دلار افزایش یابد.

این در حالی است که اغلب شرکت های بزرگ با سرعتی باور نکردنی در حال استخدام سئو کاران با تجربه هستند و یا حتی پیش از این بهترین ها را به استخدام خود در آورده اند.

این گزارش بیان می دارد که یکی از جذاب ترین بخش های بازاریابی دیجیتال در آمریکا تجزیه و تحلیل بازدید کنندگاه سایت است که مبلغی در حدود ۱.۴۹ میلیون دلار بابت این کار هزینه می‌شود.

گرچه در سایت های شرکتی بازدید ها بسیار متغیر هستند اما کارشناسان سئو معتقدند که باید تمامی بازدیدها موشکافی شده و بدانیم که بازدید ها توسط چه کسانی انجام می شود و افراد بیش از هرچیزی به دنبال چه به سایت شما مراجعه می نمایند.

در این میان سایت هایی چون گوگل و الکسا اطلاعات مفید و موثری را در اختیار این نوع از بازاریاب ها قرار می دهند که برای رسیدن به هدفشان مفید و راهگشا خواهد بود.

Investing in SEO in 2017 is manifold

«بورل آسوشیتس» همچنین پیش بینی نموده که تا سال ۲۰۲۰ رقمی که سازمان ها به منظور تحلیل بازدید کنندگان سایت های خود صرف می کنند تا سیصد برابر رشد خواهد داشت که معادل ۴۶۶ میلیون دلار خواهد بود.

طبق این پیش بینی در آن زمان شرکت های آمریکایی بیش از ۷۹۰ میلیون دلار را به منظور توسعه وبلاگ های خود هزینه خواهند کرد که این مبلغ تا سال ۲۰۱۸ به ۷۰۰ میلیون خواهد رسید.

یکی دیگر از روش‌‌های مورد استفاده توسط بازاریاب های اینترنتی خرید لیست ایمیل هاست که گرچه در حال از دست دادن محبوبیت خود در بین بازاریاب هاست اما طبق پیش بینی ها حجم سرمایه گذاری در این بخش در حدود ۴۱۰ میلیون دلار خواهد بود.

و به عقیده کارشناسان این تنها موردی است که در طول زمان دچار روند نزولی خواهد بود.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.